• Обновено
Qotom-Q350G4 Компјутер Barebone Intel Core i5 4200U Мини PC 4 LAN Fanless Десктоп Рутер Firewall Индустриски Мини КОМПЈУТЕР (НЕ RAM меморија + НЕМА SSD + НЕМА WiFi + НЕМА OS)

Qotom-Q350G4 Компјутер Barebone Intel Core i5 4200U Мини PC 4 LAN Fanless Десктоп Рутер Firewall Индустриски Мини КОМПЈУТЕР (НЕ RAM

Buyers rating:
DEN 10366.32

Залиха

Главната Порта : 1 HD Видео Порта + 1 COM + 2 USB 2.0 + 2 USB 3.0 + 4 LAN.ПРОЦЕСОРОТ : Intel Core i5-4200 U СПЦ Процесор (Haswell, Dual Core, 3 M Кеш, 1.6 GHz, до 2.6 GHz).Поддршка на земјоделските советодавни служби-NI.Конфигурација : Barebone-S05 (НЕ DDR3 L RAM меморија, НЕ m SATA SSD, НЕ 2.5" SATA HDD, НЕМА Wi Fi, НЕ OS, Fanless).Тоа само ја поддржува АП-режим во Pfsense.Совршено се вклопуваат за WAN LAN или рутер, firewall, proxy, Wi Fi пристапна точка VPN апарат, DHCP Сервер, DNS Сервер, итн.Основни Информации за Литографија : 22nm Големина : 187x111x50mm Потрошувачка на Енергија : TDP 15 W Оперативни Темп. : 0~50 Целзиусови Степени Не-Оперативни Темп. : -20~80 целзиусови Степени Аудио Решение : Realtek ALC662 HD Аудио Одборот LAN : 4 x Intel I211-НА Gigabit LAN Интегрирана Графика : Intel HD Graphics 4400 Одборот ПРОЦЕСОР : Intel Core i5-4200 U СПЦ Процесор (Haswell, Dual Core, 3 M Кеш, 1.60 GHz, до 2.60 GHz) Меморија : Поддршка DDR3 L ТАКА-DIMMs 1333/1600 MHz 1.35 V, 1 x DDR3 DIMM Меморија Слот, До 8 GB Меморија Хард Диск : Поддршка m SATA SSD - Поддршка 2.5" SATA SSD/HDD Безжична : Поддршка Пред I/O : 1 x вклучување/исклучување Копче за 1 x COM (RS-232) 1 x HD Видео 2 x USB 3.0 2 x USB 2.0 Внатрешни Конектори : 1 x Minipcie Порта (За m SATA SSD) 1 x Minipcie Порта (За Wi Fi/Bluetooth Модул) 1 x DDR3 L SO-DIMM Слот за Мемориска 1 x SATA Порта 1 x SATA Моќ Конектор 1 x Автоматски се Подигне Скокач 1 x GPIO Заглавие (Незадолжително) 1 x Слотот за SIM Картичката (Изборен) Задните I/O : 1 x DV 12 V DC Влез 1 x Моќ LED 1 x HDD LED 4 x Intel RJ-45 Port за Gigabit LAN 1 x Зборува Конектор 1 x Микрофон Приклучок Пакет се Вклучени : 1 x Мини PC 1 x Завртки 1 x Напојување 1 x VESA Планината Заградата ве Молиме Имајте во предвид : Мини-PCIE cann не поддршка за Wi Fi и 3 G/4 G модул во исто време во него.Половина должина на Мини-PCIE е само за Wi Fi, целосна должина е само за 3 G/4 G.Тоа е Половина должина од стандардните.Гаранција : 1) Гаранцијата е една година од вас да купите. 2) Прилагодување или печатени логото може да биде прифатливо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата