• Обновено
Ruland CL-38-Еден-Парче Стегање Вратило Јака, Алуминиум, 2.375 го Понесе Произведени и Испорачани од Масачусетс

Ruland CL-38-Еден-Парче Стегање Вратило Јака, Алуминиум, 2.375 го Понесе Произведени и Испорачани од Масачусетс

Buyers rating:
DEN 1682.40

Залиха

Оперативни температури се движат од -40 до 107 степени C (-40 да 225 степени (F).Вратило јаки се прстен во форма на уреди првенствено се користи за да се обезбеди компоненти на шахти.Оваа јака доаѓа со фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Алуминиум за отпорна на корозија и tarnishing.Во setscrew јаки, завртки се заострија преку јака додека не притиснете директно против окно, и во стегање јаки, завртки се заострија да подеднакво се компресира јака околу бунари без impinging или marring тоа.Таа е направена од алуминиум за отпорност на корозија и tarnishing и е лесен за употреба во апликации каде материјал тежина е предвид.Ruland произведува вратило јаки, цврсти спојки, и нула-backlash движење контрола спојки вклучувајќи зрак спојки, јастуци спојки, Oldham спојки, криви вилица спојки, и минијатурни диск спојки.Вклучува фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Ефикасна за двете тврди и меки шахти.Компанијата, основана во 1937 година, и со седиште во Marlborough, MA, е во согласност со Рестрикција на Опасни Супстанции (Ro HS) и Регистрација, Евалуација, Овластување, и Ограничување на Хемикалии (REACH) стандарди.Setscrew јаки и едно парче стегање јаки мора да биде инсталиран од страна на лизгање на јака текот на крајот на вратило, додека две-парче стегање јаки одвоени во две половини и може да се инсталира помеѓу компонентите на вратило.На два основни видови на вратило јаки се стегање (или подели) јаки, кои доаѓаат во еден или два парче дизајни, и setscrew јаки.Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.Тие, исто така, служи како locators, механички запира, и изолација помеѓу другите компоненти.На оперативни температури за овој гердан се движат од -40 до 107 степени C (-40 да 225 степени (F).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Ruland MTCL-16-2-С Едно Парче Стегање Вратило Јака, Навој, Црна Оксид Челик, Метрички, 16mm-2 Понесе, 34mm OD, 13mm Ширина (Пакување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Ruland MTCL-16-2-С Едно Парче Стегање Вратило Јака, Навој, Црна Оксид Челик, Метрички, 16mm-2 Понесе, 34mm OD, 13mm Ширина (Пакување

Оваа јака има навој создаден за инсталирање на навој шахти.Навој создаден за фино дотерување, preloading на к

DEN 144.24
Климакс Метал ТЦ-125-07 Едно Парче Навој Стегање Јака со Вдлабнати Завртка, Црна Оксид Позлата, Челик, 1-1/4 се Роди, 2-1/4 OD, 1/2
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Климакс Метал ТЦ-125-07 Едно Парче Навој Стегање Јака со Вдлабнати Завртка, Црна Оксид Позлата, Челик, 1-1/4 се Роди, 2-1/4 OD, 1/2

Едно парче стегање вратило јака за апликации кои бараат повеќе униформа задржување на моќта и поголема

DEN 235.68
Вратило Јака, Стега, 1Pc, 1/4 Во, Челик
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Вратило Јака, Стега, 1Pc, 1/4 Во, Челик

'Вратило Јака, Стандард, се Стега, Број на Парчиња 1, 1 / 4 Во.Создаден Кол., Материјал Црна Оксид 1215 Доведе С�

DEN 333.60
Климакс Метални Производи ISCC-100-100-S - Едно Парче, Стегање Спојки - ISCC-Серија - ISCC Серија, Обична, 303 Нерѓосувачки Челик,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Климакс Метални Производи ISCC-100-100-S - Едно Парче, Стегање Спојки - ISCC-Серија - ISCC Серија, Обична, 303 Нерѓосувачки Челик,

спојување тип : Едно Парче Менгеме без Keyway.завртка тема големина : 1 / 428 x 5 / 8 се роди страна 1 : 1.0000 во.заврт

DEN 7908.96
Климакс Метал H1C-043 Вратило Јака, Едно Парче, Црна Оксид Заврши, Челик, 7/16 се Роди, 13/16 OD, 5/16 Ширина, Со 1/4-20 x 1/4 Менгеме
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Климакс Метал H1C-043 Вратило Јака, Едно Парче, Црна Оксид Заврши, Челик, 7/16 се Роди, 13/16 OD, 5/16 Ширина, Со 1/4-20 x 1/4 Менгеме

Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индус

DEN 67.44
Климакс Метални Производи 2ISCC137-100SKW - Две-Парче Индустриски Стандард Стегање Спојки w/Keyway 2ISCC-Серија - 2ISCC Серија, Рамнина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Климакс Метални Производи 2ISCC137-100SKW - Две-Парче Индустриски Стандард Стегање Спојки w/Keyway 2ISCC-Серија - 2ISCC Серија, Рамнина,

спојување тип : Два дела се Стега со Keyway.заврши / слој : Обична.се роди страна 1 : 1.3750 во.завртка тема голе�

DEN 420.00
Климакс Дел 2ISCC-062-050 Лесна Челик, Црна Оксид Позлата Стегање Спојка, 5/8 инчи X 1/2 инчи понесе, 1 5/16 инчен OD, 2 инчен Должина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Климакс Дел 2ISCC-062-050 Лесна Челик, Црна Оксид Позлата Стегање Спојка, 5/8 инчи X 1/2 инчи понесе, 1 5/16 инчен OD, 2 инчен Должина,

Сила на тврди и меки шахти.Дизајн целосно се ангажира вратило без marring.Висок axial оптоварување и вртежен м

DEN 1866.48