• Обновено
ASUS Дивеење IV Формула LGA 2011 Intel X79 SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX Плоча Intel

ASUS Дивеење IV Формула LGA 2011 Intel X79 SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX Плоча Intel

Buyers rating:
DEN 12932.64

Залиха

4 x PCIe3.0 x16 (црвено) слотови, поддршка x16; x16/x16; x16/x8/x16 и x16/x8/x8/x8 конфигурации.AMD 4-Начин Cross Fire X и NVIDIA 4-Way SLI поддршка. 4 x SATA 6 Gb/s порта(s). 6 x USB 3.0 порт(s) (4 во задниот панел, 2 во средината-одбор ). 2 x Моќ e SATA 6 Gb/s порта(s). 1 x Gigabit LAN кој Чипсет Интел.Supreme FX III, изградена-во 8-Каналот High Definition Аудио КОДЕК. 12 x USB 2.0 порта(s) (6 пристаништа во задниот панел, 1 за РОГ Поврзете; 6 пристаништа во средината-одбор).ASUS Дивеење IV Формула карактеристики на Intel X79 чипсет поддршка на Intel LGA2011 2 Генерација Intel Core i7 Процесори.ASUS нуди топ-ниво Република Гејмерите (РОГ) платформа-водечки решение со ексклузивни Екстремни Мотор Digi+ II технологија.Целосно подготвени за вистински PCIe 3.0, изградена за да биде иднината-доказ со PCIe 3.0 префрлување IC за NVIDIA SLI поддршка и за иднината на PCIe 3.0 периферни уреди.Со 4-Начин AMD Cross Fire X и NVIDIA SLI поддршка, ASUS Дивеење IV Формула обезбедува сеопфатен графички перформанси за игри и компјутерски ентузијаст.Supreme FX III обезбедува точно-на-животот HD аудио за квалитет звуци со иновативни Supreme FX Оклопна Технологија.Екстремни гејмерите ќе го цениме Game First функција која им овозможува на корисниците да се даде приоритет на пакети за игри.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Sara-u Компатибилен За Малина Пи 4B/3Б+/3Б Мраз за Ладење Вентилатор Интелигентни Брзина Контрола на Температурата Проширување Одбор
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sara-u Компатибилен За Малина Пи 4B/3Б+/3Б Мраз за Ладење Вентилатор Интелигентни Брзина Контрола на Температурата Проширување Одбор

➤За Малина Пи 4 B / 3Б / 3Б+ ➤Фан ротирачка брзина зависи од одборот на процесорот температура,заштеда на �

DEN 350.40