• Обновено
Munhwa Постојан Фломастери Пенкала, Сина, 12 Брои, Средна Точка, Алкохол-Базирани Маркери, Совршен за Речиси Површина, Маркери за Уметнички Занает Камен Керамичка Чаша ?

Munhwa Постојан Фломастери Пенкала, Сина, 12 Брои, Средна Точка, Алкохол-Базирани Маркери, Совршен за Речиси Површина, Маркери за

Buyers rating:
DEN 263.76

Залиха

Пробате Munhwa Боја Маркери и да уживате во богата, мазна, слободен проток сликам со мазна пишување искуство.ЛЕСНО ДА се КОНТРОЛИРА И да го КОРИСТИТЕ : Овој медиум маркер со 2,5 mm совет, круг nib е погодна за фини детали и нема да крварат преку хартија.Совршен за детали, бележник, и идеална за работа DIY проекти за различни површини.РАБОТИ НА РЕЧИСИ СИТЕ ПОВРШИНА : Munhwa Постојан Напредок интензивно високо пигментирани бои остава храбар белег на хартија, камен, платно, пластика, метал, стакло, керамика, дрво, платно, пвц, цевки, пластика, метал, кожа, порцелан, винил, керамика, terracotta, полимер глина, гуми, и работа на речиси сите површини.Совршен за уметности и занаети, DIY проекти, scrapbooks, подарок картичка означување, боење книги и повеќе.Munhwa Постојан Фломастери Пенкала, Алкохол - Базирани Мастило, Сино [12 Брои] Ако сте во потрага за најдобрите трајна маркер пенкало, ќе дојде до вистинското место!Нема повеќе перманентни маркери кои излегуваат во јавноста за вашите работи, поплави целата уметност, сува до неколку дена, или заклани совети.АЛКОХОЛ БАЗИРАНИ МАСТИЛО : Овие маркери се направени од непроѕирни мастило дека е хемиски стабилна никогаш нема да згаснат.Она што може со овие Постојани Фломастери Пенкала се користат за?Овие перманентни маркери ќе биде напишана на стакло, хартија, картон, ткаенини, гума, пластика, платно, метал, месинг, шуми и речиси сите површини.Тие се алкохол - базирани, што значи тие се лесно да се вклопуваат, се изгради за издржливост, отпорен на вода и суши многу брзо.Разни бои : Црна, Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта.ПОДАРОК ИДЕИ : одличен избор, како подарок за пријатели за време на празниците, како што се Благодарноста и Божиќ или било прилики.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Преглед Метален Маркери, Двојната Линија Преглед Пенкало Маркери, 12 Компјутери Магија Трепет Боја Пенкала за Деца Возрасни Божиќ
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Преглед Метален Маркери, Двојната Линија Преглед Пенкало Маркери, 12 Компјутери Магија Трепет Боја Пенкала за Деца Возрасни Божиќ

【 Функција 】 : Повисок квалитет, вода , киселинабесплатно, брзосува, супер мазна апликација, Ергономски

DEN 407.76
Сет на 24 Бои, тонот на Кожата Уметност Маркери, Dual Совети (парична Казна и Широка Длето) Скица Маркер утврдени со за Сликарството,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Сет на 24 Бои, тонот на Кожата Уметност Маркери, Dual Совети (парична Казна и Широка Длето) Скица Маркер утврдени со за Сликарството,

23 ЗГОДНА, КОЖАТАтонови на БОИ + 1 БЕЗБОЕН АЛКОХОЛ МАРКЕР за БЛЕНДЕР : Тешко да се подготви месо, кожа или к�

DEN 479.52
VITOLER 60 Обоени Двојна Четка Пенкала, парична Казна Точка Весник Пенкала & Боја на Четка Маркери за Деца Возрасни Coloring Book
 • Обновено
Ценетост на стоката:

VITOLER 60 Обоени Двојна Четка Пенкала, парична Казна Точка Весник Пенкала & Боја на Четка Маркери за Деца Возрасни Coloring Book

Лесно слој и се мешаат различни бои, без да се грижиш за smudges и дамки.VITOLER ви овозможува да уживате во крај

DEN 503.76
Aibesy 36 Бои Двојна Совети Четка Уметност Маркер Сет Пенкала парична Казна Круг & Четка Совет Вода Растворлив за Возрасни Уметник
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Aibesy 36 Бои Двојна Совети Четка Уметност Маркер Сет Пенкала парична Казна Круг & Четка Совет Вода Растворлив за Возрасни Уметник

1 во Пакет Тежина : 12 Бои : 146g / 5 【Живописни Бои】 : Единствена и живописни двојна совет четка пенкала, кој

DEN 477.36
Darnassus 72pcs Бои Двојна Совет Уметност Маркери, Алкохол Основа, Highlighter Пенкало, Скица на Цртеж, Длето/парична Казна Близнак
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Darnassus 72pcs Бои Двојна Совет Уметност Маркери, Алкохол Основа, Highlighter Пенкало, Скица на Цртеж, Длето/парична Казна Близнак

Вклучуваат 72 маркери и една боја blender.Секој маркер има два совети, а длето совет и казна точка совет.Алко�

DEN 671.76
PhantomSky 12 Бои Двојна Совет Четка Пенкала Уметност Маркери Поставени, Совршен Акварел Fineliners Пенкала за Возрасни Весник Сликарство
 • Обновено
Ценетост на стоката:

PhantomSky 12 Бои Двојна Совет Четка Пенкала Уметност Маркери Поставени, Совршен Акварел Fineliners Пенкала за Возрасни Весник Сликарство

Dual Совети : 0.4 mm Fineliner совет за конципирањето и детали, 12 мм Четка совет за сенчење Мека Четка која се дово�

DEN 304.80
Металик Маркер Пенкала, XSG Сет на 20 Бои парична Казна Точка Метален Маркери за црна хартија,Камен Сликарство, - Карта во донесувањето
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Металик Маркер Пенкала, XSG Сет на 20 Бои парична Казна Точка Метален Маркери за црна хартија,Камен Сликарство, - Карта во донесувањето

????【Жив Металик Бои】 Доаѓа со 20 жив металик бои, вклучувајќи Злато, Портокалова, Црвена, Виолетова, Зеле�

DEN 287.76
Шарени Ултра Парична Казна Совет Маркери 12-Пакет. 12 Богата и Смели Бои. Вода-Базирани Мастило Маркери. 0.5 mm парична Казна Совет
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Шарени Ултра Парична Казна Совет Маркери 12-Пакет. 12 Богата и Смели Бои. Вода-Базирани Мастило Маркери. 0.5 mm парична Казна Совет

12 ПОЕДИНЕЧНИ БОИ : Овој пакет вклучува Fuchsia, Темно Црвена, Темно Портокалова, Злато, Алое, Смарагд, Cerulean, М�

DEN 1032.00
Acerbis 2320821035 Маркери
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Acerbis 2320821035 Маркери

Високо видливи жолта пластична удели, кои се лесно да се инсталира во нечистотија на страната на патека�

DEN 1183.20
24/36/48 Бои Двојно-на Чело Маркер Пенкало, детска Графити Сликарство Акварел Пенкало, Dual Четка Алкохол врз Основа Уметност Маркери
 • Обновено
Ценетост на стоката:

24/36/48 Бои Двојно-на Чело Маркер Пенкало, детска Графити Сликарство Акварел Пенкало, Dual Четка Алкохол врз Основа Уметност Маркери

【МАСТИЛО】Алкохолбазирани,заштита на животната средина, безопасни за човечкото тело 【НАШИТЕ МАРКЕР Ф�

DEN 1679.76
YHWW Акварел Пенкало,100PCS Шарени Пенкала Двојна Совет Четка Маркер Пенкало Акварел парична Казна Лагер Уметност Маркери за Боење
 • Обновено
Ценетост на стоката:

YHWW Акварел Пенкало,100PCS Шарени Пенкала Двојна Совет Четка Маркер Пенкало Акварел парична Казна Лагер Уметност Маркери за Боење

Нетоксични, киселинабесплатно, висок квалитет.Долготраен, заситени бои, не исчезнува, доволно висока ко

DEN 1010.40
GDUCKS Место Маркери 9 инчен 10inch 24 Пакет Гумени Подни Точки Не се Лизга Рамен Агилност Конуси Точки за Деца Фудбал Кошарка Спорт
 • Обновено
Ценетост на стоката:

GDUCKS Место Маркери 9 инчен 10inch 24 Пакет Гумени Подни Точки Не се Лизга Рамен Агилност Конуси Точки за Деца Фудбал Кошарка Спорт

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Гума 【МЕКА И RIPОТПОРНИ】Изработени со

DEN 983.28
Ohuhu Пастел, Маркери, Ohuhu 48 Бои Алкохол Четка Маркери Двојно Падна Четка & Длето Скица Маркер+Fineliner Цртање Пенкало, Ohuhu
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ohuhu Пастел, Маркери, Ohuhu 48 Бои Алкохол Четка Маркери Двојно Падна Четка & Длето Скица Маркер+Fineliner Цртање Пенкало, Ohuhu

Употреба со сите видови на пенкала и хартија : маркери, акварел маркери, боја, молив, честитки, коверти и �

DEN 726.72
Donxote 168 Боја Двојна Совет Постојан Скица Маркери Уметност Алкохол Цртан Филм Графика, Цртеж Возрасни Деца Цртеж Во Боја Маркер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Donxote 168 Боја Двојна Совет Постојан Скица Маркери Уметност Алкохол Цртан Филм Графика, Цртеж Возрасни Деца Цртеж Во Боја Маркер

Со одлична ергономски дизајн и елипсовиден буриња направени од PP нов материјал, маркерите се лесни и не�

DEN 1751.76
Алкохол Четка Маркери, XSG 80 Бои Двојна Совет Уметник Четка совет Скица Пенкала Уметност Маркер во собата за Возрасни Деца Боење
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Алкохол Четка Маркери, XSG 80 Бои Двојна Совет Уметник Четка совет Скица Пенкала Уметност Маркер во собата за Возрасни Деца Боење

????Четка & Длето Двојно Совет на Алкохол врз основа Постојана Маркери.Секој четка совет алкохол маркер и�

DEN 167.76
SELERS Линиски Маркер Пенкала, Супер Чкртаници Преглед Маркери-24 Бои Супер Чкртаници Трепет Маркери Поставени Двојна Линија Пенкало
 • Обновено
Ценетост на стоката:

SELERS Линиски Маркер Пенкала, Супер Чкртаници Преглед Маркери-24 Бои Супер Чкртаници Трепет Маркери Поставени Двојна Линија Пенкало

Креирај Свој DIY Работи : сјајна металик боја копче ви овозможува да се создаде уникатен дизајн и фонтови

DEN 479.76