• Обновено
Cat5e (Црвено) Ethernet Patch Кабел Bootless (15 Метри)

Cat5e (Црвено) Ethernet Patch Кабел Bootless (15 Метри)

Buyers rating:
DEN 178.80

Залиха

Високи Перформанси RJ45 Ethernet Patch Кабел обезбедува универзална поврзаност за LAN мрежа компоненти како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медиуми играчи и многу повеќе.Иднина-доказ вашата мрежа за 10-Gigabit Ethernet (наназад компатибилен со сите постоечки Брз Етернет и Gigabit Ethernet) ги Исполнува или го надминува перформансите во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард.На конектори со позлатени контакти, лиен вирус-олеснување чизми, и snagless калапи се спротивстави на корозија, да обезбеди трајност, и да се обезбеди безбедна конекција; Голи бакар проводници за подобрување на кабел перформанси и во согласност со УЛ 444 спецификации за комуникации кабли.Флексибилни и издржливи кабел со висок пропусен опсег до 350 Mhz (CAT5 E) гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud computing, видео надзор, и онлајн high definition видео стриминг.Минимална бучава и пречки, поради неговата 4-пар на unshielded извртени бакар насоки и тешка, но сепак флексибилен ПВЦ јакна.Тешка должност, финтата-помалку калапи прави кабелска инсталација и ракување со напор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

20/50/100PCS RJ45 Ethernet Кабли Модул Plug Мрежен Приклучок RJ-45 Кристал Глави Cat5 Боја Cat5e Злато Позлатен Кабел-100 КОМПЈУТЕРИ,Црвена
  • Обновено
Ценетост на стоката:

20/50/100PCS RJ45 Ethernet Кабли Модул Plug Мрежен Приклучок RJ-45 Кристал Глави Cat5 Боја Cat5e Злато Позлатен Кабел-100 КОМПЈУТЕРИ,Црвена

RJ45 Конектори Модуларен Приклучок 8 Pin Мрежен Кабел Приклучоци.Злато позлатен води за подобро податоци п�

DEN 2246.40
Конектори за Кабелот за Висока Брзина Cat5e RJ45 Мрежа LAN Кабел Компјутер Рутер Компјутер Кабел Конектори 1M / 5M / 10M / 15 МИЛИОНИ
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Конектори за Кабелот за Висока Брзина Cat5e RJ45 Мрежа LAN Кабел Компјутер Рутер Компјутер Кабел Конектори 1M / 5M / 10M / 15 МИЛИОНИ

Боја : 50 M.рутер конекција.Жица со дијаметар : 5.3 mm.Материјал : Superconducting легура.Пренос на податоци брзина : 10

DEN 756.00
Cmple - Cat5e Удар Надолу Клуч Џек, Cat5 Удар-Надолу Мрежа RJ45 Женски Корекција Адаптер за Модеми, Компјутери, Компјутерски Мрежи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Cmple - Cat5e Удар Надолу Клуч Џек, Cat5 Удар-Надолу Мрежа RJ45 Женски Корекција Адаптер за Модеми, Компјутери, Компјутерски Мрежи

Cmple Cat5e Удар Надолу Клуч Џек – Црно На Cat5e Џек е најстариот широко се користи корекција џек во денешниот �

DEN 131.76