• Обновено
(2500 компјутери) #14 Х 2, Само-Прислушување Лим Безбедност Завртки, Копчето Главата си игра Отпорни Хексадецимален Штекер Pin Диск, ТипAB, AISI 304 од не ' Рѓосувачки Челик (18-8)

(2500 компјутери) 14 Х 2, Само-Прислушување Лим Безбедност Завртки, Копчето Главата си игра Отпорни Хексадецимален Штекер Pin Диск,

Buyers rating:
DEN 1903.20

Залиха

Исто така познат како само-прислушување завртки, тие најчесто се користат во тенок мерач лим апликации.Тип "AB" лим прислушување завртки функција остра точка и парична казна провира.Тип на 304 нерѓосувачки челик е дефинирана како Хром-Никел аустенитно легура.Нерѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на tarnishing или корозија.Оваа ставка вклучува висок квалитет шрафцигер вметнување малку исти за овие подесувате отпорни завртки.Дијаметар (Номинална) : #14 Diameter (Димензија) : 0.25"Должина (Номинална) : 2"Одморите Големина : 5/32"Глава Дијаметар : 0.437"Главата Висина : 0.132"Производ Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Тема Сечење Fasteners Category : Само-Прислушување Лим Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Тип "AB"Главата Стил : Копчето Head Drive Стил : Подесувате-Отпорни Хексадецимален Штекер Pin Drive Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Нерѓосувачки Steel Material Одделение : AISI 304 од не ' Рѓосувачки Челик (18-8)Слој : Uncoated Origin : Направен во U. S. A.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

(500 компјутери) 5/16 X 1-1/2, Само-Прислушување Лист Метални Навртки, ТипAB, Хексадецимален Вовлечен за Миење, Дупчиња, AISI 304
  • Обновено
Ценетост на стоката:

(500 компјутери) 5/16 X 1-1/2, Само-Прислушување Лист Метални Навртки, ТипAB, Хексадецимален Вовлечен за Миење, Дупчиња, AISI 304

Дијаметар (Номинална) : 5 / 16"Должина (Номинална) : 11 / 2"Производ Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Тема Сеч�

DEN 2073.60
Juvielich M4x50mm Машина Завртки Пан Филипс Крстот Глава на Машина Завртка 304 од не ' Рѓосувачки Челик сврзувачки елементи Завртки
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Juvielich M4x50mm Машина Завртки Пан Филипс Крстот Глава на Машина Завртка 304 од не ' Рѓосувачки Челик сврзувачки елементи Завртки

【Димензии】 Тип : M4x50mm;Глава Дијаметар : 6.7 mm / 0.27";Рамна Подлога Дебелина : 0.8 mm / 0.03";Рамна Подлога Дијамета�

DEN 223.92
Хексадецимален за Миење Главата Механички Поцинкуван Мини Бормашина Кров Завртки Бургундија Заврши - 10 x 1-1/2 Количина 250
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Хексадецимален за Миење Главата Механички Поцинкуван Мини Бормашина Кров Завртки Бургундија Заврши - 10 x 1-1/2 Количина 250

Хексадецимален За Миење Главата Механички Поцинкуван Мини Бормашина Кров Завртки Бургундија Заврши #10

DEN 914.88
FixtureDisplays® 100PK M3 X 10мм Теренот 0.5 mm Круг Главата Метрички Навој Филипс Вози Јаглероден Челик Никел Позлатен Крст Вдлабнати
  • Обновено
Ценетост на стоката:

FixtureDisplays® 100PK M3 X 10мм Теренот 0.5 mm Круг Главата Метрички Навој Филипс Вози Јаглероден Челик Никел Позлатен Крст Вдлабнати

Тркалезна Глава Метрички Навој М3, 10мм тема должина.Теренот : 0.5 mm.Глава diamter : 5.2 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози �

DEN 38.40
Челичен Лим со Завртки, Цинк Позлатен, Пан Главата, Ѕвезда Диск, Тип АБ, 8-18 Тема Големина, 1/4 Должина (Пакување од 100)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Челичен Лим со Завртки, Цинк Позлатен, Пан Главата, Ѕвезда Диск, Тип АБ, 8-18 Тема Големина, 1/4 Должина (Пакување од 100)

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тено

DEN 124.80
Челичен Лим со Завртки, Црна Оксид Заврши, 82 степени Овална Глава, Филипс Диск, Тип АБ, 10-16 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Челичен Лим со Завртки, Црна Оксид Заврши, 82 степени Овална Глава, Филипс Диск, Тип АБ, 10-16 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тено

DEN 105.60
FixtureDisplays® 100PK М3 Х 8мм Теренот 0.5 mm Круг Главата Метрички Навој Филипс Вози Јаглероден Челик Никел Позлатен Крст Вдлабнати
  • Обновено
Ценетост на стоката:

FixtureDisplays® 100PK М3 Х 8мм Теренот 0.5 mm Круг Главата Метрички Навој Филипс Вози Јаглероден Челик Никел Позлатен Крст Вдлабнати

Тркалезна Глава Метрички Навој М3, 8mm тема должина.Теренот : 0.5 mm.Глава diamter : 5.2 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози ти

DEN 37.92
Премиер-Линија 9019265 Лим Завртка, Само-Прислушување, Пан Главата Филипс, 6 X 5/8 во, Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, Пакување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Премиер-Линија 9019265 Лим Завртка, Само-Прислушување, Пан Главата Филипс, 6 X 5/8 во, Одделение 18-8 Нерѓосувачки Челик, Пакување

Глава Тип : Pan head филипс.Дијаметар & Должина : #6 X 5 / 8 инчи.Се користи за да се закачите на лим со други тенок

DEN 286.08
Juvielich M5x50mm Машина Завртки Пан Филипс Крстот Глава на Машина Завртка 304 од не ' Рѓосувачки Челик сврзувачки елементи Завртки
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Juvielich M5x50mm Машина Завртки Пан Филипс Крстот Глава на Машина Завртка 304 од не ' Рѓосувачки Челик сврзувачки елементи Завртки

【Димензии】 Тип : M5x50mm;Глава Дијаметар : 8mm / 0.32";Рамна Подлога Дебелина : 1mm / 0.04";Рамна Подлога Дијаметар : 10

DEN 197.28