• Обновено
3M Супер 77 Повеќенаменски Постојан Спреј Лепило Лепак, Хартија, Картон, Ткаенини, Пластика, Метал, Дрво, на Нето-Wt 16.75 оз

3M Супер 77 Повеќенаменски Постојан Спреј Лепило Лепак, Хартија, Картон, Ткаенини, Пластика, Метал, Дрво, на Нето-Wt 16.75 оз

Buyers rating:
DEN 1198.80

Залиха

За повеќе од 50 години, 3 M Супер 77 Индустриски Одделение Повеќенаменски Спреј Лепило Лепак остана главен во 3 M портфолиото на go-да, секојдневниот-користете лепила смета од многу да се неопходни во фабриката.Постојана врска обезбедува брзи резултати да се задржи проекти се движат напред.Високо-отпад содржина поддржува неговата ниска впие во сопственост, кои ви даваат време да се најде најдобро одговара за вашиот делови.Фото-безбедно спреј формула е лесно да се издаваат и применуваат директно на површини и материјали онаму каде што е потребно, со ниско ниво на кафе или yellowing со текот на времето.Призната низ целиот свет, овој спреј лепило покажа својата сигурност во безброј апликации.REPOSITIONABLE : на Почетокот repositionable додека обезбедување на долготрајна цврстина; Помага да се создаде мека, не dimpling лепак линии.Тоа е агресивна капи кој нуди високи почетни земи како и доволно време да се отвори позиција материјали правилно.РАЗНОВРСНА ЛЕПИЛО : Обврзници широк спектар на лесни материјали (односно, хартија, картон ткаенина, изолација, пластика, метал, дрво, филц, fiberglass, пена, кожа, и повеќе). 3 M Супер 77 Повеќенаменски Лепило - Ниска VOC .ИНДУСТРИСКИ ОДДЕЛЕНИЕ : Обезбедува професионални, индустриска сила да бара апликации.Типични апликации вклучуваат генералното собрание, одржување и поправка на проекти; привремено задржување; приложување fiberglass изолација и base агол монистра; поврзување на тенки филмови, foils и ткаенини; слика кадрирање и монтажа дисплеи; занаети и хоби; инсталирање на акустична панели во почетниот studios; пелетирање и етикета прилог.АГРЕСИВНИ КАПИ : Нуди брз, агресивен капи за брз обврзници кои се намалува собата време.БОНД ВРЕМЕ : Овозможува обврзница за време од 15 секунди до 30 минути.Овој атрибут, исто така, обезбедува поголема покриеност од конкурентските спреј лепила и помага да се создаде мека, не-dimpling лепак линии. 3 M Супер 77 Повеќенаменски Лепило е способен за формирање силна обврзници на широк спектар на материјали, вклучувајќи хартија, картон, ткаенини и изолација.Тоа, исто така, работи добро со пластика, метал, дрво и многу повеќе.Нашата постојана врска обезбедува брзи резултати да се задржи проекти се движат напред.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Sullivans 805 13-Унца Ватенка Basting Спреј
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sullivans 805 13-Унца Ватенка Basting Спреј

ОРИГИНАЛНАТА за машинско и рачно quilting.Спаси часа на фрустрација, со елиминирање на потребата за basting или

DEN 359.76