• Обновено
AUSTOR 63-37 Калај Олово Колофон Core Лемење на Жица за Електрични Лемење (1.2 mm, 50g)

AUSTOR 63-37 Калај Олово Колофон Core Лемење на Жица за Електрични Лемење (1.2 mm, 50g)

Buyers rating:
DEN 143.76

Залиха

Sn/ Pb : 63% / 37%; Флукс : 2.0%; текови добро и се загрева рамномерно.Дијаметар : 1.2 mm (0.046 во); тежина на лемење на жица : 50g (0.11 lb).Се препорачува точка на Топење : 183°C(361°F ).Добро лемење способност и во електричната спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост.Лесен за употреба, да биде широко се применуваат во електро поправки(ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Овој производ може да ве изложи на олово, која е позната на Државата Калифорнија да предизвика вродени дефекти на фетусот или други репродуктивни штета.За повеќе информации одете на официјалниот Предлог 65 Предупредувања Веб-страница).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Лемење XeredEx 0.6 mm 2% Флукс Калај Олово Колофон се Тркалаат Core Сребро Лемење на Жица за Заварување Лемење Поправка Алатка Ролна
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Лемење XeredEx 0.6 mm 2% Флукс Калај Олово Колофон се Тркалаат Core Сребро Лемење на Жица за Заварување Лемење Поправка Алатка Ролна

CN, Боја : 1.0 mm 1.Ниска точка на топење, посветен производ за SMD / LSI / PCB индустрија со светли и полни лемење по

DEN 1428.00