• Обновено
GUOSHUCHE Биолошки Микроскоп Achromatic Бесконечност Цел Леќа 4X 10X 20X 40X 60X 100X Бесконечност Систем Компатибилен со Олимп Микроскоп за Природни Набљудување/Дел Инспекција (Бој

GUOSHUCHE Биолошки Микроскоп Achromatic Бесконечност Цел Леќа 4X 10X 20X 40X 60X 100X Бесконечност Систем Компатибилен со Олимп Микроскоп

Buyers rating:
DEN 468.00

Залиха

Биолошки Микроскоп Achromatic Бесконечност Цел Леќа 4 X 10 X 20 X 40 X 60 X 100 X Бесконечност Систем Компатибилен со Олимп Микроскоп.Оваа цел леќа е погоден Компатибилен со Олимп биолошки микроскоп UIS2 бесконечност оптички систем, како што се CX21, CX31, CX41 и други модели, одличен квалитет на сликата.Ако производот што сте го добиле има проблеми со квалитетот, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.Ви благодариме!.Ако производот што сте го добиле има проблеми со квалитетот, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе се вратам на вас во рок од 24 часа.Ви благодариме!Се применува за бесконечност корекција оптички систем, со фокусна должина 180mm цевка со користење на, како што Олимп биолошки микроскоп.Стандард DIN 45mm кокс, цел леќа Сите оптички делови се обложени.40x, 60x, 100x цел леќа со пролетта да се спречи оштетување на ткивото.За да се постигне дизајн на нумерички отвор, 100x цел леќа и борови асфалт се употребуваат во комбинација.Корекција на хроматските аберации и сферични аберација на две бендови и paraxial кома.Појавата на цел леќа може да се прилагоди според барањата на клиентот.Може да се користи со FN22mm, 20mm, 18mm окуларот.Количина : 1 piece-Magnification : 4 XN.А. : 0.1 Работа на Далечина : 17.35 mm Conjugate Растојание : Infinity Tube Објектив Фокусна Должина : 180mm Parfocal Растојание : 45mm Max надворешен Дијаметар : 24mm Lens Вкупна Должина (освен интерфејс тема) : 22mm Interface Тема : 20.32*0.705 mmMagnification : 10 XN.А. : 0.25 Работа на Далечина : 2.04 mm Conjugate Растојание : Infinity Tube Објектив Фокусна Должина : 180mm Parfocal Растојание : 45mm Max надворешен Дијаметар : 24mm Lens Вкупна Должина (освен интерфејс тема) : 39mm Interface Тема : 20.32*0.705 mmMagnification : 20 XN.А. : 0.4 Работа на Далечина : 0.65 mm Conjugate Растојание : Infinity Tube Објектив Фокусна Должина : 180mm Parfocal Растојание : 45mm Max надворешен Дијаметар : 24mm Lens Вкупна Должина (освен интерфејс.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

ZTBH Микроскоп Додатоци Комплет 60 Степен Широк Агол 2.3 mm-25мм Астрономски Телескоп Додатоци Микроскоп Слајдови (Боја : 7mm)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ZTBH Микроскоп Додатоци Комплет 60 Степен Широк Агол 2.3 mm-25мм Астрономски Телескоп Додатоци Микроскоп Слајдови (Боја : 7mm)

6 целосно multilayer оптика елементи се создаде поостри слики.Голем поле на гледање го подобрува ставовите н�

DEN 1147.20
Smicroscope Додатоци За Возрасни Дигитална Камера Микроскоп Адаптер, Проширување Дијаметар на Метален Оптички Зум Ирис Дијафрагмата
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Smicroscope Додатоци За Возрасни Дигитална Камера Микроскоп Адаптер, Проширување Дијаметар на Метален Оптички Зум Ирис Дијафрагмата

Спецификација на ID010 : надворешен Дијаметар : 13 мм.Минимална Отворот.Дијаметар : 0.3 mm.Максимален Дијамета�

DEN 1125.60
Цел Леќа, Бесконечно Долго Работат на Далечина 20X Цел Леќа КП‑20X PL20X 8.8 mm Алуминиум Легура за Металуршки Микроскоп
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Цел Леќа, Бесконечно Долго Работат на Далечина 20X Цел Леќа КП‑20X PL20X 8.8 mm Алуминиум Легура за Металуршки Микроскоп

Усвојува високо квалитетни алуминиумски легури, трајни и носат‑отпорни, може да се користи за долго вр�

DEN 4000.56
Микроскоп Окуларот, WF16X Стандард Widefield Микроскоп Окуларна Леќа со Монтажа Интерфејс Дијаметар 23.2 мм за Внатрешна Отворено
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Микроскоп Окуларот, WF16X Стандард Widefield Микроскоп Окуларна Леќа со Монтажа Интерфејс Дијаметар 23.2 мм за Внатрешна Отворено

Гледање областа на широк агол окуларот е повеќе од 50% поголем отколку што на нормален окуларот.Окото не �

DEN 309.36
Samyang МФ 50mm Т1.5 VDSLR MK2 Nikon F - Висока Видливост Т1.5 Нормален Кино и Видео Објектив за Nikon F Планината, 50mm Фиксна Фокусна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Samyang МФ 50mm Т1.5 VDSLR MK2 Nikon F - Висока Видливост Т1.5 Нормален Кино и Видео Објектив за Nikon F Планината, 50mm Фиксна Фокусна

Највисоките барања На стабилна Samyang МФ 50 mm Т1.5 видео MK2 Nikon F леќа со 50 mm фокусна должина за Nikon F Планината �

DEN 17114.88
0.65:1 Објектив за FH30/FHZ60 Серија PJ
 • Обновено
Ценетост на стоката:

0.65:1 Објектив за FH30/FHZ60 Серија PJ

Агол на гледање може да бидат различни, што е спротивно на фиксна фокусна должина (FFL) леќа (види премиер �

DEN 7872.00
KOPPACE 3.5 X-45X Засилување,Бинокуларна Микроскоп Леќа,10X/20 Окуларот,Индустриски Микроскоп Леќа Бинокуларна Стерео Микроскоп
 • Обновено
Ценетост на стоката:

KOPPACE 3.5 X-45X Засилување,Бинокуларна Микроскоп Леќа,10X/20 Окуларот,Индустриски Микроскоп Леќа Бинокуларна Стерео Микроскоп

Оптички Проширување : 3.5 Х45 X.Гледање Главата : Бинокуларна гледање главата склони на 45°.На ученик растој�

DEN 338.40
Smicroscope Додатоци за Возрасни Стерео Микроскоп 30X Widefield Окуларот Леќи на Очите 30мм Монтажа Големина WF30X 9mm Микроскоп
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Smicroscope Додатоци за Возрасни Стерео Микроскоп 30X Widefield Окуларот Леќи на Очите 30мм Монтажа Големина WF30X 9mm Микроскоп

Micorscope : Стерео Микроскоп.Зголемување : 30 X.Функција : Широк Агол, Висока око точка.Со добра цврстина и стаб

DEN 2133.36
TINYSCOPE Мобилни Микроскоп, 20 до 400x Зголемување, да се Претвори Вашиот Мобилен Телефон во Преносно Микроскоп во Секунди, Без
 • Обновено
Ценетост на стоката:

TINYSCOPE Мобилни Микроскоп, 20 до 400x Зголемување, да се Претвори Вашиот Мобилен Телефон во Преносно Микроскоп во Секунди, Без

Леќата не е водадоказ, НЕ СЕ ТОА ВЛАЖНА!Ако сте заинтересирани за набљудување на течности можете да ги к�

DEN 767.76
Микроскоп Додатоци Комплет За Возрасни Дигитална Камера Микроскоп Адаптер, Проширување Дијаметар на Метален Оптички Зум Ирис Дијафрагмата
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Микроскоп Додатоци Комплет За Возрасни Дигитална Камера Микроскоп Адаптер, Проширување Дијаметар на Метален Оптички Зум Ирис Дијафрагмата

Спецификација на ID010 : надворешен Дијаметар : 13 мм.Минимална Отворот.Дијаметар : 0.3 mm.Максимален Дијамета�

DEN 865.68
XuuSHA Рачни Дигитален Микроскоп Додатоци WF10X 18mm Прилагодливи Зум, Широк Агол Биолошки Окуларот Леќи за Монтажа Големина 23.2
 • Обновено
Ценетост на стоката:

XuuSHA Рачни Дигитален Микроскоп Додатоци WF10X 18mm Прилагодливи Зум, Широк Агол Биолошки Окуларот Леќи за Монтажа Големина 23.2

Зголемување : WF10x.Прилагодливи Окуларот Леќи.Монтажа Големина 23.2 mm.Поле на Гледање : 18mm.Микроскоп moveable фа

DEN 1703.52
Калибрација Алатка се Фокусира Целна Микроскоп Леќа Тест Табелата Камера Полиестер Оптичка Корекција Проектор Висока Резолуција Машина
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Калибрација Алатка се Фокусира Целна Микроскоп Леќа Тест Табелата Камера Полиестер Оптичка Корекција Проектор Висока Резолуција Машина

Калибрација цел за камерата, микроскоп, Проектор и други оптички уреди 2525мм полиестер табелата со 77 кру�

DEN 360.00