• Обновено
Авалон Органски Негување на Лаванда клима уред, 2 мл.

Авалон Органски Негување на Лаванда клима уред, 2 мл.

Buyers rating:
DEN 131.52

Залиха

Еден 2 мл.шише на Авалон Органски Негување на Лаванда средството за смекнување на косата.Длабоко негува и хидрира нормална до сува коса.Сертифицирани органски формула направени со растителна основа растенија и етерични масла.Не GMOs, parabens, јаки конзерванси, синтетички бои и мириси, phthalates или сулфати.Вегетаријанската и не се тестирани на животни.Ја храни нормално да се исуши косата и се остава тоа мека, мазна и податлив^Навлажнувачки клима уред формулиран со лаванда етерични масла, растителни протеини, алое и витамини^NSF/ANSI 305 уверение, содржи природни и органски состојки^100% вегетаријанска формула, не тестирање врз животни^NO : parabens, јаки конзерванси, синтетички бои или мирис, phthalates или штетни сулфати.ШАМПОН & средството за смекнување на косата Здрава, lustrous коса потреби нежни шампони и навлажнувачки климатизери дека ќе се очисти без одземање и хидрат без додавање на вишок на телесната тежина.Формулиран со органски растенија и етерични масла, секој biodegradable шампон и балсам дуо ефикасно се обраќа специфични коса потреби.АВАЛОН ОРГАНСКИ Инспириран од бескрајни решенија дека Земјата обезбедува, ние сме биле изработката исклучително чиста и ефективна здравје и убавина производи за нега за жени посветени на живеење природен и органски начин на живот од 1994 година. Ние одиме директно до изворот да се соберат секој билка е атрибут и секое етерично масло е од корист за телото, кожата и косата, фотографирање на секоја состојка е чиста, органски суштината.За да ја покажат нашата посветеност на органски состојки, секој производ правиме има печат покажува дека тоа не е сертифициран за било NSF/ANSI 305 Стандард за Производи за Лична Нега Содржат Органски Состојки или на USDA Националната Органска Програма.Во прилог на се потврдува содржината на органски материи, овие фоки исто така се потврди дека нашите производи не содржат GMOs, parabens, јаки конзерванси, синтетички бои, вештачки мириси или штетни сулфати.И се разбира, нашите производи се направени со 100% вегетаријански состојки и никогаш не се тестираат врз животни во секое ниво.Ние се чувствуваат привилегирани да ви обезбеди со чиста убавина решенија извори директно од Земјата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Боја за Безбедност на клима уред – Бестежин хидратација + лесно detangling; храни + додава сјај; боја-safe; топлина заштита; вегетаријанска
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Боја за Безбедност на клима уред – Бестежин хидратација + лесно detangling; храни + додава сјај; боја-safe; топлина заштита; вегетаријанска

МАСЛО од АВОКАДО Обезбедува совршен износ на хидратација + една инфузија на омегабогата масла + антиокс

DEN 576.00
[Број три] Myuriamu третмани М 620g
 • Обновено
Ценетост на стоката:

[Број три] Myuriamu третмани М 620g

Третман На Косата Пакет.Тело.За да се произведе чувство на единство на еластична текстура на влакната.В�

DEN 1644.24
Oster Hydrosurge Apple Овес Клима Уред 1 Галон
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Oster Hydrosurge Apple Овес Клима Уред 1 Галон

Го намалува не сезонски пролевање.Replenishes кожата deficiences која може да резултира со сува, flaking кожата и да пр

DEN 1838.40
Снопови & Битови Хидратантен Сулфат Слободно Оставете-во Detangler за Природни и Кадрава Текстура Коса со Алое Вера & Маслиново Масло
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Снопови & Битови Хидратантен Сулфат Слободно Оставете-во Detangler за Природни и Кадрава Текстура Коса со Алое Вера & Маслиново Масло

ХИДРАТИ & УСЛОВИ : А сулфатбесплатно, органски забава оставетево detangler дека ја храни, омекнува и нежно се

DEN 287.76
Д-р Ревитализација на Раст на Косата Балсам за Мажите и за Жените | Зајакнување на Косата да Расте Подебели и Посилни | Sooth Скалпот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Д-р Ревитализација на Раст на Косата Балсам за Мажите и за Жените | Зајакнување на Косата да Расте Подебели и Посилни | Sooth Скалпот

Тоа sooth вашиот скалп & ја храни косата без вишокот изгради.Заштита на скалпот и косата од еколошка штета.�

DEN 1080.00
Naruo хемиски Roona шампон небото рефил 1000ml
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Naruo хемиски Roona шампон небото рефил 1000ml

Вода, lauroyl метил аланин Na cocamidopropyl.Ул.John ' s wort екстракт, ethylhexyl глицерин, мал.Вклучувајќи го и apple амино кисе�

DEN 1664.40
SOBE LUXE – Сулфат-Бесплатен Дневен Влага Мазнење на средството за смекнување на косата со Keratin, Panthenol, Колаген, Протеини,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

SOBE LUXE – Сулфат-Бесплатен Дневен Влага Мазнење на средството за смекнување на косата со Keratin, Panthenol, Колаген, Протеини,

МАЗНЕЊЕ & СОСТОЈБАТА : Нашата Сулфат Бесплатен Дневен Влага Мазнење на клима уред е специјално формулир�

DEN 359.76
Марк Ентони Веднаш Дебели Сулфат-Слободен Бестежин Volumizing клима уред, 12.9 Унци, Услови за Коса и ја Зголемува Јачината на Помага
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Марк Ентони Веднаш Дебели Сулфат-Слободен Бестежин Volumizing клима уред, 12.9 Унци, Услови за Коса и ја Зголемува Јачината на Помага

Дишете нов живот во безживотни, рамна, тенки и досадна косата со Веднаш Густа Коса Задебелување на средс

DEN 263.52
Healti Ориз Вода и средство за смекнување на косата со Мента - Идеален за Сите Видови на Коса | Природни Косата Балсам | Органски
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Healti Ориз Вода и средство за смекнување на косата со Мента - Идеален за Сите Видови на Коса | Природни Косата Балсам | Органски

Можете да имате дека со помош на овој ориз вода и средство за смекнување на косата.Овие уникатни бенефиц

DEN 335.76
Havilah Неколку Поставите Harnn Cymbopogon Коса Храна клима уред 150 g. Panpuri Скалпот Detox Појаснување на Косата Балсам Изразат
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Havilah Неколку Поставите Harnn Cymbopogon Коса Храна клима уред 150 g. Panpuri Скалпот Detox Појаснување на Косата Балсам Изразат

➽ Panpuri Скалпот Detox Појаснување На Косата Балсам ➽ Harnn Cymbopogon Коса Храна клима уред 150 g ➽ Сертифицирани ор�

DEN 2106.72
TRESemmé средството за смекнување на косата Балсам за Оштетена Коса Штета за Обновување на Силиконски Слободни клима уред 16 оз 4
 • Обновено
Ценетост на стоката:

TRESemmé средството за смекнување на косата Балсам за Оштетена Коса Штета за Обновување на Силиконски Слободни клима уред 16 оз 4

Оваа клима уред и сите производи во Про Чиста Колекција се силиконски слободни, paraben слободни & боја слоб

DEN 488.64
Ѓумбирот Лили Фарми Растенија Навлажнувачки Балсам за Сите Типови Коса, Коко Манго, Вегетаријанска храна & Суровост-Бесплатно,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ѓумбирот Лили Фарми Растенија Навлажнувачки Балсам за Сите Типови Коса, Коко Манго, Вегетаријанска храна & Суровост-Бесплатно,

Сува коса е веднаш да се врати и да се ревитализираат.Насоки : Масажа Ѓумбир Лили Фарми Растенија Навлаж�

DEN 551.76
Куче Балсам За Сува Јадеж на Кожата, Нежно Сулфат Слободни Формула За Пост Шампон Апликација, Услови, Moisturizes и Detangles, Направени
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Куче Балсам За Сува Јадеж на Кожата, Нежно Сулфат Слободни Формула За Пост Шампон Апликација, Услови, Moisturizes и Detangles, Направени

Навлажнувачки средството за смекнување на косата : е комбинација од природни и домашно миленичебезбедн

DEN 959.76
Марија Nila Чиста Сребро клима уред 100 ml - Негување на Балсам за Руса Коса што Омекнува, Moisturizes и ја Зајакнува Косата Структура.
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Марија Nila Чиста Сребро клима уред 100 ml - Негување на Балсам за Руса Коса што Омекнува, Moisturizes и ја Зајакнува Косата Структура.

Се грижат балсам за руса коса што омекнува, moisturizes и ја зајакнува косата структура.Виолетова пигменти и b

DEN 234.96
КАЈГАНА ЛОНДОН Исчезнат Да Сив клима уред - Чеша Сива Исплакнете, Боја Тонирање и Зачувување, Вегетаријанци, без Суровост, Секојдневно
 • Обновено
Ценетост на стоката:

КАЈГАНА ЛОНДОН Исчезнат Да Сив клима уред - Чеша Сива Исплакнете, Боја Тонирање и Зачувување, Вегетаријанци, без Суровост, Секојдневно

Преку Кајгана е нетрадиционален пристап и перцепција на Боја на косата како издувен вентил за самоизра�

DEN 287.52