• Обновено
Labconco 6030000 Микро Digestor, 115V, 50/60Hz

Labconco 6030000 Микро Digestor, 115V, 50/60Hz

Buyers rating:
DEN 407.76

Залиха

Стакло колектор со шест колба пристаништа и serrated совет за конекција за да едноставна вода aspirator (вода aspirator не се вклучени).Шест 200-вати грејач елементи со индивидуални топлински контрола и пилот светлина.Бесконечна топлина контроли имаат променлива текст од 20-100% капацитет.Топлина и на корозија-отпорни епоксидна-обложена алуминиумско куќиште.Прилагодлива висина заградата за монтажа на стакло колектор за да се приспособат или 30 ml или на 100 ml колби. 1.5" дебела изолација на одборот на врвот за да се заштитат жици и контроли од топлина и на корозија.Микро Digestors обезбеди точни резултати за Kjeldahl digestions користејќи или 30 или 100 milliliter колби.Секој бојлер има несогледливи индивидуални топлински контрола за да се обезбеди прецизни топлина за секој примерок.Микро Digestors се целосно составуваат и подготвен за употреба.Едноставно приклучете го во соодветна електрична receptacle и поврзете се на некоја вода aspirator или употреба во fume худ.На Rapid Still ми е идеален придружник за Микро Digestor.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата