• Обновено
Вежба Америка 33 Парче High Speed Челик Намалена месо тело Вежба Малку Сет (1/2 - 1 x 64ths), D/ARSD Серија

Вежба Америка 33 Парче High Speed Челик Намалена месо тело Вежба Малку Сет (1/2 - 1 x 64ths), D/ARSD Серија

Buyers rating:
DEN 489.60

Залиха

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 33 парче вежба малку сет доаѓа во метал случај.Вежба Америка 33 парче 118 степени конвенционалните точка за општа намена вежба малку сет доаѓа во метал случај.Се проширува големина опсег капацитет на преносни вежба чак.Заеднички flute и целокупната должина за минимална прилагодување во текот на алатка промени.Прецизност основа за висок степен на concentricity помеѓу месо тело и телото дијаметар.Идеален за дупчење во мали и средни затегнувачка цврстина материјали.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Црна оксид третман додава подмачкување и создава мали џебови на површината на алатка која се дејствува за да се одржи coolant во близина на сечење на работ.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Сет вклучуваат фракционо големини : 1/2" 1" (1/64 Зголемувања). 1/2-инчи намали месо тело.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

HXiaoF 1.0-13mm M35 Кобалт Обложени Пресврт Вежба Малку Дрво/Метал Дупка Машина Круг месо тело Пиштол Вежба Малку (Големина : 2.0
  • Обновено
Ценетост на стоката:

HXiaoF 1.0-13mm M35 Кобалт Обложени Пресврт Вежба Малку Дрво/Метал Дупка Машина Круг месо тело Пиштол Вежба Малку (Големина : 2.0

За употреба со електрична или cordless hammerdrills,Идеален за дупчење дупки во тула, блокови, бетон, и ѕидани.Meterial

DEN 406.08
Hitachi 7254831 Плоштадот 3 Долго Возач Малку
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Hitachi 7254831 Плоштадот 3 Долго Возач Малку

Hitachi Power Tools е преименувана во Metabo HPT.Истата голема tools, со само ново име.Дизајниран за да ги највисоките ст

DEN 114.96
Дијамант Вежба Малку 2mm Поставите 20 Парчиња Накит Плажа, Море Стакло Школки Gemstones 20 Парчиња 2 mm Пресврт Делови Комплет Пакет
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дијамант Вежба Малку 2mm Поставите 20 Парчиња Накит Плажа, Море Стакло Школки Gemstones 20 Парчиња 2 mm Пресврт Делови Комплет Пакет

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ 20 компјутери Сет од 2 мм Drilax Дијамант Вежба Битови.ПРЕЦИЗНОСТ АЛАТКИ за дупчење дупки в

DEN 430.56
HXiaoF 1.0-13mm M35 Кобалт Обложени Пресврт Вежба Малку Дрво/Метал Дупка Машина Круг месо тело Пиштол Вежба Малку (Големина : 3.2
  • Обновено
Ценетост на стоката:

HXiaoF 1.0-13mm M35 Кобалт Обложени Пресврт Вежба Малку Дрво/Метал Дупка Машина Круг месо тело Пиштол Вежба Малку (Големина : 3.2

За употреба со електрична или cordless hammerdrills,Идеален за дупчење дупки во тула, блокови, бетон, и ѕидани.Meterial

DEN 488.16
MAXTOOL Број 10 10pcs Идентични Jobber Должина Вежби Кол 0.1935 ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Жица Мерач Gage Нумерирани Директно месо
  • Обновено
Ценетост на стоката:

MAXTOOL Број 10 10pcs Идентични Jobber Должина Вежби Кол 0.1935 ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Жица Мерач Gage Нумерирани Директно месо

Квалитетот high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни своите пер�

DEN 1250.40