• Обновено
POWERTEC QDB2012 Кобалт Вежба Малку 1/2-Инчен | 135 Степен Вежба Малку Сет - Pack 2

POWERTEC QDB2012 Кобалт Вежба Малку 1/2-Инчен | 135 Степен Вежба Малку Сет - Pack 2

Buyers rating:
DEN 378.96

Залиха

Најдобро се користи со нерѓосувачки челик, железо екипа и nickle легури – овие вежба битови се изградени за сечење и пенетрација издржливост за тешка работа, абразивни метали.Воведување на 135 Степен Кобалт Вежба Малку 1/2-Инчен " Set by POWERTEC.Долгорочна Вредност на Овие вежба битови треба да се смета за паметна инвестиција, како и тие може да бидат постојано се заостриле без оштетување на вежба битови сечење на работ на крајот продолжување на животот на вашите алатки и нуди ниски трошоци по дупка вежба.Најдобро се користи со нерѓосувачки челик, леано железо и никел легиран овие вежба битови се изградени за сечење и пенетрација издржливост за тешка работа, абразивни метали. 135 Степен Сплит Точка Вежба Битови Обезбедува чиста, базирана дупка - намалување малку одење (скитници) при користење на помалку сила да се отстрани метални материјали.САМО ЦЕНТРИРАЊЕ : 135 степен сплит точка вежба битови навлезат побрзо и со помалку притисок е потребно – за минимизирање малку одење (скитници), додека обезбедување на јасни, фокусирани ударна дупка која не бара центар удар.ВИСОКИТЕ КОМУНАЛНИ : Супериорна во металугрија апликации кога дупчење во висока затегнувачка цврстина материјали, совет може да биде наострен за да се обезбеди врв-перформанси подготвеност на сите времиња, и работи и во внесувањето и клучните помалку вежба chucks.POWERTEC е водечки производител на високо квалитетни машини, алатки и опрема, машини, и асортиман на ОЕМ замена на делови.ВКЛУЧУВА : 1/2-Инчен Кобалт Jobber Вежба Малку Сет (2 дел).Оптимално Компатибилност Работи со двете внесени и клучните помалку вежба chucks проширување на вашиот проект за дупчење апликации.Ние сме посветени да ги надминува очекувањата, додека со најновите Иновации, технологија и развој на производи за индустријата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Makita Д-29670 Повеќеслојна ХСС, Мулти-Боја
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Makita Д-29670 Повеќеслојна ХСС, Мулти-Боја

Титаниум нитрид обложена.Повеќе сечење лица.Бара 50 проценти помалку удар, произведува 60 проценти помал�

DEN 211.20
Дијамант Вежба Малку 2mm Поставите 20 Парчиња Накит Плажа, Море Стакло Школки Gemstones 20 Парчиња 2 mm Пресврт Делови Комплет Пакет
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дијамант Вежба Малку 2mm Поставите 20 Парчиња Накит Плажа, Море Стакло Школки Gemstones 20 Парчиња 2 mm Пресврт Делови Комплет Пакет

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ 20 компјутери Сет од 2 мм Drilax Дијамант Вежба Битови.ПРЕЦИЗНОСТ АЛАТКИ за дупчење дупки в

DEN 430.56
Jobber Малку, 5.30 Мм, High Speed Челик
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Jobber Малку, 5.30 Мм, High Speed Челик

Производителот : ЧикагоLatrobe.Земја на производство : сад.Моќ Сечење & Пила.Jobber Вежба Малку, Метрички, Голем

DEN 1166.40
Zrong 28 Компјутери Мини Микро Алуминиум 0.3-3.0 mm Рака Вежба Ротари Алатки за Дупчење Дрво ХСС Пресврт Битови Поставите Метрички
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Zrong 28 Компјутери Мини Микро Алуминиум 0.3-3.0 mm Рака Вежба Ротари Алатки за Дупчење Дрво ХСС Пресврт Битови Поставите Метрички

Големина на : 0.30 mm,0.40 mm,0.50 mm,0.60 mm,0.70 mm,0.80 mm,0.90 mm,1.0 mm,1.1 mm,1.2 mm,1.3 mm,1.4 mm,1.5 mm,1.6 mm,1.7 mm,1.8 mm,1.9 mm,2.0 mm,2.1 mm,2.2 mm,2.3 mm,2.4 mm,2.5 m

DEN 1228.80
HXiaoF 1.0-13mm M35 Кобалт Обложени Пресврт Вежба Малку Дрво/Метал Дупка Машина Круг месо тело Пиштол Вежба Малку (Големина : 11.5
  • Обновено
Ценетост на стоката:

HXiaoF 1.0-13mm M35 Кобалт Обложени Пресврт Вежба Малку Дрво/Метал Дупка Машина Круг месо тело Пиштол Вежба Малку (Големина : 11.5

За употреба со електрична или cordless hammerdrills,Идеален за дупчење дупки во тула, блокови, бетон, и ѕидани.Meterial

DEN 1731.36