• Обновено
3D Печатач со Вжарено 1kg (2.2 lb), PA6 K7 Најлон со Вжарено 1.75 mm, Силна и Носат-Отпорни,-Црна

3D Печатач со Вжарено 1kg (2.2 lb), PA6 K7 Најлон со Вжарено 1.75 mm, Силна и Носат-Отпорни,-Црна

Buyers rating:
DEN 551.76

Залиха

PA6 K7 е висока-перформанси FDM потрошен врз основа на PA6. Во надополнување на општите карактеристики на PA6 (како што се цврстина, отпорност на триење и масло отпор), печатени делови, исто така имаат висока цврстина и висока густина.ДИМЕНЗИОНАЛНИ ТОЧНОСТ 1 кг гајтанот (2.2 lbs).ВИСОК КВАЛИТЕТ на ПЕЧАТЕЊЕ : Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и мазнење на отпечатоци.Не затнување, не метежот, не меур, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни.ПРЕМИУМ PLA ФИЛАМЕНТ : PLA 3 D филамент има предности на висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за различни печатење проекти.направени на животната средина-пријателски природни материјали.ВАКУУМ ЗАПЕЧАТЕНИ : печатач filaments се вакуум запечатени и спакувани за да се осигура дека тие можат да бидат зачувани во најдобар квалитет.Introduction PA6 K7 е висока-перформанси FDM материјал врз основа на PA6. Во надополнување на општите карактеристики на PA6 (како што се цврстина, отпорност на триење и масло отпор), печатени делови, исто така имаат висока цврстина и висока густина, и може да покажат одлични површина квалитет.Печатење процес не се склони кон проблеми како што се warpage, и печатени делови може да даде целосна претстава за својствени густина на овој материјал.Производ specification Weight : 1kg Thread : 1.75 mm Color : Обезбеди 2 видови на црна природни colors Printing parameters Printing температура : 250℃-280℃Платформа температура : 70℃-100℃брзина на Печатење : 40-80mm/s Recommended Applications It се препорачува да се користи во некои заеднички апликации од најлон производи, како што се ножеви, ореви, масло отпорни садови, дихтунзи, некои автомобилската надворешните делови и моторот периферните делови.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

1 Ролни 30 MM x 44-Јарди Двојно Двострано Лепливи Ленти,Двострано Лента за Уметности, Занаети, Фотографија, Scrapbooking, Солза-по-Рака,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

1 Ролни 30 MM x 44-Јарди Двојно Двострано Лепливи Ленти,Двострано Лента за Уметности, Занаети, Фотографија, Scrapbooking, Солза-по-Рака,

Dimention : 1 Ролни 30 ММ * 44 двор.Висок Квалитет : Лесно да се повлече од ролна, се намали и да ја инсталирате.Леп

DEN 234.96
73 3 Секции Виткање Алуминиумска Цевка СПА Bodybuilding Масажа Табела Комплет Салон Педикир Масажа на Лицето Кревет Прилагодливи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

73 3 Секции Виткање Алуминиумска Цевка СПА Bodybuilding Масажа Табела Комплет Салон Педикир Масажа на Лицето Кревет Прилагодливи

Прилагодливи масажа салон маса е совршен за масажи, facials, веѓа шанса или провира, тетоважи и други салон �

DEN 1588.80
EuisdanAA 7 Кол 30мм Дебелина Круг Автомобил Чистење Полирање Сунѓерот Диск Тркало Подлога Темно Црвена(7 Кол 30мм Espesor Редондо
  • Обновено
Ценетост на стоката:

EuisdanAA 7 Кол 30мм Дебелина Круг Автомобил Чистење Полирање Сунѓерот Диск Тркало Подлога Темно Црвена(7 Кол 30мм Espesor Редондо

Име На Производ : Полирање На Автомобил Тркала; Материјал : Се Чувствува.Пакет Содржина : 1 x Автомобил Пол

DEN 825.60
Artizen Frankincense Етерично Масло ( Чист и Природни - Undiluted) Терапевтски Одделение - Огромен 2oz Шише - Совршени за Ароматерапијата,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Artizen Frankincense Етерично Масло ( Чист и Природни - Undiluted) Терапевтски Одделение - Огромен 2oz Шише - Совршени за Ароматерапијата,

100% Чиста и Природни Frankincense Етерично Масло Она што ги поставува Artizen Етерични Масла, освен нивните сигур�

DEN 359.76
E-извонредни 2-Pack 4mm Банана Машки Приклучоци за да EC2 Машки Конектор Адаптер 16AWG Силикони Lipo на Наполнетост на Батеријата
  • Обновено
Ценетост на стоката:

E-извонредни 2-Pack 4mm Банана Машки Приклучоци за да EC2 Машки Конектор Адаптер 16AWG Силикони Lipo на Наполнетост на Батеријата

16 AWG Силикони Жица : Високо квалитетен материјал, ултрамеки, флексибилни, пламен retardant, отпорни на топлин�

DEN 167.76
Пневматски Црева, Униформа Сила алат Отпор на Воздухот Пумпа Пневматски Црева за Декорација Слика за Авто Поправка Фабрика за Машини
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Пневматски Црева, Униформа Сила алат Отпор на Воздухот Пумпа Пневматски Црева за Декорација Слика за Авто Поправка Фабрика за Машини

Пневматски црева дојде со дебели цевки ѕид, висок заобленоста, притисок и експлозијадоказ.Мазна и проѕи

DEN 148.56