• Обновено
uxcell 5pcs 3D Печатач Млазницата,Месинг V6 Млазницата 0.4 mm,0.6 mm,0.8 mm,1mm,1.2 mm,Екструдер Печати ја Главата за Филамент 1.75 mm V5-V6 M6 3D Печатач

uxcell 5pcs 3D Печатач Млазницата,Месинг V6 Млазницата 0.4 mm,0.6 mm,0.8 mm,1mm,1.2 mm,Екструдер Печати ја Главата за Филамент 1.75

Buyers rating:
DEN 204.00

Залиха

Прецизниот ДизајнНа 1.75 mm Текст 0.4 mm 0.6 mm 0.8 mm 1mm 1.2 mm екструдер млазници може да се произведуваат во согласност отпечатоци со мазна и сјајна полски.Намалување на отпор од аглите и да се избегне блокирање на филамент со заоблени chamfer.Чистење Игли-млазницата чистење игли се многу флексибилни и стабилна, лесно да се наведнуваат на игла во млазницата и не ќе се скрши.Совршен за да се справи со тешки екструдер топла крајот на млазницата сабо.Материјал-3 D печатач млазницата се изработени од месинг материјал, Против ' рѓа или ерозија, цврсти и трајни, да се поврзат со M6 од нишката, лесно да се инсталира.Применливост и компатибилност-Одговара за Надворешни M6 навој за поврзување, компатибилен со сите V5 V6 1.75 mm PLA ABS 3 D Печатари.Забелешка-По замена на млазницата, ве молиме recalibrate растојанието помеѓу млазницата и да се изгради плоча за да се обезбеди квалитет на печатење делови.Што сакате да ја испечатите модел брзо, па користите поголема млазницата.Вашата тековна млазницата добива непроодни, а вие треба да го замени.Сакате фини детали, така што се користи помали млазницата. 1 : вклучување на 3 D принтер, топлина на млазницата и топлина блок на целната температура. 2 : По топлина доработка, во близина печатач, земете spanner да се одржи на топлина блок.Потоа користете го контактот со шрафцигер да завртка стариот млазницата екструдер надвор.Напомена : ве Молиме не допирајте стариот млазницата и топлина блок за да се избегне scalding. 3 : Spanner се задржи на чекање на слушне блок, користете го контактот со шрафцигер завртка нови во млазницата, бидете сигурни дека се тесни.

Кон својствата

Material:
Brass

Најдобри предлози во категоријата

YARNOW Пластични Flatware Фах Кујна Фиока Организатор со Капак и Drainer стапчиња за јадење Носителот Utensil Складирање Сад со Капак
  • Обновено
Ценетост на стоката:

YARNOW Пластични Flatware Фах Кујна Фиока Организатор со Капак и Drainer стапчиња за јадење Носителот Utensil Складирање Сад со Капак

Со капак и дренажа дизајн : Со маска за прашина, летечки инсекти нема да влезе, ја зголеми заштитата на са

DEN 1814.40
Ние не сме еден Ресторан за Брза Храна, Вашата Храна е Направена од Свежи Секоја Цел ве Молиме да бидете Трпеливи Знак - Cedar Дрво
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Ние не сме еден Ресторан за Брза Храна, Вашата Храна е Направена од Свежи Секоја Цел ве Молиме да бидете Трпеливи Знак - Cedar Дрво

Ние не сме еден Ресторан за брза храна, Вашата храна е направена од свежи секоја цел ве Молиме да бидете �

DEN 273.60
Cabilock стапчиња за јадење Складирање Носителот Кујната Countertop Utensil Caddy Керамички Flatware Складирање Организатор на стапчиња
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Cabilock стапчиња за јадење Складирање Носителот Кујната Countertop Utensil Caddy Керамички Flatware Складирање Организатор на стапчиња

керамички.Заштита на животната средина и здравјето, со користење на материјали, во согласност со здравс

DEN 407.76
Пластични Складирање Случај За Лице Маска, Маска, Dustproof се Соочуваат со Капак Садот Преносни Обновливи Лицето Маска за Складирање
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Пластични Складирање Случај За Лице Маска, Маска, Dustproof се Соочуваат со Капак Садот Преносни Обновливи Лицето Маска за Складирање

Тоа ви помага да ги зачувате лабава предмети во кое било време и ги стави директно во вашите џебови, ранц

DEN 191.76
NEWDERY Надгради iPhone Xs Max Батеријата Случај Чи Безжично Полнење, 6000mAh Продолжен Батерија Полнач Случај Компатибилен iPhone
  • Обновено
Ценетост на стоката:

NEWDERY Надгради iPhone Xs Max Батеријата Случај Чи Безжично Полнење, 6000mAh Продолжен Батерија Полнач Случај Компатибилен iPhone

Ве молиме допрат ако имате било какви прашања или ви треба помош.5 ЕДЕН Излез : 5 V / 1 [ЦЕЛОСНА ЗАШТИТА] i Phone

DEN 791.76
SC/UPC Оптички Влакна Attenuator, Ниска Вметнете Изгубени Влакна Attenuator, 1~30DB Висока Стабилност Attenuator за механички страната
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SC/UPC Оптички Влакна Attenuator, Ниска Вметнете Изгубени Влакна Attenuator, 1~30DB Висока Стабилност Attenuator за механички страната

Влакна Attenuator,Оптички Влакна,SC / UPC Attenuator,Прилагодлив Attenuator,Attenuator.Карактеристики : Ова е носителкласа мех�

DEN 1836.00
QuanHuo-НИ Pack 2-Вакцина Картичка Заштитник Водоотпорен со Lanyard, CDC Вакцина Носителот 4 X 3 Инчи, Вакцинација Носителот, Јасно
  • Обновено
Ценетост на стоката:

QuanHuo-НИ Pack 2-Вакцина Картичка Заштитник Водоотпорен со Lanyard, CDC Вакцина Носителот 4 X 3 Инчи, Вакцинација Носителот, Јасно

2"инчен L*W,ве Молиме проверете мерењето пред да купите.погоден за наставници, ученици, медицински сестри,

DEN 143.76