• Обновено
40X-1600X Бинокуларна Микроскоп + 1.3 MP Дигитална Камера + Машинско. Фаза

40X-1600X Бинокуларна Микроскоп + 1.3 MP Дигитална Камера + Машинско. Фаза

Buyers rating:
DEN 8519.76

Залиха

40 X-1600 X Осум widefield зголемување settings.Бинокуларна лизгачки главата, Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата.Здрав метална рамка со посебен крупни & парична казна фокус.Механички фаза за лесно слајд плови контрола. 1.3 MP дигитална камера со напредно уредување на & мерење на софтвер за Windows XP/Vista/7/8/10. Ова е сосема нов бинокуларна соединение микроскоп со механички фаза и 1.3 MP USB боја дигитална камера.Микроскоп обезбедува осум зголемување прилагодувања, 40 X, 64 X, 100 X, 160 X, 400 X, 640 X, 1000 X & 1600 X.Тоа доаѓа со бинокуларна лизгачки главата, два пара на widefield eyepieces, четири Achromatic цели, груба & парична казна фокус, механички фаза, и електрични осветлување систем.Дигиталниот камерата прави фотографии и видео, и ви овозможува да видите live stream на вашиот КОМПЈУТЕР.Со софтверот е достапен за Windows, Mac и Linux, тоа е мулти-платформски слики решение.Вклучени Windows софтвер нуди слика-развој и мерење алатки, како и напредни compositing карактеристики како што се слика-крои и продолжи-длабочината на-на-фокус.Самостоен преглед и фаќање резолуции ви овозможи да видите high-speed видео додека фотографирате high-definition слики.За Mac и Linux, постои лајт верзија со ограничена обработка карактеристики.Механички фаза прави прецизна контрола на слајд движења лесно, особено под висока моќност magnifications.Овој микроскоп е идеален за клиничкото испитување, наставата демонстрација, и биолошки, бактериолошки & фармацевтски истражувања.Тоа е сосема нов во фабрика запечатена кутија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

XVBMDS 4 парчиња Ziplock Торба Организатор Бамбус Складирање Кутија Поставени Контејнери за Жито, Мешунки Снек Кеси за Кујна-4 парчиња
 • Обновено
Ценетост на стоката:

XVBMDS 4 парчиња Ziplock Торба Организатор Бамбус Складирање Кутија Поставени Контејнери за Жито, Мешунки Снек Кеси за Кујна-4 парчиња

4 пакет Бамбус Храна Торба за Чување на Организаторот за Кујна Drawer Wide Отворање Ziplock торба Складирање кут�

DEN 1226.40
Ranvo Намалува Правец на Бучава WindSlayer Пена, Малку Еластична Сунѓерот Покритие за, Трајни 5 Сесија за Go Pro Херој 4 Сесија Фотографи
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ranvo Намалува Правец на Бучава WindSlayer Пена, Малку Еластична Сунѓерот Покритие за, Трајни 5 Сесија за Go Pro Херој 4 Сесија Фотографи

Идеален за висока брзина активности или windy средини.Го намалува правец на бучава за enhanced audio recording во тек�

DEN 842.40
Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жените и Мажите, 10x26inch Супер Абсорбента Брз Сува Коса Turban за Сушење Кадрава, Долго&Густа
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Микрофибер Косата со Крпа и Завиткајте за Жените и Мажите, 10x26inch Супер Абсорбента Брз Сува Коса Turban за Сушење Кадрава, Долго&Густа

Пресврт на крпа на круната на главата и да се обезбеди од страна на tucking на завршува во тилот на вратот и �

DEN 342.96
Автоматско местење на портата настроената комплет 200KG Електрични Замав Портата Настроената Оружје се Вози Со Мулти Далечински Управувач
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Автоматско местење на портата настроената комплет 200KG Електрични Замав Портата Настроената Оружје се Вози Со Мулти Далечински Управувач

1.Лесно да инсталирате и да работат,и лесно да се поврзете звучници 2.Отворете и затворете ја вратата со д

DEN 21434.40
2 Литар Зајакот Работам со Шише
 • Обновено
Ценетост на стоката:

2 Литар Зајакот Работам со Шише

Погоден за сите видови на мали животни : зајаци, кокошки, гулаби, папагали, итн.Коритото има 4 куки да се з�

DEN 168.24
Alskyonyg Викинг Маскирани Топло Ќебе погоден за носене Ќебе Персоналните Подароци Маскирани Наметка за Деца, Возрасни Лица Бела
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Alskyonyg Викинг Маскирани Топло Ќебе погоден за носене Ќебе Персоналните Подароци Маскирани Наметка за Деца, Возрасни Лица Бела

**Материјал : Ќебе Крпа.Има дебел слој на кадифен внатре, не го испуштајте волна, прецизната изработка, се

DEN 1874.40
Сликарството,A4 29cm Гроздобер Палас Накит DIY Дели Stencils Ѕидното Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Дефиниција
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Сликарството,A4 29cm Гроздобер Палас Накит DIY Дели Stencils Ѕидното Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Дефиниција

БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ : се направени од домашно МИЛЕНИЧЕ со lapping процес за да се осигура дека внатрешнит

DEN 437.04
WellnessMats Кат мат, L ФОРМА, L ФОРМА
 • Обновено
Ценетост на стоката:

WellnessMats Кат мат, L ФОРМА, L ФОРМА

Направени од комерцијален Напредни Полиуретан Технологија (АП) 100% полиуретан, Wellness Душеци се : секогаш �

DEN 1123.20
JunJia Плетење Алатка за Складирање Торба со Патент и да се Справи Капчиња Предиво Кеси Козметичката Торбичка за Внатрешна Отворено
 • Обновено
Ценетост на стоката:

JunJia Плетење Алатка за Складирање Торба со Патент и да се Справи Капчиња Предиво Кеси Козметичката Торбичка за Внатрешна Отворено

Плетење торба : пространа капчиња алатка и предиво складирање перниче е многу погодна за чување и орган�

DEN 1762.56
Прибор за јадење Drainer Компактен Flatware Drainer, Креативни Нордиските Домаќинство Кујнски Нож и Вилушка Складирање Кутија, за
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Прибор за јадење Drainer Компактен Flatware Drainer, Креативни Нордиските Домаќинство Кујнски Нож и Вилушка Складирање Кутија, за

Овој Прибор за јадење Drainer е организатор за spatulas, дрвени лажици, whisks, супа, мешалки, маша, стапчиња за јаде

DEN 1002.72
Samsung Галакси Забелешка Плус 10 Калено Стакло Екран Заштитник Галакси Забелешка Плус 10 [3D Криви] [Отпечаток Признавање] Јасна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Samsung Галакси Забелешка Плус 10 Калено Стакло Екран Заштитник Галакси Забелешка Плус 10 [3D Криви] [Отпечаток Признавање] Јасна

Да ви донесе совршен го отклучите искуство, Samsung Note 10+;екран заштитник совршено компатибилни со екран на

DEN 261.12
GAOWEIFENG Сите-алуминиум Пол поштенско Сандаче, Кат-стои Отворено Градина Заклучување поштенско Сандаче, Вила Пол Пошта/Postbox
 • Обновено
Ценетост на стоката:

GAOWEIFENG Сите-алуминиум Пол поштенско Сандаче, Кат-стои Отворено Градина Заклучување поштенско Сандаче, Вила Пол Пошта/Postbox

Лесно и едноставно се користи за полнење Завртка конекција е потребна помеѓу кутија и пол (инсталирани �

DEN 1701.60
Venito Capri Кожен Паричник Случај Компатибилен со iPhone XR (6.1 инчи) – Екстра Обезбеди со RFID Блокирање & Поместена Задниот Поклопец
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Venito Capri Кожен Паричник Случај Компатибилен со iPhone XR (6.1 инчи) – Екстра Обезбеди со RFID Блокирање & Поместена Задниот Поклопец

Направени од врвен Квалитет Cowhide Полно Зрно Кожа*Погодно ергономски design Holds кредитни картички и задно cash

DEN 957.60
Косата Лажен Насоки, 14 Бои Блескаво Сјајна Коса Лажен Екстензии Партија Потенцира Сјајот Екстензии 40 Инчи Коса Парчиња
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Косата Лажен Насоки, 14 Бои Блескаво Сјајна Коса Лажен Екстензии Партија Потенцира Сјајот Екстензии 40 Инчи Коса Парчиња

14 Различни Бои : сребрена, блескаво злато, виолетова, шампањ злато, зелена, виножито, небото сино, шарени,

DEN 306.96
Косата Јаже Сите Натпревар Headdress СТП Девојки Еластична Ткаенина венчиња Жените Scrunchies Plaid Коса Јаже Косата Украс(СТП,црвена)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Косата Јаже Сите Натпревар Headdress СТП Девојки Еластична Ткаенина венчиња Жените Scrunchies Plaid Коса Јаже Косата Украс(СТП,црвена)

Предмет тип : Houndstooth / plaid / стп Губење на Јаже.Бои : Бела, Црна,Кафе,Црвено.Дизајн : Houndstooth,Plaid.Стил : Корејски

DEN 1454.40
Epson Совршенство 4870 Фото Скенер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Epson Совршенство 4870 Фото Скенер

Нејзините изграденаво 6by9инчен транспарентност единица accommodates филм како голем како 4 од 5 инчи или до два

DEN 679.20
Uranian Црвено Кратко Плоштадот Притиснете на Ноктите Снегулка Божиќ Лажни Ноктите Elk Сјајни Целосно Покривање Лажни Ноктите на
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Uranian Црвено Кратко Плоштадот Притиснете на Ноктите Снегулка Божиќ Лажни Ноктите Elk Сјајни Целосно Покривање Лажни Ноктите на

Божиќ кратко притиснете на ноктите изработени од еколошки материјали, нетоксични, без мирис, ќе не боли

DEN 191.76
Makartt Поли Помине Гел Четка & Берач, Dual-Заврши Нокти Четка Сликарство Пенкало Помине Уметност Алатка за Продолжување Гел лак
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Makartt Поли Помине Гел Четка & Берач, Dual-Заврши Нокти Четка Сликарство Пенкало Помине Уметност Алатка за Продолжување Гел лак

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ДИЗАЈН се Користи со гел за продолжување гел ноктите совети или гел на ноктите проширув

DEN 239.76
SoGuDio Вино Стакло Носителот, Кригла и Goblet Комбинација Чаша Носителот, Еколошки Боја не е Лесно да се Падне, Лесна Инсталација
 • Обновено
Ценетост на стоката:

SoGuDio Вино Стакло Носителот, Кригла и Goblet Комбинација Чаша Носителот, Еколошки Боја не е Лесно да се Падне, Лесна Инсталација

Напредни селски farmhouse стил се направи вино решетката изгледа елегантно и шик.Долг животен век на вино с�

DEN 5904.48