• Обновено
Oakton МД-37250-60 Долг Циклус C Шема Хартија Hygrothermograph, 1 месец, 114 Должина x 6.6 Висина

Oakton МД-37250-60 Долг Циклус C Шема Хартија Hygrothermograph, 1 месец, 114 Должина x 6.6 Висина

Buyers rating:
DEN 2198.40

Залиха

Шема хартија за влажност и температура снимки.Хартија материјали од еден месец ротација за добра покриеност.Користење со долг циклус (C) hygrothermograph модел тип.Работи со 0 до 100% релативна влага (RH) опсег за голем обем на работа.За употреба во рок од -20 до 50 степени C температура опсег за прилагодување.Oakton 37250-60 шема хартија се користи со долг циклус (C) hygrothermograph модел и материјали од еден месец ротација во две-час зголемувања за добра покриеност.Hygrothermographs се користи за да се измери и документ влажност и температура во текот на времето, во компјутерски соби, оранжерии, храна за складирање простории, магацини, музеи, како и во контрола на квалитет (КК) лаборатории, образование и истражување лабораторија за тестирање средини.Оваа шема хартија доаѓа во еден поединец се тркалаат, и на работи во една од 0 до 100% релативна влага (RH) опсег за голем обем на работа.Се користи во рамките на -20 до 50 степени C температура опсег за прилагодување.На 37250-60 шема хартија димензии се 114 (l) x 6.6 (h) инчи.Hygrothermographs се користи за да се измери температурата и влажноста на воздухот за различни апликации како што се образованието, општа намена КК лаборатории и истражувачка лабораторија за тестирање, и за биолошки процес за следење.Oakton Инструменти произведува низа на научни инструменти за истражување, индустриски, и едукативни намени.Од 1991 година, Oakton има дистрибуирани широк спектар на инструменти како што се метри, електроди, и предаватели.Oakton е со седиште во Vernon Хилс, ИЛ, и има објекти во Европа, Азија и Кина.Она што е во Кутијата?Табела на хартија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Делфин Urn Копче Синџир Накит - Делфин Cremation Копче Синџир Накит - Пепел Копче Синџир Накит - Спомен Накит,Делфин Cremation сувенири,Спомен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Делфин Urn Копче Синџир Накит - Делфин Cremation Копче Синџир Накит - Пепел Копче Синџир Накит - Спомен Накит,Делфин Cremation сувенири,Спомен

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 107.76
UMAXGET Компатибилен со Fitbit Полнење 2 Бендови, 3-Pack Меки Силиконски Спорт Прилагодливи Wristband специјално Издание со Розово
 • Обновено
Ценетост на стоката:

UMAXGET Компатибилен со Fitbit Полнење 2 Бендови, 3-Pack Меки Силиконски Спорт Прилагодливи Wristband специјално Издание со Розово

Можете да изберете боја на рака според вашите лични желби.Мала големина за 6 【ПоПродажбата на Услугата�

DEN 263.76
visesunny Среќен Божиќ Hohoho 2 парчиња Мокра Торба со Zippered Џебови Снегулка Перат Обновливи Пространа Пелена Перниче за Патување,на
 • Обновено
Ценетост на стоката:

visesunny Среќен Божиќ Hohoho 2 парчиња Мокра Торба со Zippered Џебови Снегулка Перат Обновливи Пространа Пелена Перниче за Патување,на

Плус, ова платно пелена мокра торба бебе мокра торба доаѓа со рачка за лесно носење или со приложување н�

DEN 287.76
Cordking iPhone 11 Случај, Силикони Ултра Тенок Shockproof Телефон Случај со [Мека Анти-Нула Микрофибер Поставата], 6.1 инчи, Црна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Cordking iPhone 11 Случај, Силикони Ултра Тенок Shockproof Телефон Случај со [Мека Анти-Нула Микрофибер Поставата], 6.1 инчи, Црна

【Силикони Случај】за i Phone 11, Обезбеди Повеќе Боја Избори.Поддршка За Безжично Полнење 【Со полно Тело, П�

DEN 271.44
Бебе Раст на Табелата со Фото Џебови, Еднорог Диносаурус Деца Виси Висина Мерење Владетел, бебе соба Спална соба Декорација за Години
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Бебе Раст на Табелата со Фото Џебови, Еднорог Диносаурус Деца Виси Висина Мерење Владетел, бебе соба Спална соба Декорација за Години

Раст на Табелата со Уникатни Фото Џебови Различен од другите обични раст на табелата, 4 дополнителни ја�

DEN 239.76
Epessa Здрав Вратоврска Надолу Рака Поместена Cam Заклучување Тока,1 x 16.5',Поместена Рака Lashing Рака за Автомобил Покривот Багажник,Кајак
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Epessa Здрав Вратоврска Надолу Рака Поместена Cam Заклучување Тока,1 x 16.5',Поместена Рака Lashing Рака за Автомобил Покривот Багажник,Кајак

Примена : се користи за автомобил покривот рек товар вратоврска надолу, кајак кану ВЕЧЕРАМ буквален за м

DEN 265.92
Haomian Салфетка Прстени Сет од 6, Салфетка Прстен Носителите на Црвени Божиќ Капа Божиќ Маса Оркестарот Сет за Свадба на Божиќ Семејството
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Haomian Салфетка Прстени Сет од 6, Салфетка Прстен Носителите на Црвени Божиќ Капа Божиќ Маса Оркестарот Сет за Свадба на Божиќ Семејството

6 PCS Деликатна Салфетка Прстени : Три различни стилови : Божиќ капа, Снегулка и Божиќ бонбони canes.Нашиот Бо

DEN 167.76
Спреј Бои Матрицата A4 29Cm Пердув DIY Дели Stencils Ѕидното Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Дефиниција
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Спреј Бои Матрицата A4 29Cm Пердув DIY Дели Stencils Ѕидното Сликарство Бележник Боење Втиснување Албум Декоративни Дефиниција

Тоа го направи на ДОМАШНИ миленици и со користење на мелење процес за да се обезбеди внатре и надвор од р

DEN 1468.80
Черепот Шминка Четка Носителот Екстра Големи, Силни Смола Екстра Голем Ноќта На Вештерките Страна На Вино Savant (Розева)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Черепот Шминка Четка Носителот Екстра Големи, Силни Смола Екстра Голем Ноќта На Вештерките Страна На Вино Savant (Розева)

СИЛНА И КОРИСНИ : Черепот Шминка Држач, Четка, Силна Смола Черепот Држач За Пенкала или шминка четки Skul Д�

DEN 670.80
Henckels Графит 7-pc Само-Острат Блок Сет
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Henckels Графит 7-pc Само-Острат Блок Сет

Сет вклучува : 3" Paring Нож; 5" Serrated Комунални Нож; 6" Алатка Нож; 7" Santoku Нож; 8" Готвач е Нож; Кујната Shears; АвтоОст

DEN 3598.80
Силни Магнетни Wristband Преносни Алатка Торба за Завртка Помине Орев Гром Вежба Малку Поправка Комплет Организатор Складирање (црвена,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Силни Магнетни Wristband Преносни Алатка Торба за Завртка Помине Орев Гром Вежба Малку Поправка Комплет Организатор Складирање (црвена,

Вградени со магнети за задржување на завртки, нокти, ножици, мала алатки, завртки, битови и повеќе ( довол

DEN 2004.00
BalsaCircle 20 компјутери 3x4-Инчен Руменило Organza Подарок Бонбони Корист Кеси Drawstring Обновливи Третираат Пошта Свадба Jewerly
 • Обновено
Ценетост на стоката:

BalsaCircle 20 компјутери 3x4-Инчен Руменило Organza Подарок Бонбони Корист Кеси Drawstring Обновливи Третираат Пошта Свадба Jewerly

ЕДИНСТВЕНА ПАРТИЈА КОРИСТ КЕСИ – Organza услуги кеси се совршени за услуги и донесе декоративни допир на к�

DEN 119.52
Дигитални Аналитички Рамнотежа, 1mg Прецизни Електронски Скала за Лабораториски/Фармација/Продавница за Накит/Хемиската Фабрика 0.001
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Аналитички Рамнотежа, 1mg Прецизни Електронски Скала за Лабораториски/Фармација/Продавница за Накит/Хемиската Фабрика 0.001

Подароци : Купување на овој прецизност електронски аналитички рамнотежа ќе ви даде дополнителна тежина

DEN 14976.00
Бран Декорација UC7083T Замена за Далечинска Контрола одговара за Хемптон Беј Харбор-Ветре Дома Декоратерите Колекција Тавански Вентилатор
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Бран Декорација UC7083T Замена за Далечинска Контрола одговара за Хемптон Беј Харбор-Ветре Дома Декоратерите Колекција Тавански Вентилатор

Бран Декорација UC7083 T Замена за Далечинска Контрола одговара за Хемптон Беј ХарборВетре Дома Декоратер�

DEN 311.76
ASHATA Телефон Екран Засилувач, 12 Паметен Телефон Зголемувачот,Лесни Преносни Телефонски Стакло Enlarger Екран со Дрвени Око за
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ASHATA Телефон Екран Засилувач, 12 Паметен Телефон Зголемувачот,Лесни Преносни Телефонски Стакло Enlarger Екран со Дрвени Око за

【12in Мобилен Телефон Екран Зголемувачот】Повеќе појасни слики и видео записи за лесно и долги гледање, к

DEN 446.16