• Обновено
Три (3) Парче Висок Степен на Филтер Леќа Комплет (40.5 mm) за Samsung NX300M (Мулти-Обложена, Мулти-Навој)

Три (3) Парче Висок Степен на Филтер Леќа Комплет (40.5 mm) за Samsung NX300M (Мулти-Обложена, Мулти-Навој)

Buyers rating:
DEN 1438.80

Залиха

УВ Филтер (ултравиолетови) Haze (1А) за заштита од прашина, нечистотија, гребнатини, отпечатоци од прсти и сончевите ултравиолетови зраци.Кружни Поларизирана Филтер.Се користи за да се зголеми боја сатурација, како затемнување сино небо, така што бели облаци стојат надвор.FL-D Филтер (флуоресцентни) за преземање на слики во затворени простории под флуоресцентни светла.Овој филтер ги отстранува зеленкаста нијанса дадени надвор од флуоресцентно осветлување.Компактен заштитна за носење за превоз и складирање на вашите сет на филтри. 10 години гаранција.Оваа Ставка Вклучува : 1. УВ Филтер Леќа 2. Кружни Поларизирана Филтер 3. Flourescent Филтер 4. Филтер Торбичка 5. Сз Директни Микрофибер Крпа За Чистење.Леќа филтри се проѕирни парчиња од стакло сместени во предниот дел на камерата леќи на камерата да го измени или да ја прилагодувате светлината влегува во камера и уште поважно за заштита на леќите на камерата.Леќа филтри подобрување фотографии со давање фотографи контрола на текот на светлината и овозможувајќи им да се нагласи карактеристики на сцена во која тие сметаат дека се најважни.Овој филтер за полнење е комбинација од три основни филтри не фотограф треба да биде без.УВФилмски и дигитален CCD се повеќе чувствителни на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина од нашите очи.Ова често се појавува во слики шут од високи надморски височини и на долги растојанија особено над вода.Овој филтер ќе се отстрани УВ светлина и уште поважно, го заштитите вашиот објектив од влага, гребење и оштетување.Кружни Polarizerобезбедува боја и контраст подобрување.Рефлектираат светлината често се покажува како белузлав сјајот дека мие надвор боја на сликата.На поларизирана филтер ќе се поправи овој проблем создавање длабоко сино небо.Тоа исто така ги отстранува отсјај од не-метални површини, како што се windows и вода.FLDобезбедува боја корекција кога снимање под флуоресцентно осветлување.Тоа ќе го отстрани зеленкаста нијанса од сликата, обезбедување пријатни тонови на кожата и вистински живот, боја renditions.Гаранција : 10 години производителот гаранција.Направен во Јапонија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Екран Зголемувачот, Виткање Дизајн Не се Лизга 12-инчен Криви Мобилен Телефон Екран Зголемувачот HD Видео Засилувач Видиме Стојат
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Екран Зголемувачот, Виткање Дизајн Не се Лизга 12-инчен Криви Мобилен Телефон Екран Зголемувачот HD Видео Засилувач Видиме Стојат

Закривен екран дизајн, во согласност со кривини на човечкото око, што луѓето повеќе сакаат да се види.Ја�

DEN 1797.60
HWHCZ Слепа точка Огледала Паркинг помош Огледало,Компатибилен со Слепа точка Огледала BMW Mini JCW PACEMAN,360°на Ротација Елиминирање
  • Обновено
Ценетост на стоката:

HWHCZ Слепа точка Огледала Паркинг помош Огледало,Компатибилен со Слепа точка Огледала BMW Mini JCW PACEMAN,360°на Ротација Елиминирање

Име на производ : Автомобил слепа точка mirror Applicable модели : автомобил слепа точка огледало не е само компа

DEN 300.00
Fintie 4 Пакет Пенкало Јамка Носителот Компатибилен со Apple Молив 1 & 2 Генерација и Перо Пенкала, Еластична Лепило Кожа Пенкало
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Fintie 4 Пакет Пенкало Јамка Носителот Компатибилен со Apple Молив 1 & 2 Генерација и Перо Пенкала, Еластична Лепило Кожа Пенкало

Совршено дизајнирани за Apple Молив 1 & 2 Генерација, компатибилен со i Pad Воздухот 4 2020, i Pad 10.2, i Pad Про 11 / 12.9, i P

DEN 215.76
TENTI Чевли Промена на Столицата-Лен Ткаенини Чевли се Менува Столче Дрвени Мали Нозе Мода Круг Footstool за Дневна Соба
  • Обновено
Ценетост на стоката:

TENTI Чевли Промена на Столицата-Лен Ткаенини Чевли се Менува Столче Дрвени Мали Нозе Мода Круг Footstool за Дневна Соба

Круг Footstool : симпатична лен стол перница не само што обезбедува место за починка за твоите нозе, но, исто �

DEN 2375.76
73 3 Секции Виткање Алуминиумска Цевка СПА Bodybuilding Масажа Табела Комплет Салон Педикир Масажа на Лицето Кревет Прилагодливи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

73 3 Секции Виткање Алуминиумска Цевка СПА Bodybuilding Масажа Табела Комплет Салон Педикир Масажа на Лицето Кревет Прилагодливи

Прилагодливи масажа салон маса е совршен за масажи, facials, веѓа шанса или провира, тетоважи и други салон �

DEN 1588.80
RedDreamer 14-Инчен Црно Вино Стакло Багажник, Под Кабинет Вино Стакло Носителот Нерѓосувачки Челик Stemware Рек - Виси Stemware
  • Обновено
Ценетост на стоката:

RedDreamer 14-Инчен Црно Вино Стакло Багажник, Под Кабинет Вино Стакло Носителот Нерѓосувачки Челик Stemware Рек - Виси Stemware

Функција : ▶1 ред држи до 4 чаши, можете да изберете колку редови инсталиран во согласност со кабинетот, б

DEN 383.76