• Обновено
TenNuoDa SPX40‑60 X‑Оски Линеарна Фаза,Алуминиум Легура Прирачник Пресврт прочистите Платформа Лизгачки Табела за Обработка на Машини

TenNuoDa SPX40‑60 X‑Оски Линеарна Фаза,Алуминиум Легура Прирачник Пресврт прочистите Платформа Лизгачки Табела за Обработка на Машини

Buyers rating:
DEN 2193.60

Залиха

Seiko производство : неговата зафатнина платформа телото е направено од алуминиум материјал се со црна елоксирани површина, со голема сила, носат-отпор, кој е лесен во тежина, е издржлив и не ќе биде лесно да се оштети, светла и текстура високи.Ефикасна : Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси, одлична изработка, изградена на строга контрола на квалитетот на стандардите, дизајн подобрена за висок квалитет и добри перформанси.Прилагодлива : Користење на опрема, ротирачки се справи со контрола водство, со висока точност, високо оптоварување на отпор и стабилно движење, отпорно на гребење, капка‑отпорни.Примена : Широк спектар на апликации, може да се користи во оптички инструмент уреди, апарати за мерење, phlx производство на опрема, тестирање машини, микроскопа, фотографска опрема, ракување со машини, обработка на машини, опрема, печатење машини, итн.Service : Ако имате било производ проблеми, ве молиме контактирајте со нас за да се осигура дека сте 100% задоволни.Функција : 1. Алуминиум материјал е мала тежина и силна, триење‑отпорни, тивко, отпорно на гребење, капка‑доказ и корозија‑отпорни 2. Опрема ротација се справи контрола, дојде со dovetail водич, поседуваат висока точност, мазност, високо оптоварување на отпор, стабилна движење 3. Главно се користи за оптичка опрема, апарати за мерење, phlx производство на опрема, тестирање машини, микроскопа, и фотографска опрема 4. Може да се користи за обработка на машините, обработка на машините, печатење машини и други 5. X‑Оска лизгачки табела со стабилна структура, одлични перформанси и долг животен век Спецификација : Предмет Тип : X-Оска Линеарна Фаза Модел : SPX40-60 Производ Материјал : Алуминиум легура(anodize) Маса Големина : Прибл. 40 x 60mm / 1.6 x 2.4 во мозочен Удар : Прибл. ±15mm / 0.6 во Вчитај : 5kgf Минимум Скала : 0.1 mm Пакет Листа : 1 x X-Оски Линеарна Фаза.

Кон својствата

Item Type:
X-Axes Linear Stage
Model:
SPX40-60
Product Material:
Aluminum alloy(anodize)
Table Size:
Approx. 40 x 60mm / 1.6 x 2.4in
Stroke:
Approx. ±15mm / 0.6in
Load:
5kgf
Minimum Scale:
0.1mm
Package List:
1 x X-Axes Linear Stage :

Најдобри предлози во категоријата

Xihe Наводнување Sprinklers 50 см Снег 4 Криви Сината Стрелка Наводнување капка по капка Emitter Комплет Бонсаи Цвет Растенијата
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Xihe Наводнување Sprinklers 50 см Снег 4 Криви Сината Стрелка Наводнување капка по капка Emitter Комплет Бонсаи Цвет Растенијата

Тревникот градина црево sprinkler е вашиот идеален избор за irrigating courtyards, отворено тревници, пастирски, гради

DEN 3003.12
Автоматско местење на портата настроената комплет 200KG Електрични Замав Портата Настроената Оружје се Вози Со Мулти Далечински Управувач
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Автоматско местење на портата настроената комплет 200KG Електрични Замав Портата Настроената Оружје се Вози Со Мулти Далечински Управувач

1.Лесно да инсталирате и да работат,и лесно да се поврзете звучници 2.Отворете и затворете ја вратата со д

DEN 21434.40
Батеријата Adaper, 20V ABS, Никел-обложено Челик SheetBattery Конвертор, Компатибилен со Милвоки.со Вежба, 18V Литиум Полначот Моќ
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Батеријата Adaper, 20V ABS, Никел-обложено Челик SheetBattery Конвертор, Компатибилен со Милвоки.со Вежба, 18V Литиум Полначот Моќ

Рафинирани со високо‑квалитетна ABS материјал, производот е издржлив и лесен.Лесен за користење и брзо д

DEN 2035.20
MTQLX Crossbody Случај Компатибилен со iPhone 12 Мермер Спојување TPU Мобилен Телефон Мобилен Капакот на Држачот со Врат Врвца Lanyard
  • Обновено
Ценетост на стоката:

MTQLX Crossbody Случај Компатибилен со iPhone 12 Мермер Спојување TPU Мобилен Телефон Мобилен Капакот на Држачот со Врат Врвца Lanyard

【КОМПАТИБИЛНОСТ】 : Компатибилен со Iphone 12 .Ве молиме потврдете го вашиот модел на телефон.Ви благодарим�

DEN 359.76