• Обновено
Лиен Случај Коло Прекинато, Краток Искрење 3P Батеријата Заштита Switch 250A 50/60Hz Висока Сегментација за Моќ Опрема

Лиен Случај Коло Прекинато, Краток Искрење 3P Батеријата Заштита Switch 250A 50/60Hz Висока Сегментација за Моќ Опрема

Buyers rating:
DEN 2306.16

Залиха

МОТОРНИ ЗАШТИТА : исто така, Може да се користи како ретко започнување и преоптоварување, краток спој и под напон за заштита на моторот.THERMOSET ПЛАСТИЧНИ : Користење на thermosetting пластични школка, тоа само ќе постепено carbonize кога наидувате на отворен пламен, и ќе не изгори.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : 3 P коло прекинато има карактеристики на малата големина, висока сегментација, краток искрење, итн.БАКАР КОНТАКТИ : контакт е направен на никел позлатен бакар, со добра спроводливост, безбеден и сигурен во работењето.ШИРОКА ПРИМЕНА : Главно се користи за дистрибуција на електрична енергија и заштита на кола и моќ опрема за да се избегне коло штета.Функција : 1. ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : 3 P коло прекинато има карактеристики на малата големина, висока сегментација, краток искрење, итн.2. БАКАР КОНТАКТИ : контакт е направен на никел позлатен бакар, со добра спроводливост, безбеден и сигурен во работењето.3. THERMOSET ПЛАСТИЧНИ : Користење на thermosetting пластични школка, тоа само ќе постепено carbonize кога наидувате на отворен пламен, и ќе не изгори.4. ШИРОКА ПРИМЕНА : Главно се користи за дистрибуција на електрична енергија и заштита на кола и моќ опрема за да се избегне коло штета.5. МОТОРНИ ЗАШТИТА : исто така, Може да се користи како ретко започнување и преоптоварување, краток спој и под напон за заштита на моторот.Како да го Користите : 1. Отворете пакет и го извади product2. Инсталирате коло прекинато во дистрибуцијата кутија или на wall3. Инсталација на жици на колото прекинувач и употреба it Specification : Предмет Тип : Коло Breaker Model : HGM 250 SMaterial : За BMC thermosetting пластични + бакар contact Rated Струја : 250 AFrequency : 50/60 Hz Rated Изолација Напон (Ui) : 1000 VRated Импулс Издржат Напонот (Uimp) : 8 KVIcs=100% Icu Оценет Напон (Ue) AC 660/690 V AC 480/500 V AC 440/460 V AC 380/415 V AC 220/240 V DC 250 V Оценет Крајната Кршење Струја (Icu) 8 KA 20 KA 26 KA 26 KA 65 KA 15 KA Пакет Листата : 1 x Коло Breaker2 x Divider Plates1 x Завртка Пакет.

Кон својствата

Item Type:
Circuit Breaker
Model:
HGM 250S
Material:
For BMC thermosetting plastic + copper contact
Rated Current:
250A
Frequency:
50/60Hz
Rated Insulation Voltage (Ui):
1000V
Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp):
8KV
Ics=100% Icu :
Rated Voltage (Ue) AC 660/690V AC 480/500V AC 440/460V AC 380/415V AC 220/240V DC 250V Rated Ultimate Breaking Current (Icu) 8KA 20KA 26KA 26KA 65KA 15KA :
Package List:
1 x Circuit Breaker :
2 x Divider Plates :
1 x Screw Pack :

Најдобри предлози во категоријата

CUJUX Подлога Носителот Лента Фармацевт Мермер Канцелариски Материјали Биро Организатор Десктоп Организација (Боја : Б)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

CUJUX Подлога Носителот Лента Фармацевт Мермер Канцелариски Материјали Биро Организатор Десктоп Организација (Боја : Б)

Мермерна текстура ги исполнува со злато, светлина луксузен стил за да заличи вашето канцеларија и workspace,

DEN 11516.16
xigua Романтичен Љубовник Ајфеловата Кула Розова Компактно Огледало Шминка со Зголемување на Леќата, Преносни Патување Шминка Огледало,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

xigua Романтичен Љубовник Ајфеловата Кула Розова Компактно Огледало Шминка со Зголемување на Леќата, Преносни Патување Шминка Огледало,

Погодни за употреба во прав соби, бањи, спални, се случува надвор, патуваат, датира и на други места.Компа

DEN 143.52
Kamo Фитнес Ellyn Резервоарот Врвот Исечете Спортски Градник за Жените Мека Поместена Вграден Градник Longline Јога Работи Тренингот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Kamo Фитнес Ellyn Резервоарот Врвот Исечете Спортски Градник за Жените Мека Поместена Вграден Градник Longline Јога Работи Тренингот

Вие сакате, ние се тоа!На Ellyn Резервоарот е совршено исечени резервоарот ако сте кои сакаат едноставен, с

DEN 551.52
LK Компатибилен со Apple Види 40mm Бенд Случај со Вграден-во Калено Стакло Екран Заштитник, Отстранлив Бенд & Копчиња, Браник маска,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

LK Компатибилен со Apple Види 40mm Бенд Случај со Вграден-во Калено Стакло Екран Заштитник, Отстранлив Бенд & Копчиња, Браник маска,

[Compatibly] Совршено компатибилни со Apple Види 40mm серија 6, SE, 5, 4 и даде совршена заштита за да го види [Високо К�

DEN 191.76
Денот на вљубените Туш Завеса Жолта Љубов Срце Среќен Романтични Ткаенина Дома Бања Оркестарот Сет со Куки(70 Wx96 H)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Денот на вљубените Туш Завеса Жолта Љубов Срце Среќен Романтични Ткаенина Дома Бања Оркестарот Сет со Куки(70 Wx96 H)

Мерења : големината 70 x 96 инчи (180 x 243 cm).Слободно да ги обезбедува 12 пластични куки.Ткаенини : се Направени

DEN 863.76
Hanobe Керамички Храна Складирање Тегла Сет од 3 Црна Порцелански Храна Канистер со Херметички Печат Бамбус Капак Деликатна Мат Чај,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Hanobe Керамички Храна Складирање Тегла Сет од 3 Црна Порцелански Храна Канистер со Херметички Печат Бамбус Капак Деликатна Мат Чај,

Купи со доверба! Различни големини може да се одржи повеќе работи.ЗОШТО ДА СЕ ИЗБЕРЕ НАШИОТ ЧАЈ, КАФЕ И Ш�

DEN 863.52
Guolarizi Родител-Дете Музика Игра 2 во 1 Мека Ткаенина Мултифункционален Дете Цртан филм Музика Бебето Омилена Перница Ќебе Перница
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Guolarizi Родител-Дете Музика Игра 2 во 1 Мека Ткаенина Мултифункционален Дете Цртан филм Музика Бебето Омилена Перница Ќебе Перница

Ако Имате Било какви Прашања За Овој Производ, Можете Да се Консултирате со Нашата Попродажба на Услуги

DEN 1408.08
High Speed Челик Ролери Водич Тркала, Сечење Плазма Сечење Опрема Spacer за Плазма Машина 40A/PT31, 18-23mm Внатрешниот Дијаметар
 • Обновено
Ценетост на стоката:

High Speed Челик Ролери Водич Тркала, Сечење Плазма Сечење Опрема Spacer за Плазма Машина 40A/PT31, 18-23mm Внатрешниот Дијаметар

▶ Плазма Сечење Опрема ◀ водич воланот е направен од високо‑брзински челик материјал, издржлив и долг

DEN 297.36
LEONLITE 6W И Светлината LED, Низок Напон 12-24V, Рамни Врвот Во-Земјата Осветлување, 3000K Топло Бела УЛ Наведени Кабел, IP67 Водоотпорен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

LEONLITE 6W И Светлината LED, Низок Напон 12-24V, Рамни Врвот Во-Земјата Осветлување, 3000K Топло Бела УЛ Наведени Кабел, IP67 Водоотпорен

✅ Тешки Воземјата Осветлување : Направен од умреизлиени алуминиум, ова ДОВЕДЕ и светлината има одлична

DEN 3047.76
DADAMAI Уво Пирсинг Алатка за Полнење,98Pcs Ушите, Носот Папокот Усна Piercer Машина Studs,Само Уво Пирсинг Пиштол за Еднократна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

DADAMAI Уво Пирсинг Алатка за Полнење,98Pcs Ушите, Носот Папокот Усна Piercer Машина Studs,Само Уво Пирсинг Пиштол за Еднократна

[Практичен и Удобен]Овој уво пирсинг алатка е многу лесен за употреба, ви овозможува да го направите на у

DEN 1065.60
Автомобил Внатрешни Светла со Bluetooth Стан Контрола, Megulla 4PC Underdash Осветлување Колекции со Далечински управувач, USB RGB
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Автомобил Внатрешни Светла со Bluetooth Стан Контрола, Megulla 4PC Underdash Осветлување Колекции со Далечински управувач, USB RGB

Megulla ексклузивни звук sync осветлува музика со фино подесени soundза да се активира технологија.Вашето пату�

DEN 479.76