• Обновено
Bindpo Фаќање Картичка, 1080P HD Видео Фаќање Картичка USB 3.0 со Голема Брзина Plug and Play Видео Фаќање Картичка за Телевизија Игра, Видео-Конференција

Bindpo Фаќање Картичка, 1080P HD Видео Фаќање Картичка USB 3.0 со Голема Брзина Plug and Play Видео Фаќање Картичка за Телевизија

Buyers rating:
DEN 1864.56

Залиха

1 каналот HDMI влез, 1 каналот HDMI одекнува, можете да снимате додека гледа.Висока-брзина на снимање на full HD и помазна видео со USB 3.0 канал.Системот доаѓа со USB драјвер, не треба да инсталирате дополнителен возачи, plug and play, што е многу погодно.Компатибилен со голем број на трети лица за набавка на софтвер.Ниска моќност дизајн, без дополнителни напојување потребно.Спецификација : Име : Видео Телевизија во HD Фаќање Картичка Модел : AY80 Големина : за 8 * 5.2 * 1.5 cm / 3.1 * 2 * 0.5 во Тежина : околу 68g / 2.3 оз Поддршка резолуција : 720 * 480 (60p), 720 * 576 (50p) 1280 * 720 (50p), 1280 * 720 (60p) 1920 * 1080 (50p), 1920 * 1080 (60i) 1920 * 1080 (24p), 1920 * 1080 (25p) 1920 * 1080 (30p), 1920 * 1080 (50p) 1920 * 1080 (60p) Поддржани оперативни системи : Windows 7/8/10, на Mac OS X 10.9 или погоре, за Linux Хардвер барања : Десктоп : за Intel Core i5-3400+NVIDIA GT630 Лаптоп : за Intel Core i7-U 2.0 GHz+NVIDIA GT735 Mac : i5 quad-core или погоре, графичка картичка компатибилна со Direct X 10, звучна картичка, 4 GB RAM меморија USB3.0 напојување : за Intel чипсет со вграден-во USB3.0 контролер (Renesas, Фреско, итн.) Стекнување на квалитетот : до 1080p, 60 рамки Поддршка за софтвер од трети лица : ПРЕ Студио(за Windows, OS X) Медиуми Енкодер(за Windows) Adobe Flash Media Живо-Енкодер(за Windows, OS X) Вистински Производител Плус(за Windows) VLC(за Windows, OS X, Linux) Брзо Време Радиодифузер(OS X) Брзо Време играч(OS X) Wirecast(за Windows, OS X) v Mix(за Windows) Potplayer(за Windows)и др Пакет Листата : 1 * Фаќање Картичка 1 * Упатство.

Кон својствата

Name:
Video Live HD Capture Card
Model:
AY80
Size:
about 8 * 5.2 * 1.5cm / 3.1 * 2 * 0.5in
Weight:
about 68g / 2.3oz
Support resolution:
720 * 480 (60p), 720 * 576 (50p) :
1280 * 720 (50p), 1280 * 720 (60p) :
1920 * 1080 (50p), 1920 * 1080 (60i) :
1920 * 1080 (24p), 1920 * 1080 (25p) :
1920 * 1080 (30p), 1920 * 1080 (50p) :
1920 * 1080 (60p) :
Supported operating systems:
for Windows 7/8/10, for Mac OS X 10.9 or above, for Linux
Hardware requirements:
Desktop:
for Intel Core i5-3400+NVIDIA GT630
Notebook:
for Intel Core i7-U 2.0GHz+NVIDIA GT735
Mac:
i5 quad-core or above, graphics card compatible with DirectX 10, sound card, 4GB RAM
USB3.0 power supply:
for Intel chipset with built-in USB3.0 controller (Renesas, Fresco, etc.)
Acquisition quality:
up to 1080p, 60 frames
Support for third-party software:
OBS Studio(for Windows, OS X) :
Media Encoder(for Windows) :
Adobe Flash Media Live-Encoder(for Windows, OS X) :
Real Producer Plus(for Windows) :
VLC(for Windows, OS X Linux) :
Quick Time Broadcaster(OS X) :
Quick Time player(OS X) :
Wirecast(for Windows, OS X) :
vMix(for Windows) :
Potplayer(for Windows)and etc :
Package List:
1 * Capture Card :
1 * Manual :

Најдобри предлози во категоријата

CUJUX Подлога Носителот Лента Фармацевт Мермер Канцелариски Материјали Биро Организатор Десктоп Организација (Боја : Б)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

CUJUX Подлога Носителот Лента Фармацевт Мермер Канцелариски Материјали Биро Организатор Десктоп Организација (Боја : Б)

Мермерна текстура ги исполнува со злато, светлина луксузен стил за да заличи вашето канцеларија и workspace,

DEN 11516.16
DuoTen Туш Говорник, IPX7 Водоотпорен Преносни Bluetooth Звучници Туш Радио со Висока Стерео Звук, LED Дисплеј, светлосно Шоу, Вшмукување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DuoTen Туш Говорник, IPX7 Водоотпорен Преносни Bluetooth Звучници Туш Радио со Висока Стерео Звук, LED Дисплеј, светлосно Шоу, Вшмукување

Силна преносни carabiner клип поддршка можете да земете насекаде, пешачење, велосипедизам, пловењето, качув�

DEN 791.76
Hanobe Керамички Храна Складирање Тегла Сет од 3 Црна Порцелански Храна Канистер со Херметички Печат Бамбус Капак Деликатна Мат Чај,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Hanobe Керамички Храна Складирање Тегла Сет од 3 Црна Порцелански Храна Канистер со Херметички Печат Бамбус Капак Деликатна Мат Чај,

Купи со доверба! Различни големини може да се одржи повеќе работи.ЗОШТО ДА СЕ ИЗБЕРЕ НАШИОТ ЧАЈ, КАФЕ И Ш�

DEN 863.52
Оди на Универзална 10-11 Инчен Тастатура за Таблет Folio Случај со Прилагодливи Бендови, Заштитна Маска Таблета Случај Повеќе Агли
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Оди на Универзална 10-11 Инчен Тастатура за Таблет Folio Случај со Прилагодливи Бендови, Заштитна Маска Таблета Случај Повеќе Агли

Заштитни материјали чувате вашиот таблет безбедни од гребнатини и spills.Лесна виткање покрие со повеќе а�

DEN 1679.76
Joiedomi 5ft Запалени Спирала Елка 100 LED Двор Светлина за Божиќ Отворен Двор Градина Декорација, Божиќ Настан Декорација, бадник
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Joiedomi 5ft Запалени Спирала Елка 100 LED Двор Светлина за Божиќ Отворен Двор Градина Декорација, Божиќ Настан Декорација, бадник

СУПЕР ВРЕДНОСТ ПАКЕТ.Нашиот Божиќ LED Двор Светла вклучува 5 Метри Висок Спирала Елка со 100 LED Кул Бело Све�

DEN 1151.76
xigua Романтичен Љубовник Ајфеловата Кула Розова Компактно Огледало Шминка со Зголемување на Леќата, Преносни Патување Шминка Огледало,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

xigua Романтичен Љубовник Ајфеловата Кула Розова Компактно Огледало Шминка со Зголемување на Леќата, Преносни Патување Шминка Огледало,

Погодни за употреба во прав соби, бањи, спални, се случува надвор, патуваат, датира и на други места.Компа

DEN 143.52
LEONLITE 6W И Светлината LED, Низок Напон 12-24V, Рамни Врвот Во-Земјата Осветлување, 3000K Топло Бела УЛ Наведени Кабел, IP67 Водоотпорен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

LEONLITE 6W И Светлината LED, Низок Напон 12-24V, Рамни Врвот Во-Земјата Осветлување, 3000K Топло Бела УЛ Наведени Кабел, IP67 Водоотпорен

✅ Тешки Воземјата Осветлување : Направен од умреизлиени алуминиум, ова ДОВЕДЕ и светлината има одлична

DEN 3047.76
Тврдо Кат Почиста, Ламинатни Подни Почиста, апарати за Домаќинство, Залихи, за Длабоко Чистење на дрвото, Природно и Инженерните
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Тврдо Кат Почиста, Ламинатни Подни Почиста, апарати за Домаќинство, Залихи, за Длабоко Чистење на дрвото, Природно и Инженерните

Моќен Чистење Решение Sheiner подот чистење решение е доволно силна за да се справи со најтешките нечистот

DEN 674.40
Две во Едно Компактно Пеглање со Пареа Притиснете и Пареа Притиснете Стојат Set - 1,350 Вати Пареа Прес - Прилагодливи Телескопски
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Две во Едно Компактно Пеглање со Пареа Притиснете и Пареа Притиснете Стојат Set - 1,350 Вати Пареа Прес - Прилагодливи Телескопски

Ова го прави тоа едноставно да се задржи на објектите што сакате да ги пареа блиску да направи вашата ра�

DEN 13199.76