• Обновено
A3926-ТФ 40 вати G16 1/2 Блескаво; Бел Сатен; 2500 Просечната Номинална Часа; 325 lumens; Candelabra База; 130 Volts Сијалица да се Загрози Доказ (Пакување од 6)

A3926-ТФ 40 вати G16 1/2 Блескаво; Бел Сатен; 2500 Просечната Номинална Часа; 325 lumens; Candelabra База; 130 Volts Сијалица да

Buyers rating:
DEN 897.84

Залиха

Декоративни блескаво.Долг Живот. 130 Volt.Дувачкиот база. 40 вати G16 1/2 Блескаво; Бел Сатен; 2500 просечната номинална часа; 325 lumens; Candelabra база; 130 volts сијалица да се Загрози доказ основниот дизајн на блескаво светилка не се промени многу од крајот на 1800-тите, кога Томас Alva Lumiled успешно произведен првиот оперативен електрична сијалица.На филамент внатре во блескаво светилка мора да бидат заштитени така што кислород не се постигне тоа и причина таа да исчезне за контакт.Повеќето блескаво светилки се или вакуум-запечатени или гас-исполнет.Блескаво светилка filaments се направени од волфрам.Волфрам е метал кој може да работи на многу високи температури без излезните премногу брзо некоја резултира во почетокот на светилка неуспех.Блескаво filaments само конвертирате околу 10 проценти од енергијата што се користи во видлива светлина, па затоа е неопходно да се користи материјал кој може да издржи екстремно високи температури.Повеќето светилки користите извиткани со вжарено дизајн, што е резултат да бидат посилни и да дава подобри перформанси.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Лукас Екстремни Должност 4oz CLP 10915
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Лукас Екстремни Должност 4oz CLP 10915

Направен во U S A Чисти и ја штити вашата огнено оружје во еден лесен чекор.Продира длабоко во ' рѓосано ог�

DEN 713.52
Yongeun Јанг Спортски Голф Лето Маски,Лицето Покрива Целото Лице Под Очите,UV Заштита,Унисекс,Дише,Обновливи Neoprene Ткаенина(4Pack)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Yongeun Јанг Спортски Голф Лето Маски,Лицето Покрива Целото Лице Под Очите,UV Заштита,Унисекс,Дише,Обновливи Neoprene Ткаенина(4Pack)

Големина на : Medium Жените, Големи Мажи , 4 парчиња 1 поставите, Може да се користи од страна на двете жени и м

DEN 2304.00
10 Инчен Дрво Кругови Иверица Кругови Круг Дрвени Парчиња за Занает, Вратата Закачалка, Сликарство и Дрво за Горење (24 Парчиња)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

10 Инчен Дрво Кругови Иверица Кругови Круг Дрвени Парчиња за Занает, Вратата Закачалка, Сликарство и Дрво за Горење (24 Парчиња)

Количина на производот : има 24 парчиња од иверица кругови во нашиот пакет, доволни количини ќе ви овозмо�

DEN 671.76
AKROBIN 10-7/8L X 11W X 5H, YLW Пакет од 6 Секоја
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AKROBIN 10-7/8L X 11W X 5H, YLW Пакет од 6 Секоја

Пластовидно кутии се произведуваат од издржлив индустриски одделение полимери.Можат да се сместат до 50

DEN 2063.28
Б. начин Магнетни 82mm Неутрален Густина ND8 (3 Стоп) Филтер за камерата Леќи на Камерата (82mm, Магнетни ND8+Адаптер Прстен)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Б. начин Магнетни 82mm Неутрален Густина ND8 (3 Стоп) Филтер за камерата Леќи на Камерата (82mm, Магнетни ND8+Адаптер Прстен)

Патентирана магнетни филтер,Оваа магнетен леќа филтер може да се инсталира за помалку од една секунда в

DEN 3095.76
Цевки Торба и Совети Торта Декорирање за Полнење за Печење Резерви,12 Компјутери Мрзнување Цевки за Полнење со Cupcake Шлаг Совети
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Цевки Торба и Совети Торта Декорирање за Полнење за Печење Резерви,12 Компјутери Мрзнување Цевки за Полнење со Cupcake Шлаг Совети

12 КОМПЈУТЕРИ МРЗНУВАЊЕ СОВЕТИ и ТОРБА : Нашата торта декорирање резерви доаѓа со 6 нерѓосувачки челик шл

DEN 134.16