• Обновено
MAPIR Survey3W NDVI Мапирање Камера RGN Црвена+Зелена+Близина на Инфраред Филтер 3.37 mm f/2.8 Нема Нарушување Широк Агол GPS Екран на Допир 2К 12MP HDMI WiFi PWM Предизвика Летало Планината

MAPIR Survey3W NDVI Мапирање Камера RGN Црвена+Зелена+Близина на Инфраред Филтер 3.37 mm f/2.8 Нема Нарушување Широк Агол GPS Екран

Buyers rating:
DEN 2047.20

Залиха

► Ултра остри Нема Нарушување Широк RGN (Црвена + Зелена + Близина на Инфраред) NDVI леќа : 3. ► Одлична за генерирање на Мапата, 2 D ortho-мозаици или 3 D модели, може да се користи со летало и Мисија Контрола Летало Лет Стан.Вградениот WIFI & HDMI, edit & споделување на вашата акција во минути.8 Бленда, Нема Нарушување (Не-Fisheye) Стаклена Леќа Sensor - Sony Exmor R IMX117 12 MP Чипсет - Novatek NTK96663 GPS/GNSS - ublox UBX-G7020-KT Батеријата се Отстранува Li-ion 3.Вклучени : 1 x Survey3 W RGN Дигитална Камера 1 x USB 1 x GPS Приемникот 1 x Батеријата 1 x Прирачник 1 x Камера за Контрола на Стан Спецификации : Филтер опција – RGN (Црвена + Зелена + Близина на Инфраред) Резолуција на Сликата - 12 Мегапикселна Видео Резолуција - 2160p24, 1440p30, 1080p60, 720p60 Леќа Оптика - 87° HFOV (19mm) f/2.Со својата 87-степен HFOV 16 MP остри 7 стакло не-fisheye оптика оваа леќа ја доловува целата слика на сензорот во совршена раб до раб на острина.Секој Survey3 камера вклучува надворешен USB GPS приемникот автоматски гео-ознака секој captured image.Вие исто така може да предизвика фото ги фотографирате со користење на PWM сигналот преку HDMI порт или преку Wi-Fi.На RGN филтер е претходно нашата најчесто се купи модел, главно поради неговата способност да го фати Црвено и NIR бранови должини кои се неопходни за популарни NDVI индекс (видете подолу за повеќе информации).Камерата има брз интервал тајмер : 1.8 87d 16 MP HFOV (Нема Рибино Око).7 V (1200m Ah) Меморија за Складирање - Micro SD (До 128 GB Картичка) Баланс на Бело - Авто / Custom Фати Интервал од 0.Сликите од оваа камера најчесто се калибрира во индекс на сликата, а потоа обоени lut се применува за да се покаже разлика помеѓу здрава и лошата здравствена вегетација.75 секунди за СУРОВИНИ+JPG режим. ► PWM предизвика способен или користете тајмер за интервал, Подолг Век на Батеријата.Тоа ја прави фотографии на основната тајмер активирањето или може да бидат испратени на PWM сигналот преку HDMI порт.Нејзините 12 MP Sony сензор и остри не-fisheye леќа ќе ви овозможи лесно да го фати антенски медиуми.► Лесно да се користи анкетата камерата прави RGN (Црвена + Зелена + Близина на Инфраред) NDVI 12 MP СУРОВИНИ+JPG слики или 2 K видео.NDVI е обично се користи како општ растенијата здравје и енергија индекс, во суштина тоа ќе ти го покажам она што региони се најздравите во споредба со оние области кои не се толку здрави.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

73 3 Секции Виткање Алуминиумска Цевка СПА Bodybuilding Масажа Табела Комплет Салон Педикир Масажа на Лицето Кревет Прилагодливи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

73 3 Секции Виткање Алуминиумска Цевка СПА Bodybuilding Масажа Табела Комплет Салон Педикир Масажа на Лицето Кревет Прилагодливи

Прилагодливи масажа салон маса е совршен за масажи, facials, веѓа шанса или провира, тетоважи и други салон �

DEN 1588.80
8 Кутии Помине Rhinestones Декорација за Полнење, Holographic Буци Срцето Sequins Кристално Стакло Камен Бисер Метал Занитвам Studs
  • Обновено
Ценетост на стоката:

8 Кутии Помине Rhinestones Декорација за Полнење, Holographic Буци Срцето Sequins Кристално Стакло Камен Бисер Метал Занитвам Studs

Помине Уметност Оркестарот Комплет вклучува : 8 кутии помине камења, накит,1 пинцети, 1 rhinestones берач пенка�

DEN 167.76
ЖУ-CL Моќ Коло Сонда за Полнење Carfix Авто Батеријата Тестер 12V/24V Моќ Сонда Коло Тестер Автомобилската Електрични Кола Електрични
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ЖУ-CL Моќ Коло Сонда за Полнење Carfix Авто Батеријата Тестер 12V/24V Моќ Сонда Коло Тестер Автомобилската Електрични Кола Електрични

Следење и лоцирање на краток кола без да губат осигурувачи.Што повеќе, тоа е коло прекинато заштитени, ш�

DEN 1617.60
Warminn Херметички Храна Складирање Контејнер Поставен 7 Пакет BPA Free Трајни Пластични Канистри со Течење Доказ Бела Капаци Кујна
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Warminn Херметички Храна Складирање Контејнер Поставен 7 Пакет BPA Free Трајни Пластични Канистри со Течење Доказ Бела Капаци Кујна

4 чаши), 2 Мини Контејнери (0.Не може да се користи во dishwashers, микробранови печки.Не е погоден за микробрано�

DEN 2030.40
IINE Игра Картичка Случај за Nintendo Switch Игра Картичка или Микро SD Картички, со 16 Игра Картичка Слотови, 2 Micro SD Картичка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

IINE Игра Картичка Случај за Nintendo Switch Игра Картичка или Микро SD Картички, со 16 Игра Картичка Слотови, 2 Micro SD Картичка

[Совршена заштита] На надворешната школка е направен од висококвалитет тешко школка материјали, прашин�

DEN 311.76
Сребро Паста Шприц, Лепило Сребрена Боја Пенкало Проводници Сребро Нанесете Сребрена Проводници за Маснотии Електромагнетни Оклопна
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сребро Паста Шприц, Лепило Сребрена Боја Пенкало Проводници Сребро Нанесете Сребрена Проводници за Маснотии Електромагнетни Оклопна

Силна адхезија : Нашата лепило има силна лепливоста да ABS, КОМПЈУТЕР, ABS / PC и други пластични супстрати, ш�

DEN 441.60
Електрични Третман Маса,HomelyD Hi-Lo Прилагодливи,3-Дел физикална Терапија Табела, Ултра Удобно Нога Контрола за Клиника,Масажа
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Електрични Третман Маса,HomelyD Hi-Lo Прилагодливи,3-Дел физикална Терапија Табела, Ултра Удобно Нога Контрола за Клиника,Масажа

НАЈПОПУЛАРНИТЕ МЕДИЦИНСКИ ТРЕТМАН ТАБЕЛА:Висок квалитет на СТП тапацир, ултраиздржлив материјал.Перн

DEN 840.00
BWWNBY Тоалет Четка со Носителот, Пластични Wc Шолјата Четки Ѕид Монтирани со Колонист Носителот Застане за Тоалет Тоалет(Сина)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BWWNBY Тоалет Четка со Носителот, Пластични Wc Шолјата Четки Ѕид Монтирани со Колонист Носителот Застане за Тоалет Тоалет(Сина)

2 во 1 : содржи високо ефикасни тоалет четка и стабилна носителот, лесен за употреба и простор за заштеда �

DEN 350.40
Масажа Табела Преносни Масажа Кревет Спа Кревет 84 Инчен 2 Виткање Висина Прилагодливи Професионални Преносни Виткање Масажа Маса,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Масажа Табела Преносни Масажа Кревет Спа Кревет 84 Инчен 2 Виткање Висина Прилагодливи Професионални Преносни Виткање Масажа Маса,

✔【Soft & Удобно & Силна】 : масажа маса има 2инчендебел сунѓерот, да ви даде меки и удобни искуство.Оваа про�

DEN 3359.52