• Обновено
Мелење Тркало за Агол Брусилки Brazed Дијамант Мелење Франција Абразивен Диск Сува Влажно Мелење (2.5 см)

Мелење Тркало за Агол Брусилки Brazed Дијамант Мелење Франција Абразивен Диск Сува Влажно Мелење (2.5 см)

Buyers rating:
DEN 383.76

Залиха

Brazed дијамант мелење тркала надворешниот дијаметар е 7.3 cm / 2.87 во дупка со дијаметар е 2cm / 0.79 и има 4 differernt височини 1.0 cm 1.5 cm,2.0 cm 2.5 cm да одберете.Дијамант абразиви на brazed дијамант Франција абразивен се остри и отпорни на абење, не е лесно да падне и да дијамант лемење процес го прави овие мелење тркала на поголема ефикасност и долг живот од electroplated дијамант тркала.Мелење тркало и двете суви и влажни употреба, но влажно мелење може да ја подобрува услугата животот на тркала и може да се користи со агол мелница,удобен операција.Brazed дијамант мелење тркало е погоден за мелење кварцен камен, мермер, гранит, керамика, вештачки камен, стакло, особено за конкретни надворешниот ѕид во зградата декорација, ивица и chamfering на мермер и гранит декоративни плочи.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет на производот и најдобар клиент искуство, ако не сте целосно задоволни, ве молам само да се чувствуваат слободни да не контактирате во било кое време.Функција : 1. Дијамант лемење процес го прави овие мелење тркала на поголема ефикасност и долг живот од electroplated дијамант тркала. 2. Погоден за мелење кварцен камен, мермер, гранит, керамика, вештачки камен, стакло, особено за конкретни надворешниот ѕид во зградата декорација, ивица и chamfering на мермер и гранит декоративни плочи. 3. Дијамант абразиви се остри и отпорни на абење, не е лесно да падне. 4. Мелење тркало може да се користи со агол мелница. 5. Двете суви и влажни употреба, удобен операција.Спецификација : Предмет Тип : Brazed Дијамант Мелење Тркала Материјал : Дијамант Висина : 1.0 cm 1.5 cm, 2.0 cm 2.5 cm (Изборен) Надворешниот Дијаметар : 7.3 cm / 2.87 во Дупка со Дијаметар : 2cm / 0.79 во Пакет Листа : 1 x Мелење Тркала.

Кон својствата

Item Type:
Brazed Diamond Grinding Wheel
Material:
Diamond
Height:
1.0cm, 1.5cm, 2.0cm, 2.5cm (Optional)
Outer Diameter:
7.3cm / 2.87in
Hole Diameter:
2cm / 0.79in
Package List:
1 x Grinding Wheel :

Најдобри предлози во категоријата

EuisdanAA 7 Кол 30мм Дебелина Круг Автомобил Чистење Полирање Сунѓерот Диск Тркало Подлога Темно Црвена(7 Кол 30мм Espesor Редондо
  • Обновено
Ценетост на стоката:

EuisdanAA 7 Кол 30мм Дебелина Круг Автомобил Чистење Полирање Сунѓерот Диск Тркало Подлога Темно Црвена(7 Кол 30мм Espesor Редондо

Име На Производ : Полирање На Автомобил Тркала; Материјал : Се Чувствува.Пакет Содржина : 1 x Автомобил Пол

DEN 825.60
ПРОГРЕСИВНА ИНДУСТРИИ EMSHW30C Surge Protector
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ПРОГРЕСИВНА ИНДУСТРИИ EMSHW30C Surge Protector

Тип На Производ : Авто Додаток.Земја На Потекло : Кина.Пакет Тежина : 3.200 Фунти.Пакет Димензии : 12.446 L X 14.223 H

DEN 4988.88
Фокс Злато Цвеќиња Влажно и Суво Торба за Обновливи Пелена Мокра Торба за бански костуми perfect Водоотпорен Влажно и Суво Организатор
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Фокс Злато Цвеќиња Влажно и Суво Торба за Обновливи Пелена Мокра Торба за бански костуми perfect Водоотпорен Влажно и Суво Организатор

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 239.76
Amyehouse 6 Pack Правоаголник Пареа Џеб Четка Микрофибер Влошки за Чистење Влошки Замена Компатибилен со Ајкула S3501 S3601 S3550
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Amyehouse 6 Pack Правоаголник Пареа Џеб Четка Микрофибер Влошки за Чистење Влошки Замена Компатибилен со Ајкула S3501 S3601 S3550

6 компјутери Правоаголник Џеб Пареа Четка Влошки Замена за Ајкула Евра Про S3500 серија S3450, S3452, S3455 K, S3501, S350

DEN 455.76
СКМ - AS3211FG-02-06S - Лактот за Контрола на Брзината, Вентил, 1/4 Вентил Порта Големина, 6.0 mm Цевка Големина, од не ' Рѓосувачки
  • Обновено
Ценетост на стоката:

СКМ - AS3211FG-02-06S - Лактот за Контрола на Брзината, Вентил, 1/4 Вентил Порта Големина, 6.0 mm Цевка Големина, од не ' Рѓосувачки

Контрола На Брзината Вентил Вентил Стил Лактот Вентил Порта Големина Во 1 / 4.Вентил Цевка Големина Во 1 / 4

DEN 1276.80
IINE Игра Картичка Случај за Nintendo Switch Игра Картичка или Микро SD Картички, со 16 Игра Картичка Слотови, 2 Micro SD Картичка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

IINE Игра Картичка Случај за Nintendo Switch Игра Картичка или Микро SD Картички, со 16 Игра Картичка Слотови, 2 Micro SD Картичка

[Совршена заштита] На надворешната школка е направен од висококвалитет тешко школка материјали, прашин�

DEN 311.76
Зелени Тропски Остава Ѕид Decal, Природата Гинко & Палма Остава Ѕид Налепници Decals, DIY Ѕид Мурали за Спалната соба Дневна Соба
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Зелени Тропски Остава Ѕид Decal, Природата Гинко & Палма Остава Ѕид Налепници Decals, DIY Ѕид Мурали за Спалната соба Дневна Соба

【Премиум Материјалот】Нашата зелена растителна ѕид налепници се отстранува самолепило ПВЦ материјал,�

DEN 263.52