• Обновено
Дигитални Аналитички Рамнотежа, 1mg Прецизни Електронски Скала за Лабораториски/Фармација/Продавница за Накит/Хемиската Фабрика 0.001 g Слободни Тежина Скала (200g)

Дигитални Аналитички Рамнотежа, 1mg Прецизни Електронски Скала за Лабораториски/Фармација/Продавница за Накит/Хемиската Фабрика 0.001

Buyers rating:
DEN 14976.00

Залиха

Подароци : Купување на овој прецизност електронски аналитички рамнотежа ќе ви даде дополнителна тежина скала. 2. Употреба : се користи за прецизно мерење на медицински и здравствени, Кинеската билна медицина испитување, лабораториски, угостителството и накит индустрија. 3. Високо прецизен сензор : Висока прецизност електромагнетни рамнотежа сензор, поточно од традиционалните сензори (1mg). 4. Мулти-функција : линеарна 4-точка калибрација, грешка алармот, заштита од преоптоварување, мулти-количина единица за конверзија, сметајќи функција. 5. Печати интерфејс : Вграден-во RS-232 интерфејс, може да се поврзани со компјутери и печатари, итн., за да се олесни податоци за снимање и обработка.параметар Опсег : 100g/200g/300g/1100g Дипломирањето вредност : 1mg Пилинг опсег : 0~100g/0~200g/0~300g/0-1100g Повторливост грешка : 0.001 g Стабилизација на времето : ?6s Мерење пан дијаметар : 80mm Димензии : 340mm × 215mm × 350 Напојување : 220 V·50 Hz/5 V·2.5 Моќ : 15 W Тежина : 200g загревање време : 1 час Калибрација работење 1. Подигнете 2. Притиснете го копчето за калибрација копче 3. Се стави на тежина 4. Екранот 100g, калибрација е завршена 5. Извади тежина 6. Се чека на податоци да се оди на 0, се стави во објектот кој треба да се мери, можете да тежат.Пилинг работење 1.Стави во садот 2.Се чека за вредноста да биде стабилна.Притиснете на нула/tare копчето.По податоци е 0, стави точка да се мери.Броење функција 1.Притиснете го смета копче за да прикажете COU-05 - за да го запрете копче 2.Стави 5 ставки во име 3.Притиснете го копчето за калибрација копчето и број 5 ќе се појави на екранот за да започнете со броење на операција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

LEVOIT Прочистувач на Воздух Замена, Точно HEPA и Висока Ефикасност на отпадните Филтри Сет, 2 Count (Пакување од 1), White & Прочистувач
  • Обновено
Ценетост на стоката:

LEVOIT Прочистувач на Воздух Замена, Точно HEPA и Висока Ефикасност на отпадните Филтри Сет, 2 Count (Пакување од 1), White & Прочистувач

Производ 1 : Точно HEPA Филтер : Дишат на чист воздух кој е слободен од 99.Производот 2 : Стапици Големи Честич

DEN 1319.76
Сомотски Ноќни Триаголник Мека Перница Канцеларија Стол Остатокот Пренослив Перница и се Перат Lumbar Перница Backrest-Сива 100x50cm
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сомотски Ноќни Триаголник Мека Перница Канцеларија Стол Остатокот Пренослив Перница и се Перат Lumbar Перница Backrest-Сива 100x50cm

Сомот.Премиум Квалитет : Перница Перница Изработена Од Бисер Волна За Поддршка И Утеха.Со Склопот на кор

DEN 2687.76
DJDLOK 100-2000mm Ефективни Удар Запечатени Прашина Доказ Покрие Линеарна Водич Железнички Движење Модул CNC XYZ оска Координираат
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DJDLOK 100-2000mm Ефективни Удар Запечатени Прашина Доказ Покрие Линеарна Водич Железнички Движење Модул CNC XYZ оска Координираат

Штркот : 200mm / 8"400mm / 16"600mm / 24"800mm / 32";.Двојно HG15 Тешки Линеарна Железнички Водич и SFU1605, Топката завртка на то�

DEN 664.80
FFLJT Канцеларија Десктоп Материјали Папка Документи Дрвена Кутија за Складирање Мулти-Слој Финансиски Класификација Сортирање Рек
  • Обновено
Ценетост на стоката:

FFLJT Канцеларија Десктоп Материјали Папка Документи Дрвена Кутија за Складирање Мулти-Слој Финансиски Класификација Сортирање Рек

Bookends стабилна и солиден,тоа може да биде укината за лесно носење。.Со карактеристиките на голем капаци�

DEN 3930.72
PUTORSEN Електрични Висина Прилагодливи Стои Маса, 48 x 24 Инчи Седат Стојат Дома за Статистика Табела со Splice Одбор, Црна Рамка/Темно
  • Обновено
Ценетост на стоката:

PUTORSEN Електрични Висина Прилагодливи Стои Маса, 48 x 24 Инчи Седат Стојат Дома за Статистика Табела со Splice Одбор, Црна Рамка/Темно

【ЕЛЕКТРИЧНИ ВИСИНА ПРИЛАГОДЛИВИ ЛИФТ СИСТЕМ】PUTORSEN висина прилагодливи електрични стои биро е здрав и �

DEN 1519.20
HZYDD Столици Домаќинство Стол Мултифункционален Pp Пластични Седишта Дрво Боја Нога Столче Поместена Водоотпорен Канцеларија Стол
  • Обновено
Ценетост на стоката:

HZYDD Столици Домаќинство Стол Мултифункционален Pp Пластични Седишта Дрво Боја Нога Столче Поместена Водоотпорен Канцеларија Стол

★Масажа дизајн : Оваа градина стол има масажа дизајн на потпирач.Лежи на слободно време стол е многу пог

DEN 8942.88
BAIFFEI 7/11mm Лепак Прачки 100 Компјутери Стапови за Пиштол Топла Топи Лепило Електрични Алатки Не Капе Лепак Топла Лепак Стапови
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BAIFFEI 7/11mm Лепак Прачки 100 Компјутери Стапови за Пиштол Топла Топи Лепило Електрични Алатки Не Капе Лепак Топла Лепак Стапови

Материјал : ЕВА.мала тежина, може да се поврзат голем број на видови на пластика, играчки, дрво, метал, тка

DEN 1672.08
Baluue Папагал Интегриран Автоматски Птица Фидер Нема Хаос Милениче Фидер Семе Храна Контејнер Костур Кафез Додатоци за Budgerigar
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Baluue Папагал Интегриран Автоматски Птица Фидер Нема Хаос Милениче Фидер Семе Храна Контејнер Костур Кафез Додатоци за Budgerigar

Изработени од пластика за домашни миленици, ќе се обезбеди добро средина на пиење и јадење.Птици Во Кафе

DEN 767.76