• Обновено
iO HVAC Контроли HD-1414-PO 14 Инчен X 14 Инчен 2-Жица, Двете-Позиција Правоаголна Моторните Зона Амортизерите - Напојува Отвори

iO HVAC Контроли HD-1414-PO 14 Инчен X 14 Инчен 2-Жица, Двете-Позиција Правоаголна Моторните Зона Амортизерите - Напојува Отвори

Buyers rating:
DEN 1140.00

Залиха

i O HVAC Контроли HD-1414-PO 14 Инчен X 14 Инчен 2-жица, Двете-Позиција Правоаголна Моторните Зона Амортизерите - Напојува со Отворен Карактеристики : - 14 инчен X 14 инчен правоаголни. - 5 година гаранција.ДИМЕНЗИИ : -Амортизерите модели HD-XXXX се со големина ширина (А) со висина (Б) со actuator на (Б) димензија.- Дното планината модели HD-XXXX-BM се со големина ширина (А) со висина (Б) со actuator на (A) димензии.- Вистинските (А) и (Б) димензиите се undercut 1/4".- Стандардни големини се движат од 8" x 8" до 36" x 24" 2" на зумот.ПРИМЕНА : - Компатибилен за зона контрола и други HVAC апликации со статичен притисок помалку од 1.0" w.в.ИЗГРАДБА : - 1/16" екструдиран алуминиумска рамка - 1/16" екструдиран алуминиум паралелно ножеви - 1/16" алуминиумски монтажа прирабница - Најлон bushings - Минималната позиција adjustment ELECTRICAL : - 24 Volt, 10 VA, 0.43 Amp напојува затворени, пролет се врати отворени actuator - исто Така достапни во напојува отворен, пролет се вратите затворени Мотор е отпорност заштитени со без крај прекинувачи HD Серија На HD Серија апсорбери се исфрлени алуминиум паралелно сечилото апсорбери заврши со 24 volt пролет се врати actuator.На HD Серија апсорбери може да бидат инсталирани во било која позиција и се компатибилни со повеќето 24 V зони и вентилација контроли.Тие се оценети за канал системи помалку од 1.0" WC.Овие апсорбери имаат едноставни вредноста за ограничен позиција.Тие се високо универзална опција за двете зони на вентилација апликации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Johnson Controls JT2427 Серија J Модел JT2427 Електрични Зона Вентил, За вклучување/Исклучување, 1 - Големината, 8 кратка БИОГРАФИЈА,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Johnson Controls JT2427 Серија J Модел JT2427 Електрични Зона Вентил, За вклучување/Исклучување, 1 - Големината, 8 кратка БИОГРАФИЈА,

Брз и едноставен actuator отстранување олеснува инсталација и овозможува брзо actuator замена за време на услу�

DEN 1884.48
ICM Контроли ICM102 Задоцнување-На-Направи Тајмер со 03-10 Минути Прилагодливи Задоцнување, 18-240 Vac, 1.25 Висина, 2 Ширина 2 Должина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ICM Контроли ICM102 Задоцнување-На-Направи Тајмер со 03-10 Минути Прилагодливи Задоцнување, 18-240 Vac, 1.25 Висина, 2 Ширина 2 Должина,

Универзална напон операција.Повисок од 1,5 засилувач моќ оценка.Knobприлагодлив време одложувања.Работи с

DEN 239.76
Гудмен 11177114 Притисок Префрлате
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Гудмен 11177114 Притисок Префрлате

Гудмен Притисок Switch Inducer, Маслиново.Производителот : Гудмен.Производителот Дел Број : 11177114 Гудмен ОЕМ Пр�

DEN 161.76
SF507-17 17 инчен 1400w Самостојна Камин Лажни Дрво/Единствена Боја/Греење Жица/A Рокер Пламен Switch Копче/a Рокер Греење Switch
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SF507-17 17 инчен 1400w Самостојна Камин Лажни Дрво/Единствена Боја/Греење Жица/A Рокер Пламен Switch Копче/a Рокер Греење Switch

1 Тоа обезбедува добро дистрибуирани топлина, без да влијаат на влажност на воздухот, се поставува голем

DEN 2760.00
Johnson Controls WZ-1000-4 Пен Сијалица Добро, од не 'Рѓосувачки Челик Конектор, Цевка од Нерѓосувачки Челик, 600°F Максимална Температура,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Johnson Controls WZ-1000-4 Пен Сијалица Добро, од не 'Рѓосувачки Челик Конектор, Цевка од Нерѓосувачки Челик, 600°F Максимална Температура,

600°F максимална температура.Нерѓосувачки Челик конектор.Цевка од нерѓосувачки Челик.Земја на потекло : �

DEN 6048.00
Теренски Контроли на Производот SWG-6
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Теренски Контроли на Производот SWG-6

Објект : Моќ Venter, Btu H Текст : 416,000, Висина (Во.) : 12 во 1 / 4.Моќ Venter, Моќ Venter, Пропустливи Цевка Кол (Во.) 6, Влезот

DEN 4439.76