• Обновено
MAKE UP forever Ултра HD Невидливо Покривање Стап Фондацијата R330 - Топло слонова коска

MAKE UP forever Ултра HD Невидливо Покривање Стап Фондацијата R330 - Топло слонова коска

Buyers rating:
DEN 1680.00

Залиха

Што е тоа : долго-траен, мултитаскинг покрие стап со невидливо покривање на фондацијата допир-ups, и контура.Она што го прави тоа : Ultra HD Невидливо Покривање Стап Фондацијата создава беспрекорен тен на камера, и со голо око.Развиена специјално за филм и ТВ-индустрија е најнапредна технологија, тоа е сосема невидливи под последниот, супер-фокусирани 4k леќа.Револуционерниот фондацијата содржи амино киселина обложени пигменти кои обезбедуваат средно-до-целосна покриеност со лесни, вториот-на кожата текстура која изгледа исто како и кожата.Тоа остава природен изглед, сончева заврши, а тоа е формулиран со хијалуронска сфери за време-објавен хидратација која е совршен за нормална до сува кожа.Идеален за основање на допир-up прозорци и contouring, тоа може да се примени дома или on-the-go за беспрекорен тен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Печурки Главата Воздух Перница ББ Крем, Навлажнувачки Пигмент CC Течни Фондацијата Concealer Траен Голи Шминка , Дури и Тонот на
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Печурки Главата Воздух Перница ББ Крем, Навлажнувачки Пигмент CC Течни Фондацијата Concealer Траен Голи Шминка , Дури и Тонот на

Погоден за сите типови на кожа Нашите concealer фондацијата содржи голем број на нега на кожата, екстракти з

DEN 191.76
2 Бои Мат Течни Фондацијата Шминка,Целосна Покриеност Фондацијата Шминка со Печурки Главата Апликатори, Масло Контрола Беспрекорна
  • Обновено
Ценетост на стоката:

2 Бои Мат Течни Фондацијата Шминка,Целосна Покриеност Фондацијата Шминка со Печурки Главата Апликатори, Масло Контрола Беспрекорна

【Погоден за Сите Типови на Кожа】На Беспрекорна Мат Течни Фондацијата е противалергиски и погоден за с�

DEN 355.20
BDYJY Мала Црна Цевка Хидратантна Течност Фондацијата Пре-Шминка База Крем Concealer Природни Облека Навлажнувачки Крем 40ml
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BDYJY Мала Црна Цевка Хидратантна Течност Фондацијата Пре-Шминка База Крем Concealer Природни Облека Навлажнувачки Крем 40ml

Имаат се што ви треба да се создаде било шминка изгледа : основањето, бб крем и concealer да се создаде соврше�

DEN 1199.76
AEKYUNG ЛУНА 50-Часа Скрие Одредување Перница Фондацијата + Рефил, Сончање Широк Спектар на SPF 50+, корејски Шминка 21 Топло Беж
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AEKYUNG ЛУНА 50-Часа Скрие Одредување Перница Фондацијата + Рефил, Сончање Широк Спектар на SPF 50+, корејски Шминка 21 Топло Беж

СИЛНА ОДРЕДУВАЊЕ на : Пот и себум може да предизвика вашата шминка да се потемни и посебно во текот на де�

DEN 695.76
STUDIOMAKEUP Беспрекорна Кожа Фондацијата w/ Хијалуронска Киселина За Хидратантен Кожата (Мед Сенка) – Блескава, Хидратантен Фондацијата
  • Обновено
Ценетост на стоката:

STUDIOMAKEUP Беспрекорна Кожа Фондацијата w/ Хијалуронска Киселина За Хидратантен Кожата (Мед Сенка) – Блескава, Хидратантен Фондацијата

БЕСПРЕКОРНА ТЕЧНИ ФОНДАЦИЈАТА : Нашата беспрекорна фондацијата е направен со хијалуронска киселина ко�

DEN 720.00