• Обновено
AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 100µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 19.5 Кертриџ Должина, Без Јадро, SOE/Пролет Крајот Капа, Viton Заптивка/О-Прст

AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 100µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 19.5 Кертриџ Должина, Без

Buyers rating:
DEN 3996.48

Залиха

7 бар) @ 155 F (66 C).Спецификација : Максимум Напред Диференцијални Pressure40 psid (1.Сите Четири Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид и крајот капи се термички да се постават, без лепила или лепила се користат.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни filtration100% полипропилен изградба овозможува широк спектар на употреба, вклучувајќи во согласност материјал за храна и пијалаци contact All Quad Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид и крајот капи се термички да се постават, без лепила или лепила се користат.Advantages Removal од 1um да 100um Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни филтрација.4 бар) @ 86 F (30 C)Препорачува Промена од Диференцијални Притисок 35 psid (2.AMBF е Топи Разнесени елементи се произведени во куќата со најбрз, повеќето модерна опрема некогаш произведени, кои ви даваат највисок квалитет филтер на пазарот денес.Се препорачува Промена од Диференцијални Притисок 35 psid (2.4 бар) Micron Ratings1, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 75 & 100 Biosafety All полипропилен компоненти се исполнат спецификација за биолошка безбедност, како по USP Класа VI 121 C Пластика. Сите полипропилен компоненти се исполнат спецификација за биолошка безбедност, како по USP Класа VI 121 C Пластика.4 бар) @ 86 F (30 C).Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ.Отстранување од 1um да 100um.Висока јачина на полипропилен core зголемува протокот и оптимизира секој од 4-зони Ако е потребно сите Четири серија може да се нарача со јадра.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни филтрација.Елементи се, исто така, произведени со интегриран 3 фаза процес што точно длабочина филтрација.Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ. 1, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 75 & 100.

Кон својствата

Maximum Forward Differential Pressure40 psid (1.7 bar) @ 155 F (66 C) :

Најдобри предлози во категоријата

AMBF WP25S6EX9D-25 Стандард String Рана Полиестер Медиумите 25 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Полипропилен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WP25S6EX9D-25 Стандард String Рана Полиестер Медиумите 25 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 9297.84
AMBF WC30S3EX5S-50 Стандард String Рана Избелени Памук ФДУ Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 10 Инчен Должина, Полипропилен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WC30S3EX5S-50 Стандард String Рана Избелени Памук ФДУ Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 10 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 11934.24
AMBF WS5S86X4N-15 Стандард String Рана Полипропилен ФДУ Медиуми 5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 39 Инчен Должина, 316 СВ Јадро,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WS5S86X4N-15 Стандард String Рана Полипропилен ФДУ Медиуми 5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 39 Инчен Должина, 316 СВ Јадро,

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 7132.08
AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 50µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 30 Кертриџ Должина, Без Јадро,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 50µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 30 Кертриџ Должина, Без Јадро,

1, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 75 & 100 100% полипропилен изградба овозможува широк спектар на употреба, вклучувајќи во согла

DEN 567.12
AMBF WE0.5S6TX9S-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Конзервирани
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE0.5S6TX9S-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 7059.12
AMBF Серија Quad-Делукс Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 50µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 20 Кертриџ Должина, Без
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF Серија Quad-Делукс Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 50µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 20 Кертриџ Должина, Без

Континуирано 4зона структура обезбедува ефикасно предфилтрирање и завршни филтрација.Сите Четири Сери

DEN 3120.00