• Обновено
Б + W 43mm Мек Про Филтер

Б + W 43mm Мек Про Филтер

Buyers rating:
DEN 1629.60

Залиха

Како последица на ова, Б+W мека фокус прилог е создадена со парична казна lenticular изданија, кои биле применети на високо-одделение Plano-паралелно плоча на стакло во случаен шема.Светлината минува низ помеѓу овие изданија создава остар core слика за точни фокусирајќи се и големи детали.Ова е важна карактеристика за фотографи користење на БОЛЕСТ рефлекс камери.Светлината пренасочени од своите редовни насока од страна на мини-леќи, палта сликата со дифузна ореол на светлината за прекрасен мекост.Оваа мека фокус прилог е како идеално за портрети, особено со моменти во руса коса.Можете исто така да го користите овој прилог да се создаде онанирачки пејзажи.Филтер Слој Соголени Стакло Соголени стакло е обично се наоѓаат со специјални ефекти филтри и акрил филтри, каде слој е или невозможност или ќе работи против ефектот на филтер се обидува да се постигне.Планината Овој филтер ги користи стандардните B+W F-Pro филтер планината, која има пред додаток тема и е изработен од месинг.Во споредба со претходните стандард планината воведен во 2001 година, на F-Pro планината стана потенки.Сега тоа може да се користи со широк агол леќи, вклучувајќи ги повеќето 24mm фокусни должини на целосна рамка тело, без vignetting.Друга предност на F-Pro планината е неговата модифицирани задржувајќи прстен, кој повеќе не е навој од напред, но има филтер на стакло во местото од назад.Кога отстранување на филтер или леќа худ кој е зезнав на премногу tig.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Создателот FX Сплит Стаклена Призма Леќа Filter | Половина Калеидоскоп Филтер за dslr фото Апарати | Специјални Ефекти Ротирачко
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Создателот FX Сплит Стаклена Призма Леќа Filter | Половина Калеидоскоп Филтер за dslr фото Апарати | Специјални Ефекти Ротирачко

????Новата ера на камерата леќи на филтри : Создателот FX ви носи оваа иновативна Сплит Призмата стакло фил

DEN 1798.80
Akozon 37mm Блиску До Леќа Блиску До Филтер Closeup Леќа Филтер Поставени со Висока Дефиниција Макро Блиску До Леќа Филтер за Sony
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Akozon 37mm Блиску До Леќа Блиску До Филтер Closeup Леќа Филтер Поставени со Висока Дефиниција Макро Блиску До Леќа Филтер за Sony

【Главната Функција】Оваа камера блиску до објективот се користи за да правите фотографии на цвеќиња, м�

DEN 890.40
Оптички Дел За Starlight Леќа Специјални Ефекти, Камера Филтер 4/6/8 Линии Светлина Стабилна И Издржливи (Боја: 6 Линии/Дијаметар:
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Оптички Дел За Starlight Леќа Специјални Ефекти, Камера Филтер 4/6/8 Линии Светлина Стабилна И Издржливи (Боја: 6 Линии/Дијаметар:

Боја : 6 линии; Дијаметар : 77mm.Употреба : камера филтер.Облик : Plano.Структура : Plano.Материјал : Стакло.Опис : Ite

DEN 751.20
Tiffen 82mm Glimmerglass 2 Филтер (Трошка Стакло)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Tiffen 82mm Glimmerglass 2 Филтер (Трошка Стакло)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 3838.80
Tiffen 138mm CC20M Магента Круг Филтер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Tiffen 138mm CC20M Магента Круг Филтер

138mm филтри немаат теми, тие се дизајнирани за да се пушти во филтер адаптер прстен или мат кутија.На Tiffen 13

DEN 9600.00
Hoya 55мм Омекнувач Б Завртка-во Филтер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Hoya 55мм Омекнувач Б Завртка-во Филтер

Овој ефект е особено видливо со објект со точка извор на светлина.Филтер со случајно наредени минута ле�

DEN 477.60
FAKEME 77mm Калеидоскоп Стаклена Призма Ефект на Филтерот за Промена На Бројот на Предметите рачно изработени Леќи на Камерата Филтер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

FAKEME 77mm Калеидоскоп Стаклена Призма Ефект на Филтерот за Промена На Бројот на Предметите рачно изработени Леќи на Камерата Филтер

Конекција : Различни ефекти во различни фокусни должини, можете да се поврзете со адаптер прстен да се к�

DEN 658.08
Antetek 77MM Филтер Леќа, Половина Месечината Калеидоскоп Стаклена Призма Камера Филтри Фотографија Додатоци Филтер Леќа SLR Додатоци
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Antetek 77MM Филтер Леќа, Половина Месечината Калеидоскоп Стаклена Призма Камера Филтри Фотографија Додатоци Филтер Леќа SLR Додатоци

1 Како изненадување призмата подарок за фотографија додатоци, може да се создаде кул рефракција ефекти �

DEN 2032.80
KOGJAERS Фантазија Специјални Ефекти filter82mm Хоризонтален Вертикален Нејасен, Меки Природни Обалата на Фокусот на Објективот на
 • Обновено
Ценетост на стоката:

KOGJAERS Фантазија Специјални Ефекти filter82mm Хоризонтален Вертикален Нејасен, Меки Природни Обалата на Фокусот на Објективот на

Намалување на висок контраст на сликата : намалување на висок контраст на ударот сцена, се направи слика

DEN 592.56
NiSi 67mm Привлечност Мека (Бела)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

NiSi 67mm Привлечност Мека (Бела)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 1200.00
Tiffen 58mm 812 Затоплување Филтер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Tiffen 58mm 812 Затоплување Филтер

Идеално за портрети или scenics.Апсорбира сина актерите често се предизвикани од електронски флеш.Додава т

DEN 429.60
Labuduo Филтер Леќа, Висока Дефиниција Мелење Водоотпорен Оптичко Стакло Леќа со Висока Дефиниција Слики CPL Филтер за Hubsan Zino
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Labuduo Филтер Леќа, Висока Дефиниција Мелење Водоотпорен Оптичко Стакло Леќа со Висока Дефиниција Слики CPL Филтер за Hubsan Zino

Оптичко Стакло Леќа : објективот усвојува оптичко стакло, висока дефиниција мелење третман, со висока д�

DEN 880.80
55мм Ѕвезда Филтер 3 Парчиња Starburst Филтер Леќа(4 Поени,6 Поени,8 Поени) со Центарот Малку Леќа Капа за Nikon, Sony Олимп Pentax
 • Обновено
Ценетост на стоката:

55мм Ѕвезда Филтер 3 Парчиња Starburst Филтер Леќа(4 Поени,6 Поени,8 Поени) со Центарот Малку Леќа Капа за Nikon, Sony Олимп Pentax

[Материјал] : Направена од увоз оптика стакло и смола,највисокото ниво на transmittance.Метал запечатување прс�

DEN 404.40
Tiffen 62mm 82A Филтер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Tiffen 62mm 82A Филтер

Ја спречува црвеникава фрлени на слики.Одржува природни месо на ѕвонење.Може да се создаде расположени�

DEN 328.80
MagiDeal 3Pcs Камера Нуркање Филтер Леќа Магнетни Воздухопловство Алуминиум Легура Додатоци Јасно Заштитник Прилагодливи Нож-Доказ,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

MagiDeal 3Pcs Камера Нуркање Филтер Леќа Магнетни Воздухопловство Алуминиум Легура Додатоци Јасно Заштитник Прилагодливи Нож-Доказ,

Оптичко стакло, highdefinition мелење третман,Пластични вбризгување на леќа рамка, прецизни димензии, супер те

DEN 563.52
Shipenophy Ѕвезда Леќа Филтер за, Трајни Филтер Леќа на камерата Леќи на Камерата Филтер Преносни Погодно за Фотограф Љубители на
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Shipenophy Ѕвезда Леќа Филтер за, Трајни Филтер Леќа на камерата Леќи на Камерата Филтер Преносни Погодно за Фотограф Љубители на

Користење на оптичко стакло, со висок квалитет водоотпорен и масло‑доказ слој, направи објективот свет

DEN 246.96
Tiffen W49HDTVFX1 49mm HDTV FX1 Филтер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Tiffen W49HDTVFX1 49mm HDTV FX1 Филтер

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 1439.76