• Обновено
Отпорници Асортиман, 1Ω~1MΩ Ниско ниво на Бучава Отпорник Отпор 2880Pcs 1/4W за Електрични Експерименти

Отпорници Асортиман, 1Ω~1MΩ Ниско ниво на Бучава Отпорник Отпор 2880Pcs 1/4W за Електрични Експерименти

Buyers rating:
DEN 1118.40

Залиха

Ниско ниво на Бучава : во Овој метал филм отпорник генерира помалку бучава од јаглерод елемент отпорници.Добра Стабилност : Capacitance толеранција од ±1%, 1/4 W моќ, добра електрична конекција и стабилност.Повеќе Отпор Вредности : отпорник има различни отпор вредности, широк спектар на операции, и е погодна за различни проекти.Широка Примена : Ова отпорник може да се широко се користат во DIY проекти, електронски и електрични експерименти.Алуминиумски Материјал : Одлично алуминиумски материјал, со висока термичка сила и добра отпорност на корозија, може да се користи за долго време.Функција : 1. Повеќе Отпор Вредности : отпорник има различни отпор вредности, широк спектар на операции, и е погодна за различни projects2. Добра Стабилност : Capacitance толеранција од ±1%, 1/4 W моќ, добра електрична конекција и stability3. Ниско ниво на Бучава : во Овој метал филм отпорник генерира помалку бучава од јаглерод елемент resistors4. Алуминиумски Материјал : Одлично алуминиумски материјал, со висока термичка сила и добра отпорност на корозија, може да се користи за долго time5. Широка Примена : Ова отпорник може да се широко се користат во DIY проекти, електронски и електрични experiments Specification : Предмет Тип : Отпорници Assortment Material : Alloy Quantity : Секој тип за 20pcs Parameter Спецификација : 1 R 1.1 Р 1.2 Р 1.3 R R 1.5 1.6 Р 1.8 R 2 R 2.2 Р 2.4 Р 2.7 Р 3Р 3.3 Р 3.6 Р 3.9 Р 4.3 Р 4.7 Р 5.1 Р 5.6 Р 6.2 Р 6.8 Р 7.5 Р 8.2 Р 9.1 Р 10 R 11 R 12 R 13 R 15 R 16 R 18 R 20 R 22 R 24 R 27 R 30 R 33 R 36 R 39 R 43 R 47 R 51 R 56 R 62 R 68 R 75 R 82 R 91 R 100 R 110 R 120 R 130 R 150 R 160 R 180 R 200 R 220 R 240 R 270 R 300 R 330 R 360 R 390 R 430 R 470 R 510 R 560 R 620 R 680 R 750 R 820 R 910 R 1 K 1.1 К 1.2 1.3 К К 1.5 К 1.6 К 1.8 К 2К 2.2 К 2.4 К 2.7 К 3 K 3.3 К 3.6 К 3.9 К 4.3 К 4.7 К 5.1 К 5.6 К 6.2 К 6.8 К 7.5 К 8.2 К 9.1 К 10 K 11 K 12 K 13 K 15 K 16 K 18 K 20 K 22 K 24 K 27 K 30 K 33 K 36 K 39 K&nbs.

Кон својствата

Item Type:
Resistors Assortment
Material:
Alloy
Quantity:
Each type for 20pcs
Parameter Specification:
 
1R 1.1R 1.2R 1.3R 1.5R 1.6R 1.8R 2R 2.2R 2.4R 2.7R 3R 3.3R  3.6R  3.9R  4.3R  4.7R  5.1R  5.6R 6.2R  6.8R  7.5R  8.2R  9.1R 10R  11 R 12R  13R  15R  16R  18R  20R  22R  24R  27R  30R 33R 36R  39R  43R  47R  51R  56R  62R  68R 75R  82R  91R 100R  110R  120R 130R  150R  160R  180R  200R  220R  240R  270R 300R 330R  360R  390R  430R  470R  510R  560R  620R  680R  750R  820R  910R 1K  1.1K  1.2K  1.3K  1.5K  1.6K  1.8K  2K  2.2K  2.4K  2.7K  3K 3.3K 3.6K  3.9K  4.3K  4.7K  5.1K  5.6K 6.2K  6.8K  7.5K  8.2K  9.1K 10K  11K  12K  13K  15K 16K  18K  20K  22K  24K  27K 30K 33K  36K  39K&nbs :

Најдобри предлози во категоријата

uxcell 50W 3.3 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 50W 3.3 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување

50 Вати и 3.3 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се корис

DEN 1970.40
uxcell 25W 8 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 25W 8 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување

25 Вати и 8 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се корист

DEN 415.20
uxcell 30Pcs 47 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 30Pcs 47 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти

47 Ohm, + / 5% Толеранција, 30 парчиња вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бендо

DEN 537.60
uxcell 10Pcs 30 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 10Pcs 30 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти

30 Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бе�

DEN 191.76
uxcell 50W 20 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 50W 20 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување

50 Вати и 20 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се корис�

DEN 141.12
Aexit 200 Компјутери Фиксни Отпорници 3W12R axia-l Доведе Метал Оксид Филм Отпорник 10 Ohm 5% Единствен Отпорници Толеранција 3W
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Aexit 200 Компјутери Фиксни Отпорници 3W12R axia-l Доведе Метал Оксид Филм Отпорник 10 Ohm 5% Единствен Отпорници Толеранција 3W

Име на производ : Метал Оксид Филм Отпорници;Моќ Оценка : 3 W.Отпор Толеранција : 5%;Отпор : 10 Ohm.Димензии (При

DEN 1231.20
uxcell 300Pcs 150 Ohm Отпорник, 1/4W 1% Толеранција Метал Филм Отпорници, Олово, 5 Бендови за DIY Електронски Проекти и Експерименти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 300Pcs 150 Ohm Отпорник, 1/4W 1% Толеранција Метал Филм Отпорници, Олово, 5 Бендови за DIY Електронски Проекти и Експерименти

1 / 4 Вати 150 Ohm 1% Толеранција.Висока прецизност,Автоматски вметнување е применливо.Широк оперативен опсе�

DEN 191.76