• Обновено
Aexit 200Pcs 330Ohm Фиксни Отпорници 3Watt Моќ Боја Прстен axia-l Води Јаглерод Еден Отпорници Филм Отпорници

Aexit 200Pcs 330Ohm Фиксни Отпорници 3Watt Моќ Боја Прстен axia-l Води Јаглерод Еден Отпорници Филм Отпорници

Buyers rating:
DEN 434.88

Залиха

Име на производ : Јаглерод Филм Отпорник;Доведе Тип : axia_l.Моќ Оценка : 3 W;Отпор Толеранција : +/- 5%.Отпор : 330 Ohm;Вкупната Големина (Приближно) : 79 x 5.2 mm / 3.1" x 0.22" (L*D).Главната Боја : Бела;Тежина : 281g.Пакет Содржина : 200(+/-2%) Компјутери x Јаглерод Филм Отпорници.Три боја прстен, axia_l води, преку дупка за монтажа.Стабилни перформанси, широка отпор, мали димензии, високи оперативни температури и висока крајната напон.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

uxcell 10Pcs 2К Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 10Pcs 2К Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти

2 K Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бе

DEN 372.00
Aexit 200 Компјутери Фиксни Отпорници 3W12R axia-l Доведе Метал Оксид Филм Отпорник 10 Ohm 5% Единствен Отпорници Толеранција 3W
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Aexit 200 Компјутери Фиксни Отпорници 3W12R axia-l Доведе Метал Оксид Филм Отпорник 10 Ohm 5% Единствен Отпорници Толеранција 3W

Име на производ : Метал Оксид Филм Отпорници;Моќ Оценка : 3 W.Отпор Толеранција : 5%;Отпор : 10 Ohm.Димензии (При

DEN 1231.20
uxcell 300Pcs 150 Ohm Отпорник, 1/4W 1% Толеранција Метал Филм Отпорници, Олово, 5 Бендови за DIY Електронски Проекти и Експерименти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 300Pcs 150 Ohm Отпорник, 1/4W 1% Толеранција Метал Филм Отпорници, Олово, 5 Бендови за DIY Електронски Проекти и Експерименти

1 / 4 Вати 150 Ohm 1% Толеранција.Висока прецизност,Автоматски вметнување е применливо.Широк оперативен опсе�

DEN 191.76
uxcell 100Pcs 5.1 М Ohm Отпорник, 1W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 100Pcs 5.1 М Ohm Отпорник, 1W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти

5.1 М Ohm, ±5% Толеранција, 100 парчиња вкупно 1 вати метал филм отпорник со висока точност од ±5% (J).Четири бенд�

DEN 143.76
uxcell 10Pcs 30 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 10Pcs 30 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти

30 Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бе�

DEN 191.76
uxcell 25W 8 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 25W 8 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување

25 Вати и 8 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се корист

DEN 415.20
uxcell 50W 20 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 50W 20 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување

50 Вати и 20 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се корис�

DEN 141.12
uxcell 10Pcs 2.7 К Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 10Pcs 2.7 К Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Axial Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти

2.7 К Ohm, + / 5% Толеранција, 10 парчиња во вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири �

DEN 155.76
uxcell 50W 3.3 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 50W 3.3 Ohm 5% на Алуминиум Домување Отпорник Завртка Допрете Шасија Монтирани Алуминиум Случај Wirewound Отпорник Оптоварување

50 Вати и 3.3 Ohm, 5% толеранција.Жица Рана Отпорник поседува висока стабилност и точност.Покрај тоа, се корис

DEN 1970.40
uxcell 30Pcs 47 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell 30Pcs 47 Ohm Отпорник, 5W 5% Толеранција Метал Оксид Филм Отпорници, Олово, Пламен Доказ за DIY Електронски Проекти и Експерименти

47 Ohm, + / 5% Толеранција, 30 парчиња вкупно 5 вати метал филм отпорник со висока точност од + / 5% (J).Четири бендо

DEN 537.60