• Обновено
Безжичен WiFi Термички Печатач Пос Мини Печатач 58mm Преносни USB Приемот Билет Печатач со Голема Компатибилност

Безжичен WiFi Термички Печатач Пос Мини Печатач 58mm Преносни USB Приемот Билет Печатач со Голема Компатибилност

Buyers rating:
DEN 1276.80

Залиха

5 мм - Тркалање хартија дијаметар : 25мм - Работна температура : -10 - 50 Сте.0, и поддржува за Android, i OS/ КОМПЈУТЕР , тоа е погодно за вас да се печати податоци од вашиот уред во безжични.Резолуција : 203 DPI Број на Модел : PT - 210 Тип : Термички Чувствителни Отпор Пакет тежина : околу 0.10 mm - ширина на Хартијата : 57 + / - 0.за Android, i OS ).Оваа мини безжичен WIFI термички печатач е компатибилен со голем број на системи, така што може да се користи во повеќето уреди. Примена : Мала големина и светлина, USB printer е лесно да се носат за надвор работи, како што се такси бил печатење, административни такси приемот печатење, пост приемот печатење, ресторан со нарачување информации за печатење, итн.9 mm/s - Точка по линија : 384 точки по линија - Хартија дебелина : 0.0 - Интерфејс : моќ приклучок, мини USB - брзината на Печатење : 50 - 89.5 проценти ) / 100 милиони пулсира Опис : Боја : портокал red Max.C - Хартија хранење : лесно хартија утовар - Црна марк тест : support - за време на Полнење : 2 - 4 часа - времето на Мирување : 100 часа - Користење време : 3 дена - адаптер за Напојување : 12 V DC / 1 A - Батерија : 1500m Ah литиум-јонска батерија ( вклучено ) - за Печатење команда : компатибилен со цел групи - Life cycle time : 50км ( печатење густина под 12. Директни Термички Печатач : Мини Термички Печатач користи термална хартија наместо мастило и е обично помали, потивко, побрзо, и повеќе енергетски ефикасни од dot-matrix печатач.Со функцијата на телефонот контрола, тоа е погодно за да можат да работат и да се контролираат, подобрување на работа ефикасност.504 kg Листа : 1 x Термички Печатач, 1 x Хартија во Ролна, 1 x Торба, 1 x USB Кабел, 1 x Адаптер, 1 x CD Возач, 1 x Двојазично 1 x Упатство на англиски јазик и Chinese If имате било незадоволство или сомнеж за нашите производи, ве молиме контактирајте со нас преку купувачот вести во прв пат, и ние ќе ви ги даде задоволително решение во рок од 24 часа.5 мм - Print ширина : 48 + / - 0. Поддршка : Оваа мини термички печатач е опремен со Bluetooth 4. Висока Ефикасност : термички печатач брзината може да достигне 50 - 89.4 V литиум-јонска батерија, може да работи континуирано до 3 дена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Oki MICROLINE 320 Турбо Dot Matrix Печатач (91907101)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Oki MICROLINE 320 Турбо Dot Matrix Печатач (91907101)

OKI MICROLINE 320 Турбо Dot Matrix Печатач (9pin) и (435 cps) (64 KB) (240 x 216 dpi) (Max Должност Циклус од 20 000 Страници) (Паралелно) (Се

DEN 13679.52
OKI 62418901 Microline 490 24-Pin Dot Matrix Печатач
  • Обновено
Ценетост на стоката:

OKI 62418901 Microline 490 24-Pin Dot Matrix Печатач

Се продаваат како 1 EA.За високоволумен флексибилност во форми и кореспонденција, оваа 24pin влијание печат

DEN 13679.52