• Обновено
8-Парче Луксузни Дрво Машина Малку Сет, Алатка За Сечење Плута Малку Машина

8-Парче Луксузни Дрво Машина Малку Сет, Алатка За Сечење Плута Малку Машина

Buyers rating:
DEN 412.56

Залиха

Користи стандардни секачи за да се искоренат слабости во дрво, практични алатки.Оваа група ги вклучува 4 стандард plug секачи и 4 четири-заб chamfered секачи.На машина поставите постигнува одличен финиш кога се користи истото дрво.Chamfered секачи се направи заострените приклучоци за да се пополни countersunk дупки, лесен за употреба. 8 Парче plug машина поставете го прави совршен приклучоци за контра-досадно дупки, разумен дизајн. 1. Оваа група ги вклучува 4 стандард plug секачи и 4 четири-заб chamfered секачи. 2. Chamfered секачи се направи заострените приклучоци за да се пополни countersunk дупки, лесен за употреба. 3. Користи стандардни секачи за да се искоренат слабости во дрво, практични алатки. 4. 8 Парче plug машина поставете го прави совршен приклучоци за контра-досадно дупки, разумен дизајн. 5. На машина поставите постигнува одличен финиш кога се користи истото дрво. 6. Погоден за клупата вежба и рака електрични вежба, се препорачува клупата вежба, круг месо тело.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Material:
Carbon Steel
Application:
Bench drill and electric hand drill accessory
Bit Size:
6mm/10mm/13mm/16mm (1/4 3/8 1/2 5/8)
Shank:
Round
Shank Diameter:
10mm
1/4:
Wood Diameter
3/8:
Wood Diameter
1/2:
Wood Diameter
5/8:
Wood Diameter
Package List:
8 * Wood Plug Cutter :
Note:
The speed of the drill should not be too fast, fast speed will cause smoking, etc. :

Најдобри предлози во категоријата

DBoyun Јазик и Жлебот во Собата,Рутер Малку Сет,Дрво Вратата Тротоарите 3 Заби Прилагодливи,1/2-1/2-12.7 месо тело Т Форма Дрво Мелење
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DBoyun Јазик и Жлебот во Собата,Рутер Малку Сет,Дрво Вратата Тротоарите 3 Заби Прилагодливи,1/2-1/2-12.7 месо тело Т Форма Дрво Мелење

Се користи за рачно изработени некоја фиока или други машини.Индустриски квалитет рутер битови.C3 микро�

DEN 719.76
DBoyun Јазик и Жлебот во Собата,Рутер Малку Сет,Дрво Вратата Тротоарите 3 Заби Прилагодливи,1/2-1/4 месо тело Т Форма Дрво Мелење
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DBoyun Јазик и Жлебот во Собата,Рутер Малку Сет,Дрво Вратата Тротоарите 3 Заби Прилагодливи,1/2-1/4 месо тело Т Форма Дрво Мелење

Се користи за рачно изработени некоја фиока или други машини.Индустриски квалитет рутер битови.C3 микро�

DEN 575.76
MGGi 1/2 Инчи месо тело Слот Машина Рутер Малку Сет, Прилагодливи Слот Рутер со 6 Парчиња Slotting Секачи, 3 Заби Т Форма Калапи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

MGGi 1/2 Инчи месо тело Слот Машина Рутер Малку Сет, Прилагодливи Слот Рутер со 6 Парчиња Slotting Секачи, 3 Заби Т Форма Калапи

C3 микрожито волфрам карбид ножеви, висококвалитетни легиран челик тела со антипровизиите дизајн 6 разл�

DEN 480.00
Jointing Рутер Малку Сет 1/2 месо тело Tenon Рутер Битови Поставите 3pcs 45 Степен Заклучување Митра Малку Лепак Заеднички Дрво Мелење
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Jointing Рутер Малку Сет 1/2 месо тело Tenon Рутер Битови Поставите 3pcs 45 Степен Заклучување Митра Малку Лепак Заеднички Дрво Мелење

1 Медиум 45 Степен Заклучување Митра Бит Употреба на реверзибилна 45° заклучување митра малку да се прикл

DEN 1728.00
Т-Слот Машини Рутер Малку Клучалката Машина 8мм Хардвер Додаток 45 Јаглероден Челик Тело За Моќ Алатки(Еден 8мм х 1/2-Инчен)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Т-Слот Машини Рутер Малку Клучалката Машина 8мм Хардвер Додаток 45 Јаглероден Челик Тело За Моќ Алатки(Еден 8мм х 1/2-Инчен)

【Апликација】клучалката машина рутер малку може да биде погодна за цврсто дрво, честички одбор, МЕДИЈА�

DEN 194.16
Реверзибилна Прст Лепак Заеднички 1/4 инчи месо тело Рутер Малку од Tooldo (Имајќи Прст Заеднички за DIY Вратата Табела Кабинет Shelve
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Реверзибилна Прст Лепак Заеднички 1/4 инчи месо тело Рутер Малку од Tooldo (Имајќи Прст Заеднички за DIY Вратата Табела Кабинет Shelve

TOOLDO реверзибилна прст лепак заеднички е наменета за правење на дрвени врати, дрвена рамка, кабинет кути�

DEN 263.76
TAIWAIN Рутер Малку Сет 4PCS 1/4 Инчи месо тело Вратата&Фиока Пред Ивица Битови, Митра Рамка Круна Калапи Дрво Мелење Машина Рутер,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

TAIWAIN Рутер Малку Сет 4PCS 1/4 Инчи месо тело Вратата&Фиока Пред Ивица Битови, Митра Рамка Круна Калапи Дрво Мелење Машина Рутер,

Одлично за кујна и купатило врати, канцелариски кабинети, тротоарите маси, спална соба полиците, отворе�

DEN 1168.32