• Обновено
Kiyomizu-kyo yaki опрема. Јапонски Доброто guinomi првенство Kyohoshuki rakuchurakugai Може со хартија кутија. Керамички. kymz-toua4276

Kiyomizu-kyo yaki опрема. Јапонски Доброто guinomi првенство Kyohoshuki rakuchurakugai Може со хартија кутија. Керамички. kymz-toua4276

Buyers rating:
DEN 672.00

Залиха

Превозот цената е вклучена да U. S. и МОЖЕ да се од Јапонија.Тоа обично трае 7-14days за deliverly.Големина : Width6cm X Depth6cm X height4.5cm.Kyo, Kiyomizu yaki е секој објект е рачно изработени, форми и бои се малку различни од режим на слики на слика.Предмети се испраќаат 3-5 дена по плаќање е потврдено.Kyo - Kiyomizu yaki е еден од многу традиционални занаети кои се претставник на Кјото.Големина : Width6cm Depth6cm Height4.5cm Capacitycc Kiyomizu-kyo yaki опрема.Јапонски Доброто guinomi првенство Kyohoshuki rakuchurakugai Може со хартија кутија.Керамички.Kyo, Kiyomizu yaki е секој објект е рачно изработени, форми и бои се малку различни од режим на слики на слика.Предмети се испраќаат 3-5 дена по плаќање е потврдено.Kyoyaki-Kiyomizuyaki е еден од многу традиционални занаети кои се претставник на Кјото. ¡Превозот Надомест за ЕМС Јапонија пост е вклучена во : Австралија, Канада, Кина, костарика, Хонг Конг, Индија, Индонезија, Израел, Макао, Малезија, Mexio, Нов Зеланд, Панама, Филипини, Puerto Rico, Сингапур, Јужна Кореја, Тајван, Тајланд, Турција, сад, Виетнам. /10 U. S. долар дополнителни Превозот Надомест на : Белгија, чешка, Данска, Финска, Франција, Германија, Грција, Унгарија, Ирска, Ирска, Холандија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Русија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Велика Британија. / @15 U. S. долар дополнителни Превозот Надомест на : Бразил.Предмети се испраќаат 3-5 дена по плаќање е потврдено.Во зависност од објектот, тоа ќе потрае 10-14 дена да брод за подготовка на дрвена кутија.Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате прашања во врска со нашите предмети. ¡ Царинските давачки и давачки ¡ Меѓународни клиенти се одговорни за нивната земја царински давачки.Царински и други увозни давачки се би требало да бидат платени од страна на купувачот.Ве молиме потврдете го вашиот поштенски систем за понатамошни информации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

KUTANI YAKI(ware) Доброто Куп Богатство
  • Обновено
Ценетост на стоката:

KUTANI YAKI(ware) Доброто Куп Богатство

Направен во Јапонија, во Ishikawa.Познатиот Јапонски традиционални Керамика KUTANI од 1655 големина на : (H) 2 инчи.

DEN 837.36
KUTANI YAKI(ware) Доброто Првенство Karuta
  • Обновено
Ценетост на стоката:

KUTANI YAKI(ware) Доброто Првенство Karuta

Направен во Јапонија, во Ishikawa.Познатиот Јапонски традиционални Керамика KUTANI од 1655 големина на : (H) 2 инчи.

DEN 354.72