• Обновено
Метален Лист Дебелина Колосек,Од Не ' Рѓосувачки Челик Жица/Метал Лист Дебелина Мерач Заварување Gage Позлатен Големина Инспекција Инструмент, Жица/Метал Лист Дебел?

Метален Лист Дебелина Колосек,Од Не ' Рѓосувачки Челик Жица/Метал Лист Дебелина Мерач Заварување Gage Позлатен Големина Инспекција

Buyers rating:
DEN 664.80

Залиха

Тоа е многу корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Изработени од нерѓосувачки челик, и низ повеќе процеси, се згусне дизајн, не е лесно да се деформира и издржливи.Големини и numerals се гравирани во површината за јасност и полесно читање, и стабилна носат-отпор.Овозможува брзо и точно мерење на најпопуларните заварување дебелина.Компактен и лесен во тежина, лесно да се носат.Опис : Оваа не ' рѓосувачки челик заварување gage е згусне дизајн, не е лесно да се деформира и издржливи .и/; корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Големини и numerals се гравирани во површината за јасност и полесно читање, и стабилна носат-отпор.Компактен и лесен во тежина, лесно да се носат.Карактеристики : Тоа е многу корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Изработени од нерѓосувачки челик, и низ повеќе процеси, се згусне дизајн, не е лесно да се деформира и durable Sizes и numerals се гравирани во површината за јасност и полесно читање, и стабилна носат-отпор.Овозможува брзо и точно мерење на најпопуларните заварување дебелина.Компактен и лесен во тежина, лесно да се носат.Карактеристики : Материјал : не 'рѓосувачки steel Weight : 15g Measuring опсег(imperial) : 24 GA (.0239)22 GA (.0299)20 GA (.0359)18 GA (.0478)16 GA (.0598)14 GA (.0747)1/8" (.0125)10 GA(.1345)3/16" (.1875)1/4" (.250)5/16" (.3125)(.024")(.030") (.035")Пакет се Вклучени : 1 x Метален Лист Дебелина Колосек.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

VTSYIQI Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Тестер Метар 0.03 12 со PT-08 PT-06 Сонда P-E (Пулс-Ехо) Заменлив Сонда/Трансдуцерот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

VTSYIQI Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Тестер Метар 0.03 12 со PT-08 PT-06 Сонда P-E (Пулс-Ехо) Заменлив Сонда/Трансдуцерот

★ Мерен Опсег : 0.8~300мм(стандарден метод)во зависност од истрагата ,материјал и површината состојба...

DEN 16800.00
Metrica 42030 Дебелина мерач 50-178mm
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Metrica 42030 Дебелина мерач 50-178mm

Производителот гаранција може да не се применува 300 мм.Сондата направени од челик, прекалени.БЕЗ колосе�

DEN 5482.56
Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Тестер Преку Слој Спектар 3мм~25мм со Големи за Складирање на Податоци во Функција Висока Резолуција
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Тестер Преку Слој Спектар 3мм~25мм со Големи за Складирање на Податоци во Функција Висока Резолуција

Превозот Политика : Батеријата и Течни Не се Вклучени во Текот на Превозот Вовед Тоа е погоден за висока

DEN 604.80
XKU-ZZJY Multimeter Тестер за полнење YUT2600 Преносни Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор со НДТ Опрема за Тестирање Вистински
 • Обновено
Ценетост на стоката:

XKU-ZZJY Multimeter Тестер за полнење YUT2600 Преносни Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор со НДТ Опрема за Тестирање Вистински

Модел:YUT2600 True Color TFT LCD:√DAC Крива:√AVG Крива:χΦ Вредност Пресметка:x Distance Надомест:x Changeable Квадрат Улт�

DEN 1144.80
ЖУ-CL Преносни Метар CH8812A Медиум Моќ Програмабилни DC Електронски Товар на Напонот на 0~360V Моќност 900W за Дома Лабораторија
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ЖУ-CL Преносни Метар CH8812A Медиум Моќ Програмабилни DC Електронски Товар на Напонот на 0~360V Моќност 900W за Дома Лабораторија

■ Големи карактер позадинско осветлување LED дисплеј со јасна и сеопфатна екранот ■ Повеќе енергија кон

DEN 648.00
Преносни Дебелина Мерач Алуминиум Легура Метал Дебелина Мерач Рамна Глава DIY Алатки за Мерење Алатка Работилница Алатки за Мерење
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Преносни Дебелина Мерач Алуминиум Легура Метал Дебелина Мерач Рамна Глава DIY Алатки за Мерење Алатка Работилница Алатки за Мерење

Dial школка е да се носат‑отпорни и транспарентен, на скалата е јасно, не е лесно да падне и читање е точна.

DEN 273.36
Acogedor Ултразвучно испитување Дебелина Мерач, Дигитални Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер, Ултразвучно испитување
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Acogedor Ултразвучно испитување Дебелина Мерач, Дигитални Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер, Ултразвучно испитување

★★★★★Auto calibration за да се осигура точноста ★★★★★Звук брзина мерење : со дадена дебелина за мерење на �

DEN 4886.16
Метален Лист Дебелина Колосек, Од Не ' Рѓосувачки Челик Жица/Метал Лист Заварување Gage Позлатен Големина Инспекција Алатка За Прецизно
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Метален Лист Дебелина Колосек, Од Не ' Рѓосувачки Челик Жица/Метал Лист Заварување Gage Позлатен Големина Инспекција Алатка За Прецизно

Тоа е многу корисно за проверка на метален лист жица големина пред заварување или работат.Изработени од

DEN 155.76
SMLZV Боја Дебелина Колосек, Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач Метар F/N Сонда Тестер Инструмент за детекција Слој Дебелина Дигитален
 • Обновено
Ценетост на стоката:

SMLZV Боја Дебелина Колосек, Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач Метар F/N Сонда Тестер Инструмент за детекција Слој Дебелина Дигитален

Ако имате било какви прашања за овој производ, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одгово�

DEN 1231.20
VTSYIQI 5 Чекор 0.1 0.2 0.3 0.4 0.5 Тест Калибрација Блок за ултразвучно испитување Дебелина Мерач Калибрација Блок Дебелина и линеарноста
 • Обновено
Ценетост на стоката:

VTSYIQI 5 Чекор 0.1 0.2 0.3 0.4 0.5 Тест Калибрација Блок за ултразвучно испитување Дебелина Мерач Калибрација Блок Дебелина и линеарноста

Име на производ : ултразвучно испитување дебелина тест блок 304 од не ' Рѓосувачки Челик.Инчи, 5 скала тест

DEN 2880.00
Eujgoov Рачни Боја Слој Дебелина Колосек, GT230A Екран во Боја Тенок Филм Боја Филм Дебелина Дигитални Метар за Автомобил Поправка
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Eujgoov Рачни Боја Слој Дебелина Колосек, GT230A Екран во Боја Тенок Филм Боја Филм Дебелина Дигитални Метар за Автомобил Поправка

ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : висока точност и компактен инструмент се користи за брзо и точно мерење на слој или �

DEN 2884.56
Боја Мерач | Слој Дебелина Мерач | Боја Дебелина Метар QNix 9500 Premium + Составен дел на Сондата Fe 50 mils со Автоматизација проф.
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Боја Мерач | Слој Дебелина Мерач | Боја Дебелина Метар QNix 9500 Premium + Составен дел на Сондата Fe 50 mils со Автоматизација проф.

QNix 9500 Premium PlСлој Дебелина Мерачи со вградена сонда Fe 50 mils е солиден IP заштита IP64 и електронски дигитални

DEN 1992.00
WSMLA Дигитални Слој Дебелина Мерач Автоматско Дебелина Боја Метар за Челик и Алуминиум со Резолуција Слој Дебелина Мерач/Дебелина
 • Обновено
Ценетост на стоката:

WSMLA Дигитални Слој Дебелина Мерач Автоматско Дебелина Боја Метар за Челик и Алуминиум со Резолуција Слој Дебелина Мерач/Дебелина

SMART АВТОМАТСКО СУПСТРАТ ПРИЗНАВАЊЕ : Користи или магнетна индукција за обоени супстрати или eddies тековна

DEN 2616.00
Боја Дебелина Колосек,Автомобил Сликарство Длабочина Мерач Дебелина Мерач Тестер со Светлото LCD Дисплеј Дигитални Слој Дебелина
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Боја Дебелина Колосек,Автомобил Сликарство Длабочина Мерач Дебелина Мерач Тестер со Светлото LCD Дисплеј Дигитални Слој Дебелина

Дебелината се измери, се користат за мерење на дебелина на позлата и обложени метални плочи, како што се

DEN 643.20