• Обновено
Tsukineko 1 Парче Џамбо Dauber

Tsukineko 1 Парче Џамбо Dauber

Buyers rating:
DEN 206.16

Залиха

Tsukineko е џамбо dauber е брз и лесен апликатори за daubing antiquing решенија, бои, дамките, бои, мастила, и течни лепила.Во текот на два пати големината на Tsukineko е сунѓерот dauber, џамбо daubers понуда побрзо покриеност и можност да се создаде повеќе дифузен ефект; Прекрасен за уредување изгледа на јоргани и мека потекло во хартија изработката.Одличен за stenciling голема patters, direct-to-површина апликации, ивица, и повеќе.Одлична за употреба на хартија, платно, метал, пластика, и многу други површини.Мерки 1-1/20 од 1-1/20 од 1-1/2 инчи.Tsukineko е Џамбо Dauber е брз и лесен апликатори за daubing antiquing решенија, бои, дамките, бои, мастила, и течни лепила.Во текот на два пати во покривање големина на Tsukineko е Сунѓерот Dauber, на Џамбо Dauber е поголема површина на покривање нуди побрзо покриеност и повеќе дифузен ефект.Прекрасен за уредување изгледа на јоргани или меки потекло на хартија изработката, на Џамбо Dauber е исто така голема меша алатка.Одличен за stenciling голема модели, direct-to-површина апликации, ивица, и повеќе.Употреба на хартија, платно, метал, пластика, и многу други површини.Апликатори за Мастила, Дамки од Бои, Создавајќи Потекло, Дизајни и други Изработката на Апликации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата