• Обновено
LAELANI CUTICLE ПЕНКАЛО (LUXIE)

LAELANI CUTICLE ПЕНКАЛО (LUXIE)

Buyers rating:
DEN 556.80

Залиха

ЗАЗДРАВУВА НОКТИТЕ & КУТИКУЛИТЕ : Редовна употреба на LUXIE cuticle масло за нокти здравство промовира посилни помине раст, помага да се лекува hangnails и ја намалува појавата на брчки околу вашиот кутикулите.НАЈДОБАР ПОМИНЕ ИСХРАНА : LAELANI е LUXIE помине масло пенкало е споен со сите природни етерични масла со антиоксиданси, кои обезбедуваат од витално значење за исхрана на кожата за да се спречи стареењето и поттикнување на здрава клетки на кожата.ОБРАТНА ГРИЗЕЊЕТО НОКТИ, ПИЛИНГ И OVERPROCESSING ШТЕТА : Кога се применува секојдневно, LAELANI е cuticle пенкало со хранливи материи-густа масло е superfood за вашите нокти!Им даде на вашите нокти бакнеж на блаженство со супериорен хидратација и исхраната.ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ СО СВЕТЛИНА МИРИС : Поглезите вашите нокти и кутикулите со авокадо и grapeseed масла, кои природно smooths кутикулите така што тие совршено рамка на вашите нокти.И пријатен мирис е божествена!.ЛЕСНО ДА се ПРИМЕНУВААТ На : апликатори карактеристики четка врвот со палецот depresser да се вчита на нафта во четка.Тоа е Нема Хаос, Не се Истури и Нема Гужва Апликација, што LAELANI суштински за вашата чанта или козметичката торбичка!.Природна Заштитна Масла за Спасување!СУПЕРИОРЕН НАФТА МЕШАВИНА!LUXIE Cuticle Пенкало е формулиран со нашата премиум природна мешавина на Argan, Marula и Витамин Е масла.Argan масло, добиени од дрвја роден во Мароко, обезбедува дополнителна влага дека вашите нокти и кутикулите треба.Примена на Argan масло на вашите нокти ќе ви помогне да ги заштити од сонцето штета, исто така,.Marula масло,добиено од кернели на плодовите на Marula дрвја, е богата со антиоксиданси, е широко се користи како состојка во производи за нега на кожата и е од корист за сува и стареењето на кожата.Користење на витаминот Е масло може да се спречи жолта помине синдром, кој се предизвикува вашите нокти да кора, се бори и да се сврти жолта.Витаминот Е масло е навлажнувачки придобивки, исто така, поддршка на ноктите здравје преку спречување на сува, испукана кутикулите.Набавка на Вашиот LUXIE Cuticle Пенкало Денес за Здрава, Мека Кутикулите и Подолги и Посилни Нокти!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Секојдневниот Минерали | Манго + Папаја Cuticle Масло | Омекнува, Смирува, Ги Штити, Лечи Cuticle | Природни Органски Помине Серум
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Секојдневниот Минерали | Манго + Папаја Cuticle Масло | Омекнува, Смирува, Ги Штити, Лечи Cuticle | Природни Органски Помине Серум

СОЗДАДЕНИ СО ДОБРИНА ОД НАЈЧИСТА, ПРИРОДНИ МИНЕРАЛНИ СОСТОЈКИ Исполнет со Папаја и Манго овошје за осв�

DEN 336.00
Londontown Cuticle Saver Сет, 0.8 оз
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Londontown Cuticle Saver Сет, 0.8 оз

• Во тек со минималистички пакување како дел од нашата постојана заложба за одржливост • Нова формулац

DEN 864.00
Cuccio Naturale Лаванда и Камилица Cuticle Ревитализација на Масло - Moisturizes и ги Зајакнува Ноктите и Кутикулите - Благотворно
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Cuccio Naturale Лаванда и Камилица Cuticle Ревитализација на Масло - Moisturizes и ги Зајакнува Ноктите и Кутикулите - Благотворно

CUTICLE РЕВИТАЛИЗАЦИЈА на МАСЛО Cuccio Naturale Лаванда и Камилица Cuticle Масло е единствен природен комплекс на бо�

DEN 430.80
Mani+Pedi МАСЛО - француски Ванила Бакнеж - Негување + Ароматични Нокти Педикир Cuticle Масло на Рацете, Ноктите и Нозе! - И 1/3
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Mani+Pedi МАСЛО - француски Ванила Бакнеж - Негување + Ароматични Нокти Педикир Cuticle Масло на Рацете, Ноктите и Нозе! - И 1/3

Мирис и вкус scrumptioВкусна Ванила и oleoresin масла.Mani+Pedi Масло може да се користи како по туш кожата, масло или

DEN 164.16
FOMIYES 4pcs Cuticle Масло Пенкало за Нокти Пресврт Пенкала Помине Масло Професионални Cuticle Помине Негување Пенкало Масло Исхрана
  • Обновено
Ценетост на стоката:

FOMIYES 4pcs Cuticle Масло Пенкало за Нокти Пресврт Пенкала Помине Масло Професионални Cuticle Помине Негување Пенкало Масло Исхрана

Интензивна исхрана, мазнење на мртвите barbs, избегнување на подсечен и тешко calluses.Усвојување на природни

DEN 242.16
Dayna Oilanic Чиста и Природни Нокти & Cuticle Масло за да Омекне Кутикулите и Ревитализирање на Ноктите Комбо Пакување од 2
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Dayna Oilanic Чиста и Природни Нокти & Cuticle Масло за да Омекне Кутикулите и Ревитализирање на Ноктите Комбо Пакување од 2

100 % Чиста и Природна.Ноктите & Cuticle раст на нафта.Помош во ноктите раст, Repair & Cuticle Грижа.Тоа е слободен од Pa

DEN 1036.08