• Обновено
Силициум Карбид Графит Crucible, Висока Чистота Графит Crucible, Купот Форма за Училиштето Experirment Дома Студентите

Силициум Карбид Графит Crucible, Висока Чистота Графит Crucible, Купот Форма за Училиштето Experirment Дома Студентите

Buyers rating:
DEN 801.60

Залиха

Површината може да се третира со антиоксиданс.Се користи за топење благородни метали како што се златото и среброто.Одлична термичка шок на корозија, електрична спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост.Висока чистота, висока густина, висока механичка сила, силна стабилност.Добра отпорност на абење, силна подмачкување перформанси и долг животен век.Се користи за топење благородни метали како што се златото и среброто.Одлична термичка шок на корозија, електрична спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост.Добра отпорност на абење, силна подмачкување перформанси и долг животен век.Висока чистота, висока густина, висока механичка сила, силна стабилност.Површината може да се третира со антиоксиданс.

Кон својствата

Condition:
100% Brand new
Material:
Silicon carbide graphite
Weight:
351g
Package list:
1 * Silicon Carbide Graphite Crucible :

Најдобри предлози во категоријата

DADAKEWIN 150ml Кварц Crucible со Капак Високо Транспарентен Висока Температура Отпор Лабораторија за Хемија Опрема (Боја : Јасно,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DADAKEWIN 150ml Кварц Crucible со Капак Високо Транспарентен Висока Температура Отпор Лабораторија за Хемија Опрема (Боја : Јасно,

Мазна и многу транспарентно го завршува внатре и надвор без физички дефекти.Тоа има одлична хемиски и т�

DEN 1778.40
Алатка Дел 5KW/5000W ZVS Индукција Грејач Индукција Греење PCB Одбор Греење Машина Стопен Метал + Серпентина+Пумпа+ Crucible+Напојување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Алатка Дел 5KW/5000W ZVS Индукција Грејач Индукција Греење PCB Одбор Греење Машина Стопен Метал + Серпентина+Пумпа+ Crucible+Напојување

Боја : со 70ml crucible.Моќност : 5000 W.Опис : Овој производ е DC48 V напојување, максимална струја 100 A моќ 5000 W мала мо

DEN 2920.56
Графит Crucible, Три Стилови за Избор Експеримент Анализа Обезбедува Разумна Структура за Геологијата за Научни Истражувања(Дијаметар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Графит Crucible, Три Стилови за Избор Експеримент Анализа Обезбедува Разумна Структура за Геологијата за Научни Истражувања(Дијаметар

Висок квалитет и одлична изработка, добра алатка за експеримент.Достапен во три стилови за избор.Се кор�

DEN 1084.80
Crucible, 65mm Лабораторија Глина Керамички Цевки Висока Температура Отпор со Лабораториски Tripod за Деца Почетници за Lboratory
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Crucible, 65mm Лабораторија Глина Керамички Цевки Висока Температура Отпор со Лабораториски Tripod за Деца Почетници за Lboratory

Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.Најчесто се работи со лаборатори�

DEN 1706.40
Експеримент Анализа на потребните Материјали, Графит Crucible Голема Изработка Може да и се Промешува Метал Течност за Научни Истражувања
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Експеримент Анализа на потребните Материјали, Графит Crucible Голема Изработка Може да и се Промешува Метал Течност за Научни Истражувања

Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.Висок квалитет и одлична израбо�

DEN 1646.40
Crucible Носителот, Crucible Стојат, Интересни Добра Издржливост, Отпорност на Триење Лесно е Погоден за Млади Луѓе Погоден Семејството
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Crucible Носителот, Crucible Стојат, Интересни Добра Издржливост, Отпорност на Триење Лесно е Погоден за Млади Луѓе Погоден Семејството

Корисен и лесен алатка за лабораториска или образовни употреба.Обезбеди безбедност и намали на горење.�

DEN 1058.40
Графит Crucible, Експериментални Алатки кои Може да и се Промешува Метал Течност за Геологијата за Научни Истражувања(52 во Дијаметар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Графит Crucible, Експериментални Алатки кои Може да и се Промешува Метал Течност за Геологијата за Научни Истражувања(52 во Дијаметар

Достапен во три стилови за избор.Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геол

DEN 462.96
ХУМБОЛТ H-4922C.500 Никел Crucible Маска, 500ml
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ХУМБОЛТ H-4922C.500 Никел Crucible Маска, 500ml

Изградена од чиста тешка состојба никел.Погоден за спојувања.Високо отпорна да се разредува alkalies.Никел

DEN 2194.56
ХУМБОЛТ H-4922.250 Никел Crucible, 250 ml
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ХУМБОЛТ H-4922.250 Никел Crucible, 250 ml

Изградена од чиста тешка состојба никел.Погоден за спојувања.Високо отпорна да се разредува alkalies.Никел

DEN 2254.08
COORSTEK, INC. 60170 CoorsTek Bitumen Crucibles 28ML 12 Случај
  • Обновено
Ценетост на стоката:

COORSTEK, INC. 60170 CoorsTek Bitumen Crucibles 28ML 12 Случај

Оваа Coors Tek порцелански bitumen crucible е дизајниран со перфорирани дното има капацитет од 28m L.Стаклен од внатр�

DEN 959.28