• Обновено
5~300ml големина факултативна 1pcs јасно топење силициум кварц crucibles со капак (200ml)

5~300ml големина факултативна 1pcs јасно топење силициум кварц crucibles со капак (200ml)

Buyers rating:
DEN 4320.00

Залиха

Чистота : 99.99%.работна температура : 1100 степен.Спецификација : Големина : 200ml Чистота : 99.99%работна температура : 1100 степен На пратката ќе бидат подредени во 1-3 работни дена( не вклучувајќи прилагодено производ), и трае околу друг 3-9 работни дена за да стигне до вас.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

ХУМБОЛТ H-4922C.500 Никел Crucible Маска, 500ml
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ХУМБОЛТ H-4922C.500 Никел Crucible Маска, 500ml

Изградена од чиста тешка состојба никел.Погоден за спојувања.Високо отпорна да се разредува alkalies.Никел

DEN 2194.56
Алатка Дел 5KW/5000W ZVS Индукција Грејач Индукција Греење PCB Одбор Греење Машина Стопен Метал + Серпентина+Пумпа+ Crucible+Напојување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Алатка Дел 5KW/5000W ZVS Индукција Грејач Индукција Греење PCB Одбор Греење Машина Стопен Метал + Серпентина+Пумпа+ Crucible+Напојување

Боја : со 70ml crucible.Моќност : 5000 W.Опис : Овој производ е DC48 V напојување, максимална струја 100 A моќ 5000 W мала мо

DEN 2920.56
DADAKEWIN 150ml Кварц Crucible со Капак Високо Транспарентен Висока Температура Отпор Лабораторија за Хемија Опрема (Боја : Јасно,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DADAKEWIN 150ml Кварц Crucible со Капак Високо Транспарентен Висока Температура Отпор Лабораторија за Хемија Опрема (Боја : Јасно,

Мазна и многу транспарентно го завршува внатре и надвор без физички дефекти.Тоа има одлична хемиски и т�

DEN 1778.40
Графит Crucible, Три Стилови за Избор Експеримент Анализа Обезбедува Разумна Структура за Геологијата за Научни Истражувања(Дијаметар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Графит Crucible, Три Стилови за Избор Експеримент Анализа Обезбедува Разумна Структура за Геологијата за Научни Истражувања(Дијаметар

Висок квалитет и одлична изработка, добра алатка за експеримент.Достапен во три стилови за избор.Се кор�

DEN 1084.80
Crucible, 65mm Лабораторија Глина Керамички Цевки Висока Температура Отпор со Лабораториски Tripod за Деца Почетници за Lboratory
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Crucible, 65mm Лабораторија Глина Керамички Цевки Висока Температура Отпор со Лабораториски Tripod за Деца Почетници за Lboratory

Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.Најчесто се работи со лаборатори�

DEN 1706.40
Графит Crucible, Експериментални Алатки кои Може да и се Промешува Метал Течност за Геологијата за Научни Истражувања(52 во Дијаметар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Графит Crucible, Експериментални Алатки кои Може да и се Промешува Метал Течност за Геологијата за Научни Истражувања(52 во Дијаметар

Достапен во три стилови за избор.Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геол

DEN 462.96
ХУМБОЛТ H-4922.250 Никел Crucible, 250 ml
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ХУМБОЛТ H-4922.250 Никел Crucible, 250 ml

Изградена од чиста тешка состојба никел.Погоден за спојувања.Високо отпорна да се разредува alkalies.Никел

DEN 2254.08
COORSTEK, INC. 60170 CoorsTek Bitumen Crucibles 28ML 12 Случај
  • Обновено
Ценетост на стоката:

COORSTEK, INC. 60170 CoorsTek Bitumen Crucibles 28ML 12 Случај

Оваа Coors Tek порцелански bitumen crucible е дизајниран со перфорирани дното има капацитет од 28m L.Стаклен од внатр�

DEN 959.28
Експеримент Анализа на потребните Материјали, Графит Crucible Голема Изработка Може да и се Промешува Метал Течност за Научни Истражувања
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Експеримент Анализа на потребните Материјали, Графит Crucible Голема Изработка Може да и се Промешува Метал Течност за Научни Истражувања

Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.Висок квалитет и одлична израбо�

DEN 1646.40
Crucible Носителот, Crucible Стојат, Интересни Добра Издржливост, Отпорност на Триење Лесно е Погоден за Млади Луѓе Погоден Семејството
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Crucible Носителот, Crucible Стојат, Интересни Добра Издржливост, Отпорност на Триење Лесно е Погоден за Млади Луѓе Погоден Семејството

Корисен и лесен алатка за лабораториска или образовни употреба.Обезбеди безбедност и намали на горење.�

DEN 1058.40