• Обновено
По завршувањето Подлошки - #8 - (.530 Кол.) - Countersunk Круг на Врвот - Најлон - за Kydex Holster Одлуки - САД Дизајн - (од страна на HolsterSmith) - (Боја Колекција) - (50 Парчиња)

По завршувањето Подлошки - 8 - (.530 Кол.) - Countersunk Круг на Врвот - Најлон - за Kydex Holster Одлуки - САД Дизајн - (од страна

Buyers rating:
DEN 239.28

Залиха

По завршувањето Миење Стил : Тркалезна Врвот (#8) (одговара на повеќето 8-32 завртки).Големина на : (Надворешниот .530 во.)(Внатрешно .375 во.)(Дупка .215 во.).Материјал : (Најлон).Боја : (Црно).Количина : 50 Пакет.Овие се #8 countersunk круг врвот завршувањето подлошки, кои се дизајнирани да работат со заострените завртки најчесто се користи во DIY Kydex пиштол holster и нож обвивка на одлуки, како на пример рамен глави, овална глава, итн.Овие завршувањето подлошки се исто така се користи во сите видови на градежни апликации, како што се изработка на мебел, ентериер, автомобилската измени, и повеќе.Тие работи да се подобрат и да се обезбеди завртка апликации, а исто така се запре груба работ на завртка глави од грабање облека, кожа и други триењето предизвикуваат површини.Имаме развиена овие миење бои прецизно одговара Kydex, Holstex, Boltaron, и ABS пластика материјали.Оваа верзија на нашата најлон завршувањето подлошки карактеристики заокружен-топ дизајн, создавање на алтернатива на нашите станот-топ модели за максимална уметнички апликација.За алтернативна завршувањето миење дизајни, и за дополнителни монтажа хардвер опции, видете "/storefront/ckkindustries" за целосен опсег на професионална одделение holster обвивка и изработка на решенија.Specifications Size = #8 (одговара на повеќето 8-32 завртки)Дијаметар = (Надворешниот .530 во.)Дијаметар = (Внатрешно .375 во.)Дупка = .215 во.Материјал = Nylon Color = Одберете Над Style = Круг Врвот(1) Пакет = (50) По Завршувањето Подлошки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

8 Countersunk Завршувањето Подлошки/Челик/Црна Цинк/Надворешниот Дијаметар: 17/32 / Дебелина: 7/64 (Картон: 10,000 компјутери)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

8 Countersunk Завршувањето Подлошки/Челик/Црна Цинк/Надворешниот Дијаметар: 17/32 / Дебелина: 7/64 (Картон: 10,000 компјутери)

Countersunk Завршувањето.Подлошки.За користење со 82° Countersunk Завртки.Челик Црна Цинк.Countersunk Завршувањето Подл�

DEN 17231.76