• Обновено
Zesteez Премиум Домати Буци Chutney, 9 оз Секој, 3 Count

Zesteez Премиум Домати Буци Chutney, 9 оз Секој, 3 Count

Buyers rating:
DEN 981.60

Залиха

Zesteez Домати Буци Chutney е пикантен нов преземе во врска со традиционалните домат-базирани chutney, исполнет со бел пипер, црвен кромид, ѓумбир, и само на точниот износ на зачини.БЕСПЛАТНИ рецепт вклучени.Нашиот Домат Буци Chutney е спакуван во прецизно направена стаклена тегла, обезбедување на freshest вкусови за ваша употреба.Вистински парчиња од домат се создаде задоволување текстура и deliciously буци конзистентност.Уживајте во познатите домати вкус, но со нов, пикантен залак!.Zesteez chutneys донесе единствен вкус во вашиот дом, инспирирани од традициите на Јужна Индиската кујна.Zesteez' иновативни преземе комплекс на Индискиот зачин профил го прави нашето chutneys лесно да се вклучат во вашиот секојдневен готвење.На Домат Буци Chutney е вегетаријанци, глутен-бесплатно, и низок натриум, па повеќето секој може да уживаат во овој вкусен прилог на нивните кулинарски репертоар!.Домати Буци Chutney е исклучително разновиден; користите за да вашиот вкус месо и зеленчук, се облекуваат вашиот сендвичи, tacos, или салати, или едноставно да се користи како едноставна натопи или фудбалскиот алтернатива.Можностите се бескрајни; однесуваат на нашата веб-страница за повеќе креативни рецепти и идеи да кисна Zesteez во лесен-за-подготовка на оброк и ужинка!.ГЛУТЕН СЛОБОДНИ, ХОЛЕСТЕРОЛ СЛОБОДНИ, ВЕГЕТАРИЈАНЦИ, НИЗОК НАТРИУМ : Zesteez' заложба за одржување на нашите производи се здрави и едноставен вклучуваат користење на локално извори на состојки, и што нашите chutneys во мали серии во Калифорнија.Без вештачки бои и конзерванси се користи; бидете сигурни да го задржи chutneys ладилник по отворањето.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Luv на Копачка Зачинети Манго Chutney 9oz
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Luv на Копачка Зачинети Манго Chutney 9oz

Вегетаријанци.Одлично со Сирење и Крекери.Совршен за Сендвичи, Хамбургери, и Чаши.Земјата string : Канада.Е�

DEN 479.76