• Обновено
Екстра-Тенки Покривот Прав од Pantelleria, Sachet, 100g / 3.52 оз

Екстра-Тенки Покривот Прав од Pantelleria, Sachet, 100g / 3.52 оз

Buyers rating:
DEN 2268.00

Залиха

Парична казна Pantelleria покривот прав : тоа е одличен природен вкус зголемување.Голем калибар capers се desalted, делумно сонце-сушени & делумно сушен во dehydrator, помеша и sieved. ????Потекло : Scauri, Isle на Pantelleria ???? (Италија).Пластични sachet : 100g / 3.52 оз.Pantelleria-базирани фарма "Ла Nicchia" работи од 1949 година и е специјализирана во одгледувањето на capers.Екстра-тенки покривот во прав.Како Pantelleria традиција диктира, на покривот е клуч за јадење маси на Сицилијанската островот Pantelleria во различни форми.На Ла Nicchia-историски покривот фарма оперативни за повеќе од 70 години-земјоделците се соберат и процесот мирисна голем калибар capers, кои се desalted, делумно сонце-сушени, а делумно се сушат по пат на dehydrator.Преработените capers се на крајот помеша и sieved.Глоба ароматични во прав се добива да се користи како арома подобрувач во широк спектар на подготовки, и топло и ладно, како што се риба јадења, скара, салати, супи, и рижото.Во пластична sachet (нето тежина : 100g / 3.52 мл).Состојки : 100% сушени capers (сол).Ла Nicchia е традиционален мала фарма се наоѓа на Сицилијанската островот Pantelleria.Основана во 1949 година, тој е специјализиран главно во одгледување на покривот грмушки.Експериментирање на островот е исконски произведе е клучна во Ла Nicchia за обработка на објекти, каде што страста и мудрост за да влезе во игра за да дознаете нови начини на reinterpreting оние земјоделски производи кои не направиле ова на еден-на-еден вид на островот светот-познати.Pantelleria е произведуваат се обработени како едноставно како е можно, со почитување на својата уникатност.На artisanal производство од Ла Nicchia опфаќа сушени, прав, или конзервирани capers (во солената, киселата или во масло), во прилог на покривот лисја и плодови, оригано, savoury се шири, и деликатеси подготвени со локалните Zibibbo грозје.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Galil Capers 20 Мл. Пакет Од 6.
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Galil Capers 20 Мл. Пакет Од 6.

Производ На Турција.Пакет Од 6 Capers.Фрижидер И По Отворањето.Порција Големина 30g, Порции На Сад Приближно 1

DEN 1002.00