• Обновено
Автомобил Вратата Butyl Лента, Намалување на Шумот Butyl Лента на Вратата Водоотпорен Мембрана за Шофершајбната

Автомобил Вратата Butyl Лента, Намалување на Шумот Butyl Лента на Вратата Водоотпорен Мембрана за Шофершајбната

Buyers rating:
DEN 612.00

Залиха

【Слободни намали】4m/4.37 yd должина, доволно долго за ре‑запечатување за 2 или 4 светлата собранија,лесно да се сечат за да одговараат на вашите потреби. 【Leakproof и намалување на шумот】да Може ефективно да го задржи надвор ветрот, да се спречи истекување вода и намалување на бучава надвор од автомобилот. 【Широка примена】Погоден за шофершајбната, вратата водоотпорен мембрана, декоративни делови, автомобил светла, шок апсорпција на патнички автомобил телото и рамка, како и запечатување на телото поврзување празнини и прирабница и плочи. 【Гума пломби】Гума пломби е еден вид на не‑сушење, не‑стврднување синтетички каучук butyl гума пломби, таа ќе се задржи постојана и водоотпорен. 【Лесен за употреба】Лесен за употреба, едноставно, ослободување на пломби од хартија и притиснете доволно околу стиснете заварување.Функција : 1. Погоден за шофершајбната, вратата водоотпорен мембрана, декоративни делови, автомобил светла, шок апсорпција на патнички автомобил телото и рамка, како и запечатување на телото поврзување празнини и прирабница и плочи.2. 4m/4.37 yd должина, доволно долго за ре‑запечатување за 2 или 4 светлата собранија,лесно да се сечат за да одговараат на вашите потреби.3. Да може ефективно да го задржи надвор ветрот, да се спречи истекување вода и намалување на бучава надвор од автомобилот.4. Лесен за употреба, едноставно, ослободување на пломби од хартија и притиснете доволно околу стиснете заварување.5. Гума пломби е еден вид на не‑сушење, не‑стврднување синтетички каучук butyl гума пломби, таа ќе се задржи постојана и водоотпорен.Како да го Користите : Размонтираат автомобил светлина собранието, отсечени соодветна должина со ножици, и заврши на пломби околу стиснете заварување на автомобил light Specification : Предмет Тип : Butyl Печат Tape Material : Butyl Rubber Colour : Black Length : Прибл. 4m/4.37 yd Fitment : Универзална за car Installation Локација : рамка на Врата, предните и задните светла.Пакет Листа : 1 x Butyl Печат Tape2 x Изолација Памук.

Кон својствата

Item Type:
Butyl Seal Tape
Material:
Butyl Rubber
Colour:
Black
Length:
Approx. 4m/4.37yd
Fitment:
Universal for car
Installation Location:
Door frame, front and rear lights.
Package List:
1 x Butyl Seal Tape :
2 x Insulation Cotton :

Најдобри предлози во категоријата

uxcell Butyl Гума Алуминиумска Фолија Лента 2 Ширина 16ft Должина 1.2 мм Дебел Силна Само-Лепило Поправка на Лента за на Покрив Пукнатина
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell Butyl Гума Алуминиумска Фолија Лента 2 Ширина 16ft Должина 1.2 мм Дебел Силна Само-Лепило Поправка на Лента за на Покрив Пукнатина

Butyl Гума Пломби Лента 2инчен (ширина) од 16нозе (должина) со надградена алуминиумска фолија маска, 1.2 mm дебе

DEN 479.76
Супер Професионални Водоотпорен Лента Butyl Гума фолија Лента, Непобедлива Flex Печат Лента Водоотпорен & Dustproof & Висока Температура
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Супер Професионални Водоотпорен Лента Butyl Гума фолија Лента, Непобедлива Flex Печат Лента Водоотпорен & Dustproof & Висока Температура

СЕКОГАШ СЕ ПРИМЕНУВААТ ПОШИРОКАТА ДО ПРОТЕКУВАЊЕ МЕСТА И ДА ГО ПОКРИЕ ИСТЕКУВАЊЕ ОД ИЗВОРОТ. Пакет во е�

DEN 393.12
Flex Флексибилни Butyl Сите Временски Печ и Штит Поправка на Лента,за Покривот,RV Поправка, Прозорец, Брод Запечатување, Стакло и
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Flex Флексибилни Butyl Сите Временски Печ и Штит Поправка на Лента,за Покривот,RV Поправка, Прозорец, Брод Запечатување, Стакло и

★Сите временски услови, флексибилни butyl печ и штит поправка на лента ★Ниска температура апликација ★С�

DEN 2001.60
Barcley Супер Водоотпорен Лента, Отворено Течење Поправка Влакна Поправи Butyl Лента, Постојано Течење Доказ Сите Временски Печ,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Barcley Супер Водоотпорен Лента, Отворено Течење Поправка Влакна Поправи Butyl Лента, Постојано Течење Доказ Сите Временски Печ,

【100 ПАТИ ПОСИЛНО ОД селотејп】 : Влакна Fix е решение за сите ваши паузи, солзи и пукнатини 100 пати посилно �

DEN 274.80