• Обновено
Вртење Алатка Ракав, Morse Коси Вежба Струг Алатка Носителот Вежба Ракав Morse Тип за Заострените месо тело Вежби за Струг Мелничката за Заострените месо тело Секачи(D40-M

Вртење Алатка Ракав, Morse Коси Вежба Струг Алатка Носителот Вежба Ракав Morse Тип за Заострените месо тело Вежби за Струг Мелничката

Buyers rating:
DEN 460.80

Залиха

Апликации : Коси месо тело вежби, коси месо тело секачи, итн.Висок квалитет 40 Cr материјал, висока цврстина, висока јачина, не е лесно да се скрши.D40 се однесува на SBHA25-40 и SBHA32-40. Може да го подобри ригидност на алатка и да се продолжи животот на ножот.Удобен стегање, автоматско центрирање, на висина на центар е повеќе точни центар.Функција : 1. Може да го подобри ригидност на алатка и да се продолжи животот на ножот.2. Удобен стегање, автоматско центрирање, на висина на центар е повеќе точни центар.3. Апликации : Коси месо тело вежби, коси месо тело секачи, итн.4. D40 се однесува на SBHA25-40 и SBHA32-40.5. Висок квалитет 40 Cr материјал, висока цврстина, висока јачина, не е лесно да се скрши.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : ЦПУ Струг Алатка Носителот Bushing Material : Високо Квалитетен Челик 40 Cr D40 Применлива Алатка Носителот : SBHA25-40 SBHA32-40 Изборен Модел : D40-MT1, D40-MT2, 40-MT3, D40-MT4 Handle Дијаметар (Надворешниот Дупка со Дијаметар) : Прибл. 40mm / во 1.6.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Алатка Носителот Черупка.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
CNC Lathe Tool Holder Bushing
Material:
High Quality Steel 40Cr
D40 Applicable Tool Holder:
SBHA25-40 SBHA32-40
Optional Model:
D40-MT1, D40-MT2, 40-MT3, D40-MT4
Handle Diameter (Outer Hole Diameter):
Approx. 40mm / 1.6in
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Tool Holder Bushing :

Најдобри предлози во категоријата

Американската Карбид Алатка Карбид-Падна Алатка Малку за Доведе Агол на Вртење, Левата Рака, 883 Одделение, 0.4375 Плоштад месо тело,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Американската Карбид Алатка Карбид-Падна Алатка Малку за Доведе Агол на Вртење, Левата Рака, 883 Одделение, 0.4375 Плоштад месо тело,

Компанијата, основана во 1953 година, е со седиште во Кантонот, ОХ.Гребло агли се на степен на склоност на л

DEN 127.44
ССФ-АЛАТКИ, ДО&Долу ААА Намали 8x35mm Две Флејта Спирала Карбид Мелница Алатка Секачи CNC Рутер Компресија Дрво Крајот Мелница Дрво
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ССФ-АЛАТКИ, ДО&Долу ААА Намали 8x35mm Две Флејта Спирала Карбид Мелница Алатка Секачи CNC Рутер Компресија Дрво Крајот Мелница Дрво

Материјал : Карбид.Вкупна Должина : 70mm.Во текот Должина (OVL) : 70mm.Сечење Должина (CEL) : 35mm.Цена за 1pc 8мм*35 мм СЕ

DEN 684.00