• Обновено
TANGIST Затворен Терапија Замав Сензорни Замав за Деца има Смирувачки Ефект на Децата со Сетилните Потреби Притискам Замав Одлична за Аутизам, АДХД и Сензорни Обработ

TANGIST Затворен Терапија Замав Сензорни Замав за Деца има Смирувачки Ефект на Децата со Сетилните Потреби Притискам Замав Одлична

Buyers rating:
DEN 991.20

Залиха

Високо-квалитетни материјали : сетилните замав е направен од комфорни и издржливи материјали.Во силна и безбедна затворен замав можат да доведат до 200kg, што ќе ви овозможи да се користи безбедно.Смирувачки ефект : Внатрешна и надворешна hammocks се специјално дизајнирани за деца со СПД, Aspergers, АДХД и аутизам.Компресија на кожурец hammock му помага на вашето дете да се чувствуваат сигурни, како се прегрна или мистерија.Опуштено начин : hammock и чаир се создаде совршен одмор простор и мирна атмосфера, дозволувајќи им на децата да читаат, играат, да слушате музика, да мечтаење, да се релаксираат, гнездо во кожурец или тивко се стимулира нивната имагинација .Тоа им помага да се промовира координацијата, рамнотежата и да се зајакнат мускулите.Лесен за употреба и инсталирање : Во прилог на виси замав стол, секој пакет исто така вклучува поврзување на јаже, daisy синџир и безбедност тока.На daisy синџир може лесно да се прилагоди на висината.И ќе можете брзо да го инсталирате,.Големина на : не Постојат две големини на 100x280cm/39x110in и 150x280cm/59x110in, различни бои за да го изберете, и тоа е машина перат, па лесно може да се справи со дамки.На hammock замав обезбедува безбедно место за децата со посебни потреби.Двете затворен и отворен use Feature : -Помош на лица со посебни потреби (аутизам, АДХД, СПД, Asperger е болест, сензорна интеграција)-ви Помогне да се опуштите телото и умот, промовирање на физички координација и зајакнување на мускулите-Мека, свиленкаста и пријатно материјал-Безбедно и издржливи, до 200kg-Лесно да се откажам и да ја инсталирате-Обезбеди смирувачки ефект за деца и teenagers Specification : Материјал : Nylon Size : 100x280cm/39x110in, 150x280cm/59x110in Weight : 500g/600g Package се Вклучени : 1 * Внатрешна hammock1 * Daisy chain1 *Безбедност buckle1 *Поврзување ropenote : Поради прирачник големина мерења на локации, може да биде грешка на 1-3 CMDue на различни резолуции на набљудувачите, бојата може да имаш мала грешка,Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас,Ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.Ве молиме да бидат сигурни да се купи.

Кон својствата

Material:
Nylon
Size:
100x280cm/39x110in, 150x280cm/59x110in
Weight:
500g/600g
Package Included:
1 * Indoor hammock :
1 * Daisy chain :
1 *Safety buckle :
1 *Connecting rope :
Due to manual size measurement, there may be an error of 1-3CM :
Due to the different resolutions of the monitors, the color may have a little error, :
If you have any questions, please feel free to contact us, :
We will give you a satisfactory answer within 24 hours. :
Please rest assured to buy. :

Најдобри предлози во категоријата

SBCDY Пилатес е Фитнес Вежба Јога Блок Ева Солидна Боја Пена Фитнес висока Густина Заштита на Животната средина Јога Тули Додатоци
 • Обновено
Ценетост на стоката:

SBCDY Пилатес е Фитнес Вежба Јога Блок Ева Солидна Боја Пена Фитнес висока Густина Заштита на Животната средина Јога Тули Додатоци

Изработени од Екопријателски со висока густина ЕВА пена за долгорочната трајност.Цврст структура и мек

DEN 626.40
Gaiam Јога Блок + Јога Рака Комбо Сет
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Gaiam Јога Блок + Јога Рака Комбо Сет

ЈОГА БЛОК + РАКА КОМБО : го Прави за голем јога проп и додатоци starter pack и ви обезбедува со поддршка ќе треб�

DEN 359.76
KALIONE 1/2pcs Јога Блок, Мека Површина Висока Густина ЕВА Пена Јога Блокови Подобрување на Сила, Помош Рамнотежата, Флексибилноста,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

KALIONE 1/2pcs Јога Блок, Мека Површина Висока Густина ЕВА Пена Јога Блокови Подобрување на Сила, Помош Рамнотежата, Флексибилноста,

✅[Сида за почетници да се подобри движењето стандарди] Помогне почетници да се движат точно, да се спреч

DEN 525.60
OhhGo 1 Пар Издолжени Артритис Терапија Компресија Ракавици Палецот Врвка За Околу Рака Поддршка Ракавици Tendonitis Ревматоиден
 • Обновено
Ценетост на стоката:

OhhGo 1 Пар Издолжени Артритис Терапија Компресија Ракавици Палецот Врвка За Околу Рака Поддршка Ракавици Tendonitis Ревматоиден

Компресија сила и поддршка на ракавици може да се елиминира врвка за околу заеднички оток.Зајакнување н

DEN 2097.60
TANGIST Затворен Терапија Замав за Деца со Посебни Потреби (Хардвер Вклучени) за Деца со Аутизам, АДХД, Aspergers | Сензорни Замав
 • Обновено
Ценетост на стоката:

TANGIST Затворен Терапија Замав за Деца со Посебни Потреби (Хардвер Вклучени) за Деца со Аутизам, АДХД, Aspergers | Сензорни Замав

Еден Замав вашите Деца ќе го Сакам : Ова затворен терапија замав може да биде ново место за вашето дете д�

DEN 1582.80
Шамија Shawl Обвива за Жените Симпатична Дизајн Модел - Зима и Топло, Памук Scarfs Копчето Мека Секојдневен Пригушувач Шамија Лигавче
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Шамија Shawl Обвива за Жените Симпатична Дизајн Модел - Зима и Топло, Памук Scarfs Копчето Мека Секојдневен Пригушувач Шамија Лигавче

И бои се многу стилски и да си одат со сите зимски канапи, џемпери и капути.Ние гарантираме за стилот е ис

DEN 1176.00
Tantisy Жените Качулка Sweatshirt Зајакот Ушите Врвот Долг Ракав Симпатична Блуза Слатка Совршен Солидна Боја Мека Лабава Sweatshirt
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Tantisy Жените Качулка Sweatshirt Зајакот Ушите Врвот Долг Ракав Симпатична Блуза Слатка Совршен Солидна Боја Мека Лабава Sweatshirt

Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Повод : Пролет, Есен, Зима, Отворено, Дневно, Повремено, К�

DEN 494.88
SUIWO WLXP Core Рамнотежа Пена Јога Блок Тула ЕВА Јога Тули Вистински висока Густина Пена Плута Почетник 65 Степени (Боја : Сива)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

SUIWO WLXP Core Рамнотежа Пена Јога Блок Тула ЕВА Јога Тули Вистински висока Густина Пена Плута Почетник 65 Степени (Боја : Сива)

Јога блок има водлабочината на разбирање и продолжување на вашиот проширување, која е сестрано и стилск

DEN 240.00
Моден Блузи, за Жени V Деколте, Краток Ракав Секојдневен Т-Маица Пролет Лето Цветни Печати Лабава Блуза Плус Големина Tee Кошули
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Моден Блузи, за Жени V Деколте, Краток Ракав Секојдневен Т-Маица Пролет Лето Цветни Печати Лабава Блуза Плус Големина Tee Кошули

❥❥[Occassions]❧тмаица за жените секојдневен лето,совршен за на отворено,спорт,одмор,плажа,патување,забава,�

DEN 861.60
Умот на Читателот YOGCYL-WHT да се Зајакнат/Перница Ресторативна, Yin Проп, Медитација, Јога Перница, Памук, Машина Перат Маска,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Умот на Читателот YOGCYL-WHT да се Зајакнат/Перница Ресторативна, Yin Проп, Медитација, Јога Перница, Памук, Машина Перат Маска,

Поништуваат.Увезени.Јога за Поддршка Нашите јога се зајакнат, исполнет со светлина, но флексибилен kapok �

DEN 266.40
RDX Јога Блок во Собата, со Висока Густина Ева Пена,Не се Лизга Тули за Пилатес Флексибилност Тело Рамнотежа, Лесно Контрола Површината
 • Обновено
Ценетост на стоката:

RDX Јога Блок во Собата, со Висока Густина Ева Пена,Не се Лизга Тули за Пилатес Флексибилност Тело Рамнотежа, Лесно Контрола Површината

ВИСОКА ГУСТИНА ЕВА ПЕНА ИЗГРАДБА на јога блокови одржува сите видови на компресии, тешки товарот капаци

DEN 359.76