• Обновено
Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Учат Стол Студент Пишување Стол Прилагодливи Седиште Дома Backrest Седи Држење Корекција Стол (Боја : Сина, Големина : 72-93x50x65cm)

Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Учат Стол Студент Пишување Стол Прилагодливи Седиште Дома Backrest Седи Држење Корекција

Buyers rating:
DEN 1236.00

Залиха

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса, кога не седи, тоа лесно може да се пресели.Седи Држење Корекција Стол : Професионални дете ергономски стол може да се формира добар учење, држење на телото,тоа може да се прилагоди нагоре и да одговараат на седечка положба на децата на различни височини.'Рбетот Заштита : Погоден за децата latissimus dorsi и' рбетот, да го прилагодите backrest на соодветен агол на навалување според аголот на назад, да се намали притисокот на 'рбетот, и да се заштити бебето е' рбетот.Разни Употреба : Погоден за повеќето семејство децата учење на компјутер столчиња, клупи и столчиња, спални соби, дневни соби, училници, игри соби, итн.Обезбедување Удобно Поддршка : Кои не само што се чувствува удобно, но, исто така, повеќе стабилен и сигурен, но седи повеќе цврсто да се научат на леснотија.Дополнителна поддршка со фиксна подложка за нозе е, исто така, плус при користење на стол обезбедување оптимизирана удобност за мало дете.Ергономија За : Е совршено дизајниран за одгледување на детето, помага да се имаат вистинската положба на телото за кој смета дека е многу важно за одгледување на дете додека седи,стол обезбедување оптимизирана удобност за мало дете.Спецификации : Димензии : 72-93x50x65cm Material : metal Package Вклучува : 1x Дете Учење Chair Note : 1. Поради прикаже разликите, мало боја разлики може да се случи.2. Поради фактори како што мерење алатки и методи, не може да биде мала грешки во производ димензии.3. На декор елементи не се вклучени во пакет.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : Човечки-ориентирана ергономски изградба обезбедување удобно седи искуство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Учат Стол Пишување Стол Основно Училиште Студентски Стол Седиште Backrest Може да Се
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Учат Стол Пишување Стол Основно Училиште Студентски Стол Седиште Backrest Може да Се

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса,

DEN 831.84
Ергономски Деца Биро, Стол Учењето на Децата Корекција Седи Држење Пишување Стол Основно Училиште Студентите Може да се Укине и да
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Ергономски Деца Биро, Стол Учењето на Децата Корекција Седи Држење Пишување Стол Основно Училиште Студентите Може да се Укине и да

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса,

DEN 1656.00
Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол Мултифункционален Учењето на Децата Стол Двојно-Назад Стол Основно Училиште за Деца Стол Корекција
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол Мултифункционален Учењето на Децата Стол Двојно-Назад Стол Основно Училиште за Деца Стол Корекција

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса,

DEN 2265.60
JCTTZ Деца Студија Чаир, Учениците од Основно образование Правилна Седечка Поза Backrest Стол Home Office Пишување Стол Лифт Стол
  • Обновено
Ценетост на стоката:

JCTTZ Деца Студија Чаир, Учениците од Основно образование Правилна Седечка Поза Backrest Стол Home Office Пишување Стол Лифт Стол

3 D Декомпресија Инженеринг Стол : Тридимензионални прилагоди,децата биро, стол удобен и висока еластичн

DEN 369.60
Ергономски Деца Биро, Стол Учењето на Децата Стол Правилна Седечка Поза Седиште Прилагодливи Кревање Backrest Основно Училиште Студентски
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Ергономски Деца Биро, Стол Учењето на Децата Стол Правилна Седечка Поза Седиште Прилагодливи Кревање Backrest Основно Училиште Студентски

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса,

DEN 1912.80
Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Стол Студентот Студиска Назад на Столот Може да се Укине Компјутер Стол Основното Училиште
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол на Децата Стол Студентот Студиска Назад на Столот Може да се Укине Компјутер Стол Основното Училиште

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса,

DEN 2927.52
Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол Мултифункционален Учењето на Децата Стол Двојно-Назад Стол Основно Училиште за Деца Стол Корекција
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Teerwere Ергономски Деца Биро, Стол Мултифункционален Учењето на Децата Стол Двојно-Назад Стол Основно Училиште за Деца Стол Корекција

На рициново ќе престане да се движи, така што детето може да се концентрира на активностите на една маса,

DEN 1291.20
YXYH Децата Учат Стол Спречување на Myopia Спречи Hunchback Корективни Седи Држење Компјутер за Статистика Табела Училиште (Боја
  • Обновено
Ценетост на стоката:

YXYH Децата Учат Стол Спречување на Myopia Спречи Hunchback Корективни Седи Држење Компјутер за Статистика Табела Училиште (Боја

Ефикасно точно на детето седи држење на телото и да се спречи hunchback и кратковидост.Ергономски дизајн, во

DEN 1672.80