• Обновено
Wardani, Tortoiseshell рачно изработени barrette, Поддршка Лента (Црна)

Wardani, Tortoiseshell рачно изработени barrette, Поддршка Лента (Црна)

Buyers rating:
DEN 839.76

Залиха

Рачно изработени во Франција од Целулоза ацетат.Не Машина направени.Одлична за сите типови коса.Најдоброто од Франција.Удобно, сите-ден чекање.Франција произведува 2 вида на tortoiseshell додатоци, Машински изработени и рачно изработени WARDANI француски линија е рачно изработени од Ацетат Celluloid и тоа е високо-крај вид.Ацетат celluloid доаѓа во квадратни листови (истиот концепт како кожа) тие се намали и да се криви со рака користејќи умира и некаде топлина.Францускиот машина-направени tortoiseshell во основа тоа е добро квалитетни пластични подобро потоа Кина еден.Некаде се насликани со рака и продавачот се однесуваат на тоа како рачно изработени но всушност тоа не е.Повеќето од другите продавници се продаваат инјектира машина направени во Франција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Вратоврска Боја Огромна Вилица Клип Пластични 4.75 Долго Barrette Голема Огромна Коса Клип Ноктот Менгеме Боја на Косата Клипови
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Вратоврска Боја Огромна Вилица Клип Пластични 4.75 Долго Barrette Голема Огромна Коса Клип Ноктот Менгеме Боја на Косата Клипови

КРЕИРАЈТЕ го ВАШИОТ ФРИЗУРИ со нашите модни додатоци за коса.Уникатен дизајн и лесен.Удобно за секојдне

DEN 563.52
Француски Amie Бесконечност Циклус 3 Оникс Сребро Сива Силна Celluloid Ацетат рачно изработени Автоматско Губење на Клипот Barrette
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Француски Amie Бесконечност Циклус 3 Оникс Сребро Сива Силна Celluloid Ацетат рачно изработени Автоматско Губење на Клипот Barrette

Францускиот бесконечност јамка автоматско barrette за жените е акцентирани со солидна здрав сребро метале�

DEN 430.80
Pudwy Гроздобер Жените Флорални Шноли Булчински Жените Кристал Цвет Шупливи Кристал Barrettes Косата Клипови За Девојки Headdress
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Pudwy Гроздобер Жените Флорални Шноли Булчински Жените Кристал Цвет Шупливи Кристал Barrettes Косата Клипови За Девојки Headdress

Предмет Тип : Headwear.Пол : Жените.Стил : Мода.Шаблон Тип : Флорални.Тип : Шноли.Предмет Тип : Headwear Gender : Women Style :

DEN 1240.80
Сребро Месечината Barrette Полумесечина Преглед Форма Метал Коса Клип Месечината Фаза Боја на Косата Клипови за Жени
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сребро Месечината Barrette Полумесечина Преглед Форма Метал Коса Клип Месечината Фаза Боја на Косата Клипови за Жени

КРЕИРАЈТЕ го ВАШИОТ ФРИЗУРИ со нашите модни додатоци за коса.Уникатен дизајн и лесен.Удобно за секојдне

DEN 503.28
Женска Barrettes 5 Бои Двојно Цвеќиња Bowknot Hairpin Косата Клипови за Жени, Девојки Домот Лента Бисер Hairwear Свадба Коса Додатоци
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Женска Barrettes 5 Бои Двојно Цвеќиња Bowknot Hairpin Косата Клипови за Жени, Девојки Домот Лента Бисер Hairwear Свадба Коса Додатоци

Предмет Тип : Hairwear.Парична казна или Мода : Мода.is_customized : Нема.Материјал : Кристал.Метали Тип : Цинк Легура

DEN 388.80
Pudwy Дијамант Кристал Коса Клип Игли за Жените Гем Barrettes Коса Клипови се Држиме Девојки Шарм Коса Додатоци Накит 1.Жолта
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Pudwy Дијамант Кристал Коса Клип Игли за Жените Гем Barrettes Коса Клипови се Држиме Девојки Шарм Коса Додатоци Накит 1.Жолта

Предмет Тип : Headwear.Пол : Жените.Оддел Име : Возрасни.Стил : Мода.Тип : Barrettes.Предмет Тип : Headwear Gender : Women Department

DEN 2364.00