• Обновено
Ardo Вегетаријанска Брадавица Balm (Количина 2) и Ardo Анти-Рашири Марк Крим, Мајка Essentials, за Време на Бременоста и По Породувањето Пакет

Ardo Вегетаријанска Брадавица Balm (Количина 2) и Ardo Анти-Рашири Марк Крим, Мајка Essentials, за Време на Бременоста и По Породувањето

Buyers rating:
DEN 676.80

Залиха

СУРОВОСТ-СЛОБОДЕН направени без животински состојки и тестирање врз животни; нема мед, без восок; ослободени од синтетички конзерванси.БРЗО и не треба да се отстрани пред доењето.СИТЕ ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ : Ние sensitively одбраната бери восок, добиени од боровинка овошје лушпите на лак дрво и маслото од јојоба да ги смири болка во брадавиците и додаток на кожата природни масла кои се отстранети во текот на доењето, направени за мајките кои имаат чувствителност или нетрпеливост да волна.ПОМАГА за превенција И намалување на ПОЈАВАТА НА ПОСТОЈНИТЕ стрии : Сите природни супстанции во Анти-Водат олеснување на кожата тензија иако се грижат за истакна кожата и ја прави повеќе понудата, со што се овозможува на кожата да расте без премногу истегнување на subcutaneous ткиво.Докажано да помогне да се намали изглед, боја, текстура, и длабочина на стрии.НЕ-МРСНА И FRANGRANCE-СЛОБОДНО : Анти-Истегнување е лесен и апсорбира брзо без да остават мрсна филм.Мирис-бесплатен и слободен од синтетички конзерванси.Ardo Вегетаријанска Брадавица Balm (Количина 2) и Ardo Анти-Рашири Марк Крим се совршен пакет за употреба во текот на бременоста и по породувањето.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Johnson & Johnson Бебе Бар Сапун - 3 oz Бар, Pack of 4
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Johnson & Johnson Бебе Бар Сапун - 3 oz Бар, Pack of 4

3унца бар на бебето сапун бар е формафитинг и grippable со нежен мирис, нежни за бебето бања и нега на кожата.С

DEN 365.28