• Обновено
Geekstory BN-220 Двојна GPS Глонасс Модул за Навигација+GPS Пасивни Антена со Флеш TTL Ниво за Arduino Малина Пи Pixhawk F3 CC3D Betaflight F4 Контрола на Летање(Пакување од 2 ПАРЧИЊА)

Geekstory BN-220 Двојна GPS Глонасс Модул за Навигација+GPS Пасивни Антена со Флеш TTL Ниво за Arduino Малина Пи Pixhawk F3 CC3D

Buyers rating:
DEN 933.60

Залиха

Кога се користи на Малина Пи, тоа не е неопходно да се инсталира драјверот, но софтверот мора да биде инсталиран.На TX LED блиц значи gps модул излез нормално.На PPS LED блиц значи gps модул најдете вашето место.Податоци на Ниво : TTL или RS-232,Стандардно TTL ниво.Да се направи тоа се RS232 излез, треба да се користи еден TTL да RS232 конвертор-кабел.Ќе добиете 2 парчиња BN-220 GPS модул,секој модул со 3pcs кабел.Било каков проблем, ве молиме кликнете на "Geekstory"(може да се најде "се Продаваат од страна на Geekstory" под Buy Now button), во нова страница, кликнете на копчето "постави прашање" да ни e-mail.GNRMC,073114.00,A,2237.56240,N,11401.59614,E,1.329,21.11,020916,,,A,V*37. GNVTG,21.11,T,,M,1.329,N,2.462,K,A*1 B.GNGGA,073114.00,2237.56240,N,11401.59614,E,1,12,0.78,112.9,M,-2.5,M,,*54. GNGSA,А,3,19,05,02,06,17,12,09,13,,,,,1.48,0.78,1.26,1*01. GNGSA,A,3,69,83,84,70,68,82,,,,,,,1.48,0.78,1.26,2*0 E.GPGSV,4,1,13,02,46,340,36,05,52,254,37,06,42,041,41,09,22,053,40,0*6 E.GPGSV,4,2,13,12,32,282,35,13,13,185,33,17,36,131,37,19,57,119,44,0*66. GPGSV,4,3,13,20,03,237,,23,00,038,,25,09,311,19,42,51,128,32,0*60. GPGSV,4,4,13,50,46,123,33,0*50. GLGSV,2,1,08,68,25,027,39,69,78,011,36,70,40,213,43,74,00,259,,0*78. GLGSV,2,2,08,82,06,124,36,83,46,085,44,84,44,358,41,85,05,324,14,0*74. GNGLL,2237.56240,N,11401.59614,E,073114.00,A,A*7 C.BN-180 GPS Модул Големина : 18*18*6mm.BN-220 GPS Модул Големина : 22*20*6mm.BN-800 GPS Модул Големина : 35*35*6mm.BN-880 GPS Модул Големина : 28*28*10мм.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Долга Низа за Замена на Зајакнување на Магнетна База на Планината се Прошири Приемник Антена за Garmin GPS Алфа 100 200 Астро 220
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Долга Низа за Замена на Зајакнување на Магнетна База на Планината се Прошири Приемник Антена за Garmin GPS Алфа 100 200 Астро 220

Стекнат : 3d Bi;на Ветер : Omniнасочен;V S W Р : <1.5 ; Impendance : 50Ω;Тема : Магнетни База Монтажа;Антенски Приклуч�

DEN 647.76
Bingfu Водоотпорен Активна Антена GPS Навигација Лепило Планината SMA Машки GPS Антената со 15cm 6 инчен У FL IPX IPEX да SMA Женски
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Bingfu Водоотпорен Активна Антена GPS Навигација Лепило Планината SMA Машки GPS Антената со 15cm 6 инчен У FL IPX IPEX да SMA Женски

Фреквенција : GPS 1575.42 MHz ±3 MHz; LNA Стекнат : 28d B; Напојување DC Напон : 3 V да 5 V; Напојување DC Струја : 10m A Max; Тема :

DEN 263.76
Бладање - Автомобил Атарот Ајкула Перка Антена, Спречување на Статички Електрицитет, Автомобил Надворешноста Декорација, Авто Делови
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Бладање - Автомобил Атарот Ајкула Перка Антена, Спречување на Статички Електрицитет, Автомобил Надворешноста Декорација, Авто Делови

Модели на автомобили се : Работа со "ФОЛКСВАГЕН" Голф 6 7 20102018 Дизајн : Според аеродинамика,тоа може да се н

DEN 647.76
Автомобил Антенски Ајкула Перка Антена, Автомобил Покривот AM/FM Радио Сигнал База Покрие со селотејп за SUV Автомобил Камион Комбе,Повеќето
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Автомобил Антенски Ајкула Перка Антена, Автомобил Покривот AM/FM Радио Сигнал База Покрие со селотејп за SUV Автомобил Камион Комбе,Повеќето

Ако големината на вашата оригинална антена база е поголем од 3.со мало крива покрив.56 во Боја : Бело / Black /

DEN 308.40
DAUERHAFT GPS Антена, RG174 Автомобил GPS Антената што е Многу Погодно да се Користи за да се Подобри Прецизноста на Позиционирањето
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DAUERHAFT GPS Антена, RG174 Автомобил GPS Антената што е Многу Погодно да се Користи за да се Подобри Прецизноста на Позиционирањето

Опремени со 1,5 m RG174 кабел, тоа е многу лесен за употреба.Компактен и лесен, лесно е за носење и употреба.Ов

DEN 333.60
Автомобил Антенски Ајкула Перка Антена, Автомобил Покривот AM/FM Радио Сигнал База Покрие со селотејп, за SUV Автомобил Камион Комбе,Повеќето
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Автомобил Антенски Ајкула Перка Антена, Автомобил Покривот AM/FM Радио Сигнал База Покрие со селотејп, за SUV Автомобил Камион Комбе,Повеќето

со мало крива покрив.)Пакетот Вклучува : 1* Ајкула Перка Антена.56 во Боја : Бело / Black / Sliver / Сива(Со цел да се

DEN 308.40