• Обновено
biOrb Класичен Аквариум

biOrb Класичен Аквариум

Buyers rating:
DEN 1490.40

Залиха

Изградени Надвор од Акрил - 10 пати посилни од стакло, 50% полесен и 93% појасни.Точно 5 Фаза Филтрација - Биолошки, Механички, Хемиски, Вода за Стабилизација и Oxygenation.Низок Напон - Сите bi Orb аквариуми работат од Трансформатор 12 V.LED Осветлување - Опремени со долготрајни, низок напон Стандард LED Светло.Филтер Кертриџ - вистинска "една големина одговара на сите" филтер за bi Orb аквариуми.Ако сте во потрага по едноставен стартер аквариум тогаш bi Orb КЛАСИЧЕН 15 Аквариум е за вас.Може да биде нагоре и трчање во ниеден момент, сè што ви треба е во една кутија.Тоа навистина е случај само со додавање на вода и риба.Не мал значи нездрави?Не на сите, на bi Orb КЛАСИЧЕН 15 всушност има биолошка филтрација систем кој е поголем од било која друга слична големина на аквариум.Всушност, многу аквариуми два пати неговата големина, имаат помалку биолошка филтрација.За да одржувате вашиот bi Orb КЛАСИЧЕН 15 сите што треба да направите е едноставно филтерот кертриџ на секои шест недели и промена на една третина од водата на секои две недели.На bi Orb КЛАСИЧЕН 15 е осветлен аквариум опремени со Стандарден LED Светло.За вашиот мир на умот.Аквариум себе е направена од акрилик кој е десет пати посилен од стакло.Сите во сите, совршен стартер аквариум со сите перформанси што би очекувале од еден поголем постави.Вклучува : 4 Литри Акрилик Аквариум, bi Orb Трансформатор 12 V, bi Orb Воздушна Пумпа, Airstone, Керамички Медиуми (1 фунта), Филтер кертриџ, Вода и средство за смекнување на косата 5 ml, Корисни Бактерии течни 5 ml, а Стандардната LED светло единица. 5-чекор филтрација обезбедува јасна и здрава вода со биолошки, механички и хемиски филтрација, вода за стабилизација и oxygenation.Медиумите го опкружува филтер кертриџ на дното од аквариумот.Со текот на времето своите саќе структура е населена со добри бактерии кои ги држат вода чиста.Секој аквариум е дизајниран со храна дупка изграден во врвот.Нема потреба да се отвори капакот да се хранат вашите риби.Поставување на вашата креативност слободни додека декорирање на вашиот bi Orb со бескрајни комбинации на bi Orb аквариум скулптури, растенија, и décor.Декорација не се опфатени со аквариум.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

АТП Airstone Спи Gn 1in
  • Обновено
Ценетост на стоката:

АТП Airstone Спи Gn 1in

Airstone стандард.Лесен за употреба.Се зголемува површината агитација и вода oxygenation.Помага во ослободување

DEN 131.76
Saim Круг Betta Риба Резервоарот, Аквариум 2.5 Литри Десктоп Одгледување Резервоарот Кутија со Дренажа Дупка за Рептили Риба Гуштери
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Saim Круг Betta Риба Резервоарот, Аквариум 2.5 Литри Десктоп Одгледување Резервоарот Кутија со Дренажа Дупка за Рептили Риба Гуштери

2.5 литри цилиндар аквариум, тоа само треба мала меморија и може да биде ставен на маса.Во исто време, може

DEN 670.56
Lifegard Aquatics 24 Литри Ниско Железо Кристал Аквариум Комплет со Вграден во Задниот Филтер - Грејач, LED Светло и Алги подлога
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Lifegard Aquatics 24 Литри Ниско Железо Кристал Аквариум Комплет со Вграден во Задниот Филтер - Грејач, LED Светло и Алги подлога

Lifegard Ниско Железо Ултра Кристално Јасно Аквариум со Вграден Филтер Снабдување вашиот дом со здрава вод�

DEN 7200.00
Аквариум Чување, Бидејќи Stabbing Луѓе е Погрешен. Аквариум Одржување Шут Стакло, Совршен Аквариум Одржување На Подароци, Керамичка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Аквариум Чување, Бидејќи Stabbing Луѓе е Погрешен. Аквариум Одржување Шут Стакло, Совршен Аквариум Одржување На Подароци, Керамичка

Аквариум Одржување shot чаша слики за изгледот на збунетост меша со возбудата што ќе се отвори на подарок

DEN 238.80
Мотивационата Аквариум Одржување на Подароци, Еден Ден Без Аквариум Одржување е Ден Пропаѓа, Аквариум Одржување на Две Тон 11oz Кригла
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Мотивационата Аквариум Одржување на Подароци, Еден Ден Без Аквариум Одржување е Ден Пропаѓа, Аквариум Одржување на Две Тон 11oz Кригла

ДОБРО ЗА РАЗЛИЧНИ ПРИЛИКИ Кафе кригла го прави голем дар за; Роденден, Пензионирање, Свадба Годишнина, Ho

DEN 430.80
CHNOI 5L Риба Резервоарот Аквариуми USB LED Половина Месечината Мини Аквариум Акрилик Голем Капацитет Home Office Десктоп Водни Риба
  • Обновено
Ценетост на стоката:

CHNOI 5L Риба Резервоарот Аквариуми USB LED Половина Месечината Мини Аквариум Акрилик Голем Капацитет Home Office Десктоп Водни Риба

Високквалитет кристално акрилик, трајни и јасно.Филтрација и oxygenation во исто време, се обезбедува добра ж

DEN 4780.32